Autor Wątek: Adaptery do felg szprychowych  (Przeczytany 2291 razy)

Offline Jacko13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Adaptery do felg szprychowych
« dnia: Listopad 17, 2021, 20:01:11 pm »
Dzień dobry. Czy ktoś ma do sprzedania adaptery do oryginalnych felg z E-type, lub orientuje się kto może mieć? Czy wiadomo na jakiego rzędu wielkości cenę należy się przygotować za komplet? Może ktoś dysponuje jednym na wzór, lub dokumentacją techniczną tak aby można było zlecić wykonanie takowych (jeśli to jest możliwe)? Znalazłem felgi w ładnym stanie ale bez adapterów. Chciałbym je zamontować do XJS '87. Proszę szanownych forumowiczów o poradę/opinie/sugestie w tym temacie, może ktoś już temat przepracował. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Koty są kapryśne. Problem z felgami do kota - jeśli dam radę pomogę.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Adaptery do felg szprychowych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2021, 22:49:57 pm »
 To wcześniejszych  Jaguarów  koła szprychowe nie mialy adapterow jedna sruba dokręcała kolo ale piasty były zupełnie inne . przerobienie ze zwyklech felg na szprychowe to cena około 2000 dolarow plus potrzebne specjalne narzędzie do tylnych piast.
  Do xjs z 1987 roku  można kopić koła szprychowe które nie posiadają żadnych adapterów takie jak np Dayton:
https://www.ebay.com/itm/373805441895?
 Fakt ze przy inflacji jaka mamy dzięki idiocie to  ceny poszły 4X w górę . Ważne tez aby kupić takie kola z śrubami które tez nie sa tanie .
 Koła szprychowe które posiadasz i potrzebujesz adaptery to musisz znaleźć kto te koła robił i  poszukać adapterów.
 Ja nie jestem Zwolennikiem kół szprychowych chociaż ładnie wyglądają to mają wiele wad .  opony bezdętkowe  moze byc problem felgi nie trzymają ciśnienia .  czyszczenie tych kół chyba ze masz nierdzewne  szprychy . i co najgorsze to ich ciężar . chyba ze kupisz aluminiowe  np Borrani  ale cena czasami moze być większa niz samochodu .
I love and hate Jaguars

Offline Jacko13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Adaptery do felg szprychowych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2021, 20:24:05 pm »
Cześć Jerryjag, bardzo dziękuję za informację - prawdę mówiąc trochę liczyłem na Ciebie i fachową wiedzę jaką dysponujesz. Wymienione wady nie stanowią problemu bo samochód cieszy już "od samego patrzenia" i jeździ tylko latem. Felgi to Dunlop 15'' ale po rozeznaniu tematu będzie trudno kupić adaptery wraz z nakrętkami w akceptowalnej cenie, więc raczej nic  z tego nie będzie. Bardzo dziękuję za pomoc.
Koty są kapryśne. Problem z felgami do kota - jeśli dam radę pomogę.