Autor Wątek: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw  (Przeczytany 1819 razy)

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« dnia: Październik 08, 2021, 22:27:37 pm »
Witam,
wygrzebałem z garażu po 10 latach mojego daimlera xj40 bo już czas na niego tak pomyślałem aby go odbudować i doprowadzić do stanu jak w 1990 ,spędziłem kilka godzin na poszukiwaniu części i słabo mi poszło ??????  , mam prośbę o jakieś namiary ,linki,handlowców etc. na części zamienne najlepiej nowe używane oryginalne regenerowane,  w ostateczności zamienniki. Odbudowywałem już wiele różnorodnych marek i nie miałem pojęcia że z częściami do jagi są takie problemy  :o .
Z góry dziękuje pozdrawiam.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2021, 16:22:32 pm »
Kolego w zakresie blacharki to dobry blacharz. W zasadzie to co jest na rynku jest zazwyczaj w stanie kiepskim lub ceny zwalają z nóg. Reszta to zacznij od sklepu v12.

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2021, 11:25:51 am »
witaj chris,
dziękuje, tak sklep już odkryłem bo po moim wpisie zaraz właściciel firmy wysłał mi linka  :-super, znalazłem super handlowców w eu lecz ceny wiadomo... ale to nie jest aż taki problem , problem to mechanicy w moim regionie (Wrocław) słabiutko wręcz beznadziejnie ! bo ja nie jestem wstanie sam wszystkiego zrobić nie mam na tyle wiedzy, sprzętu itp. jeśli chodzi o markę.
Jaga ma blachy w bardzo dobrym stanie (wóz był zawsze garażowany i tak jest do dnia dzisiejszego)  zauważyłem tylko trzy niewielkie ogniska rdzy i to by było na tyle, lakier jest do poprawy bo poprzedni właściciel oddał samochód do jakiegoś partacza , do dwóch metrów wygląda pięknie lecz przy dokładnym wpatrzeniu widać błędy no i jeszcze gdy dziesięć lat temu przywiozłem jage do polski ktoś z miłości pewnie do marki przerysował mi cały prawy bok.
Jeśli kolega zna jakiegoś lakiernika z doświadczeniem który potrafi fachowo zdemontować a następnie je poprawnie przywrócić na swoje miejsce  w moim regionie to  chętnie skorzystam, oczywiście po kompletnych naprawach mechanicznych, co pewnie zakończy się gdzieś na wiosnę 2022. Pozdrawiam

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2021, 14:28:31 pm »
Tu we Wrocku ciężko z dobrym blacharzem klasyków, bo nie chodzi o odświeżenie lakieru jak w zwykłym blachosmrodzie tylko trzeba to zrobić dobrze.  Na bank wyjdzie większy zakres przy lakierowaniu. W moim też planuję lakierowanie całego i jak na razie koszt roboty  (przygotowanie + lakier) 10tys +vat, a czas roboty 3 m-ce (tu akurat dobrze to świadczy), za montaż demontaż galanterii to kolejne 2tys sobie liczą, bo to roboczogodziny. Więc lepiej samemu rozebrać galanterię przed lakierem, bo przynajmniej nic nie połamią. Trzeba wiedzieć jak i gdzie demontować a oni tego nie wiedzą i skończy się to poszukiwaniem maneli, których już nigdzie poza używką nie znajdziesz lub wcale.

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2021, 15:34:46 pm »
i tak planuje zrobić ... sam rozbiorę po woli bez nerwów , wyczyszczę wszystko zakonserwuje i przede wszystkim będę miał chwile spokoju od mojej panny  :-gwizd. Cena mnie nawet nie zniechęca ale 3-miechy ! nie żeby mi się gdzieś spieszyło ale jeśli blachy są ok trzy niewielkie ogniska rdzy (można to zdrapać oczyścić a nawet cynować żeby nie ładować niepotrzebnie szpachli) piękne równe linie, lekkie poprawki matowanie lakierowanie schnięcie, to taka akcja to 2-3 tygodnie jeśli mają jeszcze inne bryki do lakierowani w tym czasie, bo jak zajmują sie tylko jedną to tydzień ! ja nie chce zmienić koloru chce fabryczny taki jak jest . To nie mój pierwszy wóz który robiłem i 3-miechy to cała renowacja z kapitalnym remontem silnika i to tylko jak problem z częściami w europie i trzeba ściągać z usa.
Inna sprawa że wszystkie fury robiłem w Austrii , miałem tam fajną ekipke fanów klasyków i po pracy na kilka godzin przy browarku dłubaliśmy przy wózeczkach, w Polsce jestem dopiero od dwóch lat i jeszcze nie wiem jak się poruszać w tych klimatach.
Lecz jak masz namiary na jakiegoś lakiernika z pasją w Wrocławiu lub okolice to chętnie bym z ludzmi  porozmawiał.
Tak na marginesie może kolega zna jakiegoś mechanika , warsztat w wrocławiu / okolice, który się zna na naszych kotach ?
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2021, 16:17:15 pm wysłana przez polo »

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2021, 18:24:29 pm »
Żeby dobrze zrobić, to 3 miechy nie jest wygórowane, jak nie na akord  ;D. Ja robię sam, paprochom z założenia nie ufam, a kota szczególnie nie dam w łapy. We Wrocławiu na zbiegu Braterskiej z Przyjaźni, jest gość co robi stare jaguary, sam chyba jest pasjonatem marki. Widziałem kilka sztuk na placu jako dawców części. chyba -> http://www.exoticcar.pl/

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2021, 07:20:16 am »
Rozumie .Jak kolega ma odpowiednie warunki to super
 :-clap, ja niestety nie jeszcze żeby przygotować to niema sprawy ale dalej nie pociągnę bo narobi się tylko dziadostwa.
Dzięki za info pojadę zbadam teren może akurat jakiś kumaty klijent  :-V
Pozdrawiam Piotr

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2021, 12:16:12 pm »
Na dniach swój samochód(nie jag) oddaję do polecanego lakiernika, kolor czarny bez metaliku więc każde nie dociągnięcie będzie widać - jeśli będzie ok, to podziele się kontaktem.

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2021, 15:41:57 pm »
Super  :-super czekam na sprawozdanie , moja Jaga tez czarna
nie metalik wiec jestem bardzo zainteresowany efektem końcowym .
Pozdrawiam Kolegę

Offline Moonwalker_LW

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2021, 20:21:26 pm »
X300 3.2l 96r. Najlepszy, bo pierwszy :)
Daimler XJ 40, 91r.

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2021, 14:57:56 pm »
Dziękuje Kolego,
tej strony nie znałem  :-clap
Pozdrawiam Piotr

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2021, 16:36:15 pm »
Odebrałem auto i jestem mega zadowolony - szybko i dobrze, choć nie koniecznie tanio.
Info podeślę na priv, bo nie chcę nikomu robić zbędnej reklamy.

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: częsci zamienne do daimlera xj40 4.0 166kw
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2021, 07:09:26 am »
Witam,
to super czekam na info ślij na pologaleria@ymail.com z góry dziękuje Pozdrawiam  :-super