Autor Wątek: Amortyzatory Jaguar XJ40  (Przeczytany 1005 razy)

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Amortyzatory Jaguar XJ40
« dnia: Październik 05, 2021, 20:48:22 pm »
Cześć,
Chciałbym odświeżyć temat amortyzatorów do XJ40. Interesuje mnie w szczególności przód ale kiedyś trzeba będzie pomyśleć także o tyle (wersja po konwersji z nivo). Jeśli macie jakieś doświadczenia to proszę podzielcie się nimi. Szukam nowych i możliwie najtańszych. Proszę o wyrozumiałość,  w ostatnich latach robię kotem po 600 km rocznie więc to nie musi być produkt z górnej półki bo i tak nie zużyje się w skutek przebiegu. Czas tu wrogiem będzie.

Offline Szymm

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory Jaguar XJ40
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2021, 20:16:45 pm »
Jedyne na tył jakie udało mi się dostać to monroe g55008. Robiłem 3 zamówienia na ebay z KYB i wszystkie były anulowane. Zamówiłem na stronie autoczesci24 coś takiego(polski odpowiednik autodoc) pomimo negatywnych opinii przysłali mi to po 3 dniach. Teraz muszę skompletować jeszcze zamki gniazd sprężyn co wydaję mi się niemożliwe i postaram się od kogoś dostać ich wymiary i dotoczyć.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Amortyzatory Jaguar XJ40
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2021, 15:28:56 pm »
Na eBayu znajdziesz cala mase amortyzatorow na przód do siebie, od boge przez monroe, bilsteiny, kyb, az po nawet gazowe amortyzatory, do wyboru do koloru, ceny najtaniej kolo 70GBP za sztuke nowy, sam osobiscie, kupowalem pare razy bardzo delikatnie uzywane bilsteiny, czesto trafiaja sie za grosze, nawet nie odrabane, jezdze do tej pory, jedyne co kupowalem nowe do moich kotów to sprezyny(KYB zawsze) i gumy oczywiscie. Nowe sprezyny w porowaniu do starych potrafily byc o 15cm wyzsze i komfort sie zawsze polepsza. Górne poduszki przednich amortyzatorów zrobilem z tylnych poduszek i podkladek starych amortyzatorów, dziala to duzo duzo lepiej i dalej wygladaja tak samo jak kiedy je zamontowalem, wczesniej musialem zmieniac co roku, bo zuzywaja sie bardzo szybko.
Co do tylnych, to jesli masz nowsze, zeliwne wahacze to pasowac beda amortyzatory od wielu pozniejszych modeli, wlacznie z wczesnymi XJ8 i XK8, zawsze cos trafisz dobrego.
Jesli masz stalowe starsze wahacze to bez sensu sie z nimi bawic, nie dosc ze wszystko do nich jest drozsze to mniej dostepne. Zdecydowanie polecam wymiane wraz z montazem ramy dyferencjalu z XJ8 i oczywiscie anti roll bar jak juz sie zabieramy za tylne zawieszenie.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Amortyzatory Jaguar XJ40
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2021, 21:29:56 pm »
Cześć kolego katar83. Piszesz, że ceny od 70 funtów za sztukę. To chyba się mija z moim celem,  bo w Polsce KYB po ok 260 sztuka z dostawą co daje na dziś ponizej 50 funtow. Nie jestem przeciwny używanym, ale tutaj podaż słaba, oryginalne za stare. Do aut amerykańskich części to w zasadzie RockAuto lub Ebay. Rozumiem,  ze masz na myśli brytyjski Ebay? Z tymi tylnymi wahaczami muszę sprawdzić bo nie pamiętam, ale skoro 93 rok to polift i przedostatni rok produkcji więc zapewne nowsza wersja. Jak widzę to do XJ40 na przód nie ma tańszej alternatywy w przeciwieństwie do starszych lub młodszych Jaguarów. Chyba nawet do xjsc przednie są po 160 pln, a to model produkowany w podobnym czasie.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Amortyzatory Jaguar XJ40
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2021, 07:37:28 am »
Tak, miałem na myśli brytyjski eBay, najtańszy Monroe nowy kosztuje £58 funtów, raczej taniej nic się nie znajdzie, no chyba że używany, tyle mniej więcej zapłaciłem ostatnio za parę swoich obecnych Bilsteinow, które po wytarciu wyglądały jakbym je z pudełka dopiero fabrycznego wyciągnął.
Amortyzatory do XJSa są faktycznie generalnie tańsze.

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory Jaguar XJ40
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2021, 14:32:29 pm »
Witaj,
ja bym nie oszczędzał, masa wozu na przednim zawieszeniu jest nie mała i jeśli nie chcesz wydać 800  stów szt.  za oryginału i jakieś 650 za naprawdę dobre zamienniki  to poszukałbym używek z kota o znanym stanie licznika, ja szukam części na terenie Niemiec i jeszcze mnie nikt nie zawiódł części używane z reguły w bardzo dobrym stanie, oczyszczone gotowe do montażu.
Zapytaj tutaj na odpowiedz musisz poczekać 24-48h lecz sprawdzony handlarz
 https://www.jag-teile.de/kontakt/ jest jeszcze limora.de  ale tutaj już boli użycie karty.
Pozdrawiam

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Amortyzatory Jaguar XJ40
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2021, 16:11:10 pm »
Dzięki kolego polo. Będę brał Kayaby. Bardziej mi chodziło czy jest coś tańszego.  Masa taka sama jak w xjsc a tam amorki po 160 pln.  ;)