Autor Wątek: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?  (Przeczytany 4124 razy)

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2023, 21:22:41 pm »

Nie tylko w tej marce sa takie przypadki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2023, 06:26:23 am wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2023, 19:43:36 pm »
Wycieków nie było przed serwisem - były spowodowane nieprawidłowym złożeniem do kupy i nie zastosowaniem prawidłowych uszczelniaczy. Wcześniej dymiło bardzo mocno, teraz prawie wcale. Odma sprawdzona, drożna. Poduszki nowe, po wymianie żadnej różnicy, wiec stawiam, że problem nie leżał po stronie poduszek. Zamówiłem drugi niwelator drgań. Niby jest sztywny, niby twardy, ale widać pęknięcia, aczkolwiek tylko na "koronie". I być może to powoduje dalsze drgania. Skoro jeden był zużyty, to i drugi pewnie też, bo po wymianie bardzo się uspokoiło. Najlepsze i tak jest to, że auto bardziej się trzęsie na gorącym, niż na zimnym. Zobaczę, jak wymienię i dam znać. Aczkolwiek jeśli iść tropem poduszek silnika, to wymienia się komplet od razu.
XE 2015 2.0D Automat

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2023, 21:51:43 pm »
Męczy mnie to i męczy. Co by było dziwniej, to wibracje sa gorsze na rozgrzanym silniku, niż zaraz po odpaleniu na zimnym.
Grzebam w internetach i grzebam i natrafiłem na dość ciekawą informację. Co by nie przepisywać, zdjęcie w załączniku. Sprawdzę ten trop u siebie, tym bardziej, że znalazłem informację o tym w kilku różnych miejscach.
Kod przewodu to: G4D3-9S468-CB
Już kontaktowałem się z moim dystrybutorem części, jest dostępny za 41€. Jutro zamawiam.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2023, 08:13:05 am »
Czyli sprawdzasz uklad podcisnienia nowych poduszek i przewodow. Sprawdzilbym tez czy nie ciagnie powietrza z zewnatrz na mocowaniach. Na zimnym silniku nie ma takich drgan bo sterowanie trzyma wyzsze obroty niz na cieplym. Po rozgrzaniu obroty spadaja i zaczyna trzasc.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2023, 23:38:07 pm »
Niby tak, ale na zimnym obroty są niewiele wyższe no i jak sam podniose obroty do 1000 to na cieplym i tak mocniej drży. Ogólnie do ok. 1400 czuć wibracje. Ale sprawdzę to i tak po wymianie, jaki efekt przyniosło.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2023, 21:36:46 pm »
Cześć,
u mnie drżenie silnika i tłumika to niekończąca się historia, która jest diagnozowana przez trzeciego mechanika. Pierwszy stwierdził, że to tłumik. Gumy i wieszaki wymienił, tłumik wyważył i dalej to samo. Serwis stwierdził, że to uszczelka pod głowicą 🤓 A obecny, że to sprzęgło. Za dwa tygodnie jestem umówiony do gościa od skrzyni. Ma ją wyjąc i zobaczyć co w trawie piszczy. Samochód tak drży, że pourywało niektóre śrubki. Nie jeżdżę samochodem, bo obawiam się dalszych, kosztownych napraw. To jest najbardziej awaryjny samochód jaki do tej pory miałem i najbardziej zagadkowy. Wsiadasz i nie wiesz co Cię dziś spotka 😅

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2023, 23:02:34 pm »
Ja jak narazie walczę sam - mechanicy polegli. Udało mi się sporo zdziałać. Obecnie sytuacja jest taka, że jak odpalam auto rano to drgania są ledwo wyczuwalne. Obroty po odpaleniu ok. 800. Po dojechaniu do pracy drgania są zauważalnie wyższe, mimo, że obroty na ciepłym są takie same, czyli też ok. 800. Dziś sobie zrobiłem mały test między kilkoma światłami i zauważyłem, że raz coś zatrybi i drgania są minimalne, a raz trzęsie mocno. Żeby było śmiesznie potrafi się to zmienić w ciągu chwili, czyli stoję na światłach ktryś tam z kolei, odpala zielone, wyjeżdża kilka aut i znowu czerwone. Przesuwam się o kilkanaście metrów. Między tymi dwoma zatrzymaniami jest kolosalna różnica. Dziś jak podjechałem pod garaż i się zatrzymałem, drganie było duże. Otworzyłem bramę i wsiadłem do auta. Nie zmieniałem nic, tylko mocno nacisnąłem po gazie do końca i jak wskazówka doszła do końca, to puściłem gaz. Gdy obroty opadły, drganie zmalało do "dolnego poziomu". Więc coś musi być na rzeczy z tymi przewodami od podciśnienia, bo ma to sens - one odpowiadają za przełączenie poduszek w tryb "postoju" itp.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2023, 10:54:04 am »
Na pewno sprawdzę te przewody podciśnienia przed wyjęciem skrzyni, bo może się to okazać niedrogą naprawą. Zobaczę, co dziś powie trzeci magik. Może wreszcie postawi trafną diagnozę.

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 31, 2023, 11:34:06 am »
Sprawdzie rowniez poduszki silnika, wystarczy zrobic podcisnienie z manometrem i zobaczyc do jakich wartosci trzyma. Bywalo ze nowe poduszki byly uszkodzone - chinska produkcja. Cale szczescie ich wymiana nie jest specjalnie skomplikowana, nie trzeba demontowac sanek. Powodzenia

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2023, 16:50:59 pm »
Poduszki wymieniał serwis ASO, więc jeśli coś z nimi będzie nie tak, to nie zapłacę ani za wymianę, ani za nowe poduszki. Co do sprawdzenia samych poduszek, to jak to dokładnie ogarnąć? Chodzi o ich napompowanie i sprawdzenie, czy trzyma powietrze, czy jak? Z tego co wiem, to one działają na podciśnienie, więc wydaje mi się. że powietrze powinno zostać odessane. Bo tego na chwilę obecną nie rozumiem, nigdy tego nie robiłem ani nigdy nikt mi tego nie tłumaczył.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 31, 2023, 20:52:49 pm »
Sprawdzenie polega na wytworzeniu podcisnienia, podsylam film na yt, w 3min 20s zaczyna sie badanie sprawnosci poduszek. Nie trzeba ich demontowac, wystarczy odpiac wezyk i wykonac badanie. Kazdy warsztat powinien miec taki sprzęt.

https://youtu.be/DxWiWd_QcIM

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2023, 14:37:44 pm »
Więc trzeci magik stwierdził, że trzeba podnieść obroty i wtedy nie będzie trzęsło 😂
Poduszki były sprawdzane. Szukamy dalej.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2023, 22:48:12 pm »
Kamil1 automat czy manual skrzynia?

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Drżenie całego auta (i tłumika) na niskich obrotach. Przyczyny?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 02, 2023, 20:15:44 pm »
Automat