Autor Wątek: Błąd ABS - zmieniony komputer  (Przeczytany 616 razy)

Offline Konieczniaq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Błąd ABS - zmieniony komputer
« dnia: Wrzesień 15, 2021, 16:55:09 pm »
Siema!

Od niedawna jestem posiadaczem S-Type z 1999 roku, 3.0v6 automat. Kupiłem go z niedziałającym absem myśląc, że to kwestia pompy i czujników. W żadnym wypadku.

Pompa, czujniki przód i tył zostały wymienione, przewody sprawdzone, koronki ładne, hermetyczne. W piastach czysto, woda nigdzie elektroniki nie dotyka. Masa jest ok. Na 99,9% nie wynika to z układu ABS tylko z komputera który został tam włożony z s type 2001 3.0 (oryginalny posiadam, nie podłączałem go). Poprzedni właściciel kupił go już z tym błędem i tak 3 lata jeździł Powiedział mi, że jeszcze wcześniejszy właściciel wymienił zestaw startowy (komp, liczniki i immo) gdyż właśnie liczniki przestały działać- i od wymiany kompa ABS nie działa. Ogólnie ten komputer ma problem z dogadywaniem się z samochodem, nie pokazuje żadnych wskazań poza przebiegiem, czasem nie da się przełączyć skali z km na mls ale auto działa, chodzi normalnie i nic mu się nie dzieje. ABS oczywiście nie działa, pokazuje błąd abs i TRACTION CONTROL FAULT (tak, dsc też nie działa).

Diagnostyka na 2 różnych kompach Delphi i programie jaguara nie pokazuje w ogóle nic. Z kolei program Mondeo 2001 już pokazuje błąd "Czujnik ABS lewy przód - przerwa w obwodzie" jednakże niewiele ma ten błąd wspólnego z rzeczywistością.

Już zacząłem się godzić z jazdą bez ABS, ale może ktoś mądrzejszy ode mnie coś poradzi? Ja wiem, że najprawdopodobniej trzeba zaprogramować sterownik auta i ABSu żeby się ze sobą dogadały. Ale w Małopolsce nikt takich rzeczy nie robi, a wielu elektromechaników nawet twierdzi, że się nie da

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka


Offline Konieczniaq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Błąd ABS - zmieniony komputer
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2021, 12:53:14 pm »
Dobra, teraz doszło że komp również nie współpracuje z kompresorem klimatyzacji. Nie podaje napięcia w ogóle do niego. Jest sens próbować podłączać oryginalny komputer? Mam też oryginalne liczniki, które nie działają

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka


Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Błąd ABS - zmieniony komputer
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2021, 22:13:49 pm »
Spróbuj, gorzej nie zrobisz
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8