Autor Wątek: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej  (Przeczytany 760 razy)

Offline KlimoRR

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« dnia: Wrzesień 15, 2021, 15:19:40 pm »
Witam wszystkich.

Lewa strona V-ki od strony kierowcy dziala na 10-20%
Wywnioskowałem to prY próbie wypinania cewek mianowicie z tego gorszej strony mogę odpiąć praktycznie wszystkie cewki i silnik dalej się kręci, i przy wyoinaniu jest praktycznie nie znaczna różnica w pracy jednostki. Prawa strona pracuje zacnie i tj. wyżej przy wypięciu której kołowiek cewki praca silnika zmienia się diametralnie.

Wykluczam sondy ponieważ zamieniłem miejscami i nic się nie zmieniło
Ciśnienie na cylindrach wszędzie takie samo.
Świece nowe.

Podłączanie kompa ect nie dało żadnych informacji.

Motor V8 4.0 2000r

Pomocy!!

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2021, 11:47:34 am »
Ja bym zamienił miejscami cewki z lewej na prawą stronę i zobaczył co się dzieje. Auto normalnie jeździ, nie dławi się czy tego typu przygody? Może cewki na wykończeniu są

Offline KlimoRR

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2021, 08:14:26 am »
Na biegu jałowym trzesie się cały, na wyższych obrotach w miarę jedzie, cewki raczej odpadają bo 2 są nowe a nic to nie zmienia.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2021, 17:33:08 pm »
U mnie ok miesiąca temu po dwu tygodniowym postoju przestał też pracować na wszystkich garach. Okazało się że nie idzie sygnał na wtryski z PCM. Ale zanim to ustaliłem na sto procent musiałem najpierw zorganizować sobie możliwość odczytu tego. Teraz nowy sterownik i programowanie chyba kluczy na nowo pod nowy sterownik. Jak ktoś to robił to chętnie wysłucham. I będę wdzięczny.

Edit
Dobra ogarnąłem sam, nie takie to trudne :-yipee
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2021, 18:04:42 pm wysłana przez MicGin »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline KlimoRR

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2021, 20:54:32 pm »
Wszystkie cylindry masz na myśli 8 czy tak jak u mnie jedną strona 4?
Jak mogę to sprawdzić?

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2021, 21:38:34 pm »
O matko mam chyba jakąś dyslekcje. Miałem na myśli dwa cylindry a nie wszystkie, sorki. Słownik może mi wyrazy zmienił.
Na początku sprawdzałem łopatologicznie, wypinanie wtyczek z cewek i potem wtryskiwaczy benzynowych. I obserwacja co dzieje się z silnikiem. Stąd przypuszczenia że na dwóch garach nie chodzi chociaż cewki i świece sprawne. Kupiłem nawet specjalnie przyrząd do kompresji żeby wykluczyć uszkodzenie gładzi cylindrów, mam z nikasilem. Ale ku mojemu zdziwieniu kompresja równo 9,5 na wszystkich garach. Zdziwienie bo kiedyś tam robiłem i jakieś duże różnice wyszły.
Wyszło że skoro iskra jest to pewnie wtryskiwacze uszkodzone ale sobie myślę że na gazie te same cylindry nie pracują.
Auto to gazownika. Tam sprawdzanie kompa i na szybko. Diagnoza, prawdopodobnie uszkodzony sterownik silnika.
No to ja zorganizowałem drugi a nawet dwa. Tylko pojawił się problem. Jak podmienisz sterownik to nie odpalisz auta.
Więc musiałem zorganizować sobie programik.
No i udało się drugi sterownik ożył, bo z tamtym kontaktu już nie było chociaż raz się udało i wywaliło cuda. Czytając tym super programem.
Dlatego spytałem bo nie chciałem gorzej na robić. Zakodowane klucze na nowo pod drugi sterownik. I działa.
I co wyszło uszkodzona wiązka tym razem już na jednym garku nie trybi. Tak program ten wykrył nawet podał pin który. Jutro będę na krótko próbował pin doprowadzić do wtrysku. Bo chyba tylko faktycznie zostaje uszkodzony przewód :- pojecia

A ten program to ids sdd
:)

s-type 4.0 2000r

Offline KlimoRR

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2021, 09:15:13 am »
A kodowanie klucza to chyba samemu się nie da zrobić prawda?
Ktoś tam już rzucił tekstem że winny może być sterownik silnika, bo w sumie na jednym kompie pokazywało że obie sondy są uszkodzone a tak jak napisałem zamieniałem sondy miejscami i nic to nie zmieniło..

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jedną strona V-ki działa znacznie słabiej
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2021, 13:59:19 pm »
Zawsze możesz zaprosić kogoś dla towarzystwa ;)
Ale dla uszanowania dobrych zasad i tych, którzy z tego żyją, nic więcej nie powiem  :-tylko

U mnie temat ogarnięty, wzięło i pogniło :-trudno
Ale już gada na 8 garach :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2021, 20:09:55 pm wysłana przez MicGin »
:)

s-type 4.0 2000r