Autor Wątek: Zawieszenie S-Type '99 3.0 V6  (Przeczytany 673 razy)

Offline Szymon

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Zawieszenie S-Type '99 3.0 V6
« dnia: Wrzesień 14, 2021, 16:56:29 pm »
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem tu nowy i to mój pierwszy post.
Jakiś czas temu kupiłem swojego kotka i w zawieszeniu jest dużo do zrobienia. Chciałbym wymienić wszystko ale nie od razu. W miarę możliwości i czasu chcę to zrobić sam i tu się rodzi moje pytanie. Od czego zacząć? Tzn za co się najlepiej na początku zabrać i co po kolei robić.
Zacząć od przodu i później tył czy na przykład zrobić wahacze przód i tył etc.
Z góry dziękuję  :-thank

Offline Kiras

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszenie S-Type '99 3.0 V6
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2021, 21:10:00 pm »
Wszystko jest ważne. Moja opinia jest tylko subiektywna, ale może pomoże. Osobiście mam do zrobienia amory i tutaj polecam zacząć od przodu. Przy gwałtownym hamowaniu tył daje nura, przez co zmniejsza się przyczepność tylniej osi, a co za tym idzie maleje skuteczność hamowania. Jeżeli chodzi o tuleje i sworznie to najważniejsze jest żeby zrobić wszystko, bo wibracje "najsłabszego ogniwa" uszkadzają pozostałe elementy. Czyli taka trochę reakcja Lancuhova (taki rusek xD)
Pamiętaj że zawieszenie wpływa na dużo rzeczy. Takie amory np. To drugie po oponach co zapewnia przyczepność.

Wracając do pytania osobiście najpierw robiłbym przód i jeżeli tego wymagają, to zaczął bym od amorów.
Prowadzę projekt hobbystyczny a jest nim mój Jag S-type 3.0 V6 z 2000r.

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszenie S-Type '99 3.0 V6
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2021, 10:30:04 am »
Tak jak kolega wyżej napisał, najpierw ogarnij amory a potem możesz bawić się wahaczami

Offline Szymon

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszenie S-Type '99 3.0 V6
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2021, 15:39:17 pm »
Wielkie dzięki. Amortyzatory są w porządku (na szczęście).

A czy jak pojadę na SKP sprawdzić całe zawieszenie żeby mi wypisali co jest do zrobienia to przy naprawdę kiepskim zawieszeniu mogą mi dowód zatrzymać jeśli przegląd jest jeszcze do grudnia ważny?

Offline Kiras

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszenie S-Type '99 3.0 V6
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2021, 22:56:59 pm »
Teoretycznie mają takie prawo. Osobiście polecam znaleźć mechanika, który ma szarpaki na kanale. Sam tak byłem i dałem gościowi 20zł za to, a tak sprawdził, że znalazł rzeczy, których potem diagnosta na skp nie znalazł  ;D
Prowadzę projekt hobbystyczny a jest nim mój Jag S-type 3.0 V6 z 2000r.