Autor Wątek: AJ6 swap do innego samochodu  (Przeczytany 184 razy)

Offline BASSRIDE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
AJ6 swap do innego samochodu
« dnia: Kwiecień 23, 2024, 08:21:58 am »
Cześć wszystkim,
Trafiłem tu trochę przez przypadek szukając informacji o nowo zakupionym silniku. Ale od początku…
Interesuję się starą motoryzacją i hobbystycznie odnawiam i modernizuję stare auta.
Aktualnie w garażu mam stare amerykańskie auto z 1941 roku, oryginalnie wsadzony jest tu 100 konny dolnozaworowy R6 z automatem.
Chcąc sprawić, aly auto było szybsze, zaczęło skręcać i hamować z większą precyzją zdecydowałem się na swap hamulców, wspomagania i w miarę współczesnego silnika.

Wybór padł na AJ6 4.0, dwa dni temu przywiozłem go garażu taki silnik wraz ze skrzynią, wiązka i komputerem.

Zanim go wsadzę do auta, chciałbym zrobić UPG (profilaktycznie) i uszczelnić silnik ( jest zaolejonu od strony rozrządu).

Czy mogę prosić o pomoc w zakupie uszczelnień, wskazaniu newralgicznych miejsc, dostawcy części w PL do tego silnika itp?

Pew je w tym wątku będę zadawał więcej pytać i pokazywał postępy

Pozdrawiam
Bassride z Krakowa

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: AJ6 swap do innego samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2024, 19:48:47 pm »
Części kupisz między innymi w sklepie v12 a profilaktyczna wymiana uszczelki moim zdaniem bez sensu jeśli silnik jest ok…natomiast regulacja luzów zaworowych już może mieć sens.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: AJ6 swap do innego samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2024, 20:54:04 pm »
Daj focie pacjenta do swapa :)

Offline BASSRIDE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: AJ6 swap do innego samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2024, 21:45:28 pm »
https://zapodaj.net/plik-PYx8HuLf8e

            https://zapodaj.net/plik-xyISZRmVpc


 Tak to wygląda
A propos silnika. Wydaje mi się że wyciek jest z podstawy filtra i gdzieś z przodu.
Gdzie z przodu szukać źródła.

A może są gdzieś kompletne zestawy uszczelnień do silnika ( w przypadku słynnego szwedzkiego redblocka tak jest)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: AJ6 swap do innego samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: Wczoraj o 00:28:39 »
Jak masz takie kolanko w podstawie filtra to tam czesto oringi sa do wymiany, mozna sie pozbyc calosci i przykrecic filtr bez tego bloczka na krotszych srubach, prosto do silnika. Ciece pewnie z pod pokrywy zaworow - wszystkie cieca(szczegolnie z tylu), a jak z przodu to tylko raczej z pod napiczana lancucha, lub przedniej glownej uszczelki walu. Jak masz niefart to moze z przodu ciec z pod uszczelki glowicy, na rogu jest kanal olejowy i czasem niestety stamtad moze cieknac.

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: AJ6 swap do innego samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: Wczoraj o 09:36:28 »
W tak fajnie zachowanym/spatynowanym egzemplarzu szkoda byłoby mi kombinować ze swapowaniem…

Hamulce będą dopasowywane z innego auta, czy jakiś gotowy kit z USA?