Autor Wątek: Klima nie chlodzi, ucieka gaz  (Przeczytany 1333 razy)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Klima nie chlodzi, ucieka gaz
« dnia: Sierpień 27, 2021, 21:44:59 pm »
Witam, dopiero co skonczylem walke z nieodpalajacym Jagiem to teraz znow klima nie chlodzi, ucieka gaz...
Dokladniej to okolo 2 miesiace temu nabilem klime bo myslalem ze czynnik sie skonczyl gdyz syczalo z nawiewow jak wlaczylem zimny nawiew, chlopaki nabili i myslalem ze to wszystko.
Auto stalo pozniej nie ruszane bo nie chcialo w ogole odpalac przez dluzszy czas i po wezwaniu lawety, znalezieniu problemu i jego rozwiazaniu przy odbiorze auta mechanik mowi ze klima mi nie dziala wiec zdziwiony wsiadam jade i rzeczywiscie ta sama sytuacja syczy z nawiewow i nic nie chlodzi.
Niedlugo myslac od razu pojechalem by mi sprawdzono czy z czegos nie ucieka. Zostawilem auto na caly dzien, szukali lampa UV, nabijali azotem i co tam tylko i stwierdzono ze wszystko przy silniku czyli weze, chlodnica, zaworki itd jest szczelne bo nic nie wykazuje by cos uciekalo wiec obstawili ze musi to uciekac gdzies w kabinie w desce rozdzielczej i ze najprawdopodobniej moze to byc parownik klimy.
Teraz pytanie czy ktos sie juz bawil w nieszczelna klime i czy to jest dobre zalozenie czy jednak szukac problemu gdzie indziej. Sprawdzalem ze parownik to koszt okolo 1000zl ale problem w tym ze jest niedostepny juz.

Zostawie sobie ogolnie ta robote na przyszly rok ale i tak wole wczesniej zasiegnac jezyka. Sezon sie konczy a zaraz oddaje auto do blacharza a potem na konserwacje spodu wiec i tak sporo mnie te zabawy wyniosa :)
Pacjent jest z 93 roku gdyby ta informacja byla jakkolwiek potrzebna.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Klima nie chlodzi, ucieka gaz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2021, 19:23:37 pm »
Demo,  sorry za głupie pytanie ale masz 100% pewności, że nie masz czynnika? Albo inaczej jak sprawdzali to na start powinni odessać stary. I ile tego było? Zero? Ja mam też 93 i miałem zabawę z klimą nieraz. Na starcie rok po roku wymiana uszczelk- oringów. Komplet jakieś 2 pln. W tym roku od razu dobiłem czynnik bo w zeszłym było różnie. I w dniu nabicia klima działała przez 1 godzinę. Okazuje się że czujnik ciśnienia nie działa u mnie. Po zmostkowaniu czujnika - zero problemów,  klima działa jak powinna.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Klima nie chlodzi, ucieka gaz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2021, 15:29:12 pm »
To bylo tak ze za drugim razem jak przyjechalem po tych dwoch miesiacach od ostatniego nabicia to nabili azotem i sprawdzali w miedzyczasie ta lampa UV wszystkie przewody, chlodnice itd, po kilku godzinach azot tez uciekl praktycznie caly. Cieple powietrze leci jak ustawie na cieple, chlodne leci jak ustawie zimne, ale jak wlacze ON czyli mroz to nie mrozi.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Klima nie chlodzi, ucieka gaz
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2021, 23:22:31 pm »
Podjechalem do drugiego goscia od klimy aby jeszcze ktos inny postawil diagnoze wiec... strzal w 10 !

244202618-909343649994071-8144938363519236091-n" border="0



Diagnoza : "wszystko razem z przewodami zdrowo utlenione, nie bylo latwo odkrecic przylacza od kompresora, wszystkie uszczelki byly do wymiany bo tam uciekal gaz".

Teraz wszystko chodzi i mrozi jak na Syberii, ciesze sie ze nie musze jednak rozbebeszac wnetrza.
Jednak w kazdej dziedzinie trzeba postepowac jak z lekarzami " jeden postawi diagnoze, skonsultuj to z drugim jesli sie zgadza to ok diagnoza trafiona a jesli nie to idz do trzeciego...

Offline adamdid

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Klima nie chlodzi, ucieka gaz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2022, 11:32:30 am »
witajcie,
A gdzie masz tego specjalistę od klimy bo u mnie tez nie działa .... na razie sprawdzę nabicie czynnikiem ale kto wie co bedzie dalej ....

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Klima nie chlodzi, ucieka gaz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2022, 09:00:41 am »
Mysle ze w Twoim miejscu zamieszkania dadza rade, sprawdz u kogos, gdyby nie mogl znalezc przyczyny to szukaj dalej.