Autor Wątek: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR  (Przeczytany 2428 razy)

Offline kotschrodingera33

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« dnia: Sierpień 26, 2021, 09:24:11 am »
Cześć wszystkim  :3:

mam pytanie, czy ktoś wymieniał katalizator w jaguarze XF 2.0 benzyna 241 KM? Mam jaguara z 2012 roku i zastanawiam się co się bardziej opłaca wymiana katalizatora na nowy czy regeneracja. Był ktoś już w takiej sytuacji? czy są jakieś zamienniki dla niego np. z Forda?
Pozdrawiam,  :-thank

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2021, 15:02:17 pm »
Wyciagnij katalizator podpal w srodku i wdmuchuj powietrze do srodka az sie wypali cały najlepiej w piecu lub ognisku .najlepiej do czerwonosci .  Problem moze byc bardziej skàplikowany . Jezeli jest w nim olej to pytanie dlaczego i az tyle jest go w kacie ?

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2021, 06:46:26 am »
Są na rynku zamienniki, np: Magnaflow. Cena jest dużo niższa niż oryginał a wymiana nie powinna stworzyć problemów ani dla montującego ani dla samochodu. Trzeba pomierzyć średnicę rur, sprawdzić umiejscowienie sondy i dopasować odpowiedni katalizator.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2021, 07:27:30 am »
Wyciagnij katalizator podpal w srodku i wdmuchuj powietrze do srodka az sie wypali cały najlepiej w piecu lub ognisku .najlepiej do czerwonosci .  Problem moze byc bardziej skàplikowany . Jezeli jest w nim olej to pytanie dlaczego i az tyle jest go w kacie ?
  Pamietaj tez zeby zatańczyć taniec deszczu i pomodlić sie do boga katalizatorów...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Fazi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar XF
Odp: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2022, 17:05:14 pm »
Koledzy i koleżanki, chciałbym odświeżyć wątek. Jako, że od kilku tygodni świeci mi check (p0420  - diagnoza "mechanika" katalizator do wymiany), prosiłbym bardziej doświadczonych o jakieś bliższe informacje, gdzie dostać katalizator do 2.0B, czy macie jakieś namiary na kogoś kto jest w stanie ogarnąć temat - najlepiej oczywiście w okolicach Śląska. Ewentualnie czy polecacie jakieś zamienniki itp - bo 9500 Brutto, które usłyszałem nie wydaje się być mądre.

Offline PeterF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • If it comes; let it. If it goes; let it.
Odp: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2023, 10:11:48 am »
Witam,
Odświeżyłbym ten wątek bo mam ten sam problem...ktoś miał już doczynienia z tym problemem???
Posiadam SSD, oprogramowanie i kabel. Jesteś w potrzebie ze sląska i okolic to pomogę. Za free :D

Offline GTS.ELMER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2023, 08:19:57 am »
Przerobiłem temat w tym zakresie. W 2.0 b "żywotność" kanalizatora a w zasadzie jego drożność została mocno zaniżone w stosunku do innych marek tego segmentu.... >:D niestety.
Standardowy odczyt z czujnika został mocno  zawyżony przez co kontrola check zapala się zaraz po 100.000 a nie np. po 500.000. Dobrym sposobem jest odpowiednie oddalenie czujki spalin o ok 2 cm  i wówczas odczyt jest podobny jak w innych samochodach, a katalizator pozostaje  na swoim miejscu. Można go jeszcze chemicznie przez fachowca przeczyścić i to też pomoże pod warunkiem że rdzeń nie jest pęknięty - koszt do 1000 zł. Zmiana usytuowania czujnika - grosze w porównaniu do org. katalizatora 10.700 zł. :- pojecia 

 

Offline bakemono

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 2.0 benzyna KATALIZATOR
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2024, 14:22:43 pm »
No i jak tam sytuacja u was z katami?
Jak rozwiązaliście problem bo przyszedł czas i na mojego kota o ten sam błąd?
Płukanie, czyszczenie, zamiana na coś innego?