Autor Wątek: Malowanie zderzaka, zaprawki, rysy  (Przeczytany 3132 razy)

Offline kotschrodingera33

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Malowanie zderzaka, zaprawki, rysy
« dnia: Sierpień 09, 2021, 11:01:38 am »
Cześć wszystkim :)

piszę do was z prośbą o radę, może komuś ten temat też się przyda :)
Otóż jestem szczęśliwą posiadaczką Jaguara XF w kolorze PEL- ultimate black pearl. Niestety przez częste jazdy po autostradzie ma on od kamieni, piasku rysy na masce. Ma też stare zarysowania po poprzednim właścicielu. Chciałabym te rysy naprawić, bo mnie delikatnie mówiąc... denerwują. Mam jednak olbrzymi problem z doborem lakieru. Próbowałam zaprawek od Multilaka w kolorze ultimate black pearl do Jaguara, ale lakier oryginalny różni się znacznie od tego z zaprawek  :-cry Drobinki są inne niż w oryginalnym lakierze  :-cry
W związku z tym, czy ktoś może mi polecić jakiegoś dobrego fachowca, lakiernika z Warszawy i okolic, który maluje takie rzeczy? Albo jakieś miejsce gdzie można dokupić za rozsądną cenę np. maskę, lub zderzak? Co byście mi doradzili? Próbowałam szukać na własną rękę, ale nie wyszło :(
Pozdrawiam serdecznie :) :logojcpf:

Offline GTS.ELMER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Malowanie zderzaka, zaprawki, rysy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2021, 09:18:08 am »
Cześć. Mam tak samo jak Ty... ;D.
Maska z odpryskami po piasku kamykach itp., a było idealnie nie licząc drobnych rys użytkowych.
Dbam jak mogę, lecz tego typu uszkodzeń nie da się uniknąć (szczególnie powyżej 160 km/h) - odpryski robią się na zderzaku, masce, błotnikach                     i słupach przednich.
Jednym sposobem na zabezpieczenie tego wątłego lakieru na kotach, to niestety konieczność pomalowania elementów na nowo i oklejenie               
przez profesjonalną firmę folią "premium", która chroni lakier nawet przed większymi kamieniami jak po tirach, które złapią pobocze i masz wiaderko pisaku na masce. Folia da się polerować, woskować, myć, wycierać itp.
Musisz tylko nie dać się naciągnąć na pakiety w jakich oklejają samochody, tj.: maska, zderzak, błotnik, słupki, światła, połączenie dachu z szyb przednią, progi, lusterka i pozioma powierzchnia tylnego zderzaka przy bagażniku - koszt od 5 tyś. w górę. Można indywidualnie wskazać elementy do oklejenia, co z wiadomych względów będzie przez "oklejaczy" negowane. W przypadku kotów w zupełności wystarczy maska, zderzak przedni, progi (są najbardziej narażone na kamienie ). Połączenie dachu z szybą źle wygląda, ponieważ to ok. 30 cm pasek z widocznym odcięciem na dachu( raczej profil szyby niweluje odpryski), lusterka to plastik i mała powierzchnia(raz na 10 lat można pomalować ;D) reszta według uznania.
Podsumowując: oklejenie pełnego pakietu + lakierowanie przed oklejaniem, to koszt  blisko 10 tys. lub więcej, a wybrane elementy to ok. 5 tys.           
 z gwarancją na min. 10 lat.... no i kocur piękny i błyszczący.
Oczywiście brudny, pobijany i porysowany źle jedzie :- pojecia
Pozdrawiam :-tylko