Autor Wątek: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351  (Przeczytany 2725 razy)

Offline Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« dnia: Sierpień 06, 2021, 21:25:54 pm »
Witam, prosiłbym o pomoc i radę. W moim Jaguarze X351 z 2011 roku nie ryglują mi się z pilota drzwi kierowcy. Zamykają się, ryglują wszystkie pozostałe drzwi, a drzwi kierowcy pozostają niezaryglowane. Alarm uzbraja się normalnie. Próba otwarcia tych drzwi kończy się syreną. Po zaryglowaniu po ok 3 sekundach odzywa się pojedynczy dzwięk klaksonu, syrenki, który prawdopodobnie informuje o nie zamkniętym poprawnie pojeździe (drzwiach). Zamykanie od środka pilotem działa poprawnie. Dziwna sprawa. Wcześniej wszystko działało prawidłowo, problem pojawił się nagle.
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2021, 11:51:44 am »
nie ryglują mi się z pilota drzwi kierowcy

Zamykanie od środka pilotem działa poprawnie.

Tzn. że jak jesteś w środku auta to działa poprawnie a jak na zewnątrz to już nie?  ;)

Prawdopodobnie zacina się mechanizm ryglowania - trzeba rozebrać drzwi, mechanizm wyczyścić i nasmarować (w szczególności linkę). Sprawdzić czy nie dostała się wilgoć, sprawdzić wtyczkę.

Offline Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2021, 17:33:35 pm »
Dziękuję za podpowiedź. Prawdopodobnie tak właśnie jest, że zacina się coś w mechanizmach zamka w drzwiach kierowcy. Zauważyłem, że ryglowanie od wewnątrz ryglem w drzwiach kierowcy przy klamce nie zawsze zamyka wszystkie drzwi.
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2022, 07:31:12 am »
Czy kolega rozwiązał swój problem? Właśnie przytrafił się również u mnie i rozwiązanie nie jest tak proste jak myślałem.

Sprawdziłem zamek mechanicznie i wszystko działa. Sprawdziłem silniczki mechanizmu zamka i one również działają. Połączenia pomiędzy modułem drzwi a zamkiem sprawdzone. Podmieniłem moduły drzwi stronami i problem pozostaje po stronie kierowcy. Przy akcji otwierania zamykania na wyjściu z modułu między pinami 5 i 7 pojawia się na chwilę napięcie ale niewielkie. Wydaje mi się, że moduł wykrywa, ze coś jest nie tak z silniczkiem i odcina napięcie. Jednak po przyłożeniu napięcia z zewnątrz mechanizm działa poprawnie.

Ciągnąc za klamkę przy zamkniętym aucie drzwi się odryglowują, natomiast nie zamykają się i nie otwierają przy naciśnięciu pilota, przycisku na konsoli oraz po osiągnięciu prędkości. Wg serwisówki za odryglowanie przy ciągnieciu za klamkę odpowiada inny moduł oraz inny motor - stąd ta metoda otwierania działa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2022, 09:16:49 am wysłana przez zielins »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2022, 13:41:47 pm »
Sprawdz czy linka jest dobrze wpieta w klamke od srodka
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2022, 20:08:10 pm »
Jest wpięta poprawnie. Testy robiłem ze zdjętym boczkiem więc linka była luźna. Zamówiłem na wymianę silniczek mechanizmu gdyż obstawiam, że mogły się w nim skończyć szczotki przez co po podaniu napięcia z zasilacza jeszcze ciągnął ale przy zasilaniu z modułu wykrywa on, że prąd jest za duży i sypie błędem B1108-11 (zwarcie silnika do masy).

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2022, 16:09:10 pm »
Silniczek dotarł i po wymianie problem został rozwiązany.  :-super

Offline krystian377

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2022, 01:33:03 am »
gdzie zamówiłeś ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2022, 09:41:55 am wysłana przez MicGin »

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z zamykaniem drzwi kierowcy X351
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2022, 18:43:50 pm »
Na Ali z oficjalnego sklepu producenta - AZGIANT.

Tak naprawdę w silniczku zużyły się jedynie szczotki więc można spróbować je wymienić.