Autor Wątek: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?  (Przeczytany 5960 razy)

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2021, 21:29:35 pm »
do Project8 na pewno ;)

jakbyś chciał robić swapa to pamiętaj że jedna tarcza ceramiczna potrafi kosztować 20 czy 30 tysięcy zł  :-V

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2021, 09:22:14 am »
Jeżdżę Jaguarem normalnie, bez szaleństw.
Tak z ciekawości się o ceramikę pytałem.
Zwykłe heble są całkiem skuteczne.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Martino1905

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2021, 21:56:54 pm »
TRASA: GLIWICE do WROCŁAW, 5 minut postoju i powrót WROCŁAW--> GLIWICE, jada autostradowa 180- 200, brak awaryjnego hamowania, płynna jazda nocą,,  - jaki efekt??

-->>> 3 minuty postoju, felgi z tylnej osi nie można było dotknąć, szalenie gorąca!!! Przód letni.

w pierwszą stronę po 5 dohamowaniach z 200 na 160 miałem wrażenie jakby hamulec był słabszy i tylne tarcze zaczęły bić (wyczuwalne wstrząsy na karoserii), po wystudzeniu w czasie jazdy ponownie były gotowe do użycia.

Podsumowując tylne hamulce strasznie się grzeją i zużywają
Przód praktycznie minimalne zużycie na klocku.

Gdzie leży problem??

Mechanik twierdzi, że za każdym razem rozpoczyna i kończy proces wprowadzania hamulców tylnej osi w tryb serwisowy (poprzez jakiś multi interfejs  na OBD)



Jaguar XE, 2.0D163KM, mapowanie 195KM, 2017

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2021, 08:24:16 am »
tryb serwisowy można zrobić procedurą bez żadnego obd, kombinacja czynności w kabinie
czym robi? oryginalnym programem SDD JLR czy jakimś chińczykiem? pytanie retoryczne...

dwa - higiena zacisków, czyszczenie prowadnic jak i gniazd, nowy smar... to bardzo prosty układ
tak naprawdę

edit : nie pamiętałem ale widze że już tu pisałem
to co - może opiszesz jak były czyszczone hamulce, jak je przygotowano do montażu i po jaką cholerę  pozwalasz
się podłączać pod obd skoro wcześniej miałeś podaną w tym temacie procedurę? może chińczyk rozkalibrował ręczny
i jedziesz na ręcznym?


Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2021, 19:02:27 pm »
Panowie,
Czy dobór klocków hamulcowych do XE MY18 20t to jakaś magia jest ?
Kolejny sklep i twierdzą że bez mierzenia tarcz, klocków itp, nie dobiorą bo tam jest kilkanaście wariantów....
Czy faktycznie tak jest ?
Czy po średnicy tarczy dobiorę klocki, czy mam wyciągać stary i szukać na nim oznaczenia ?
Dzięki za info.

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:59:01 am »
na forum Mustanga kolega przetestował ponad 20 kompletów tarcz i klocków, oczywiście stosował też metodę mieszania tarcz z klockami innych marek, opisane bardzo szczegółowo testy z zachowania na torze podczas nieogrzanego zestawu oraz rozgrzanego. Bardzo szczegółowo przeprowadzony test, Deformacje tarcz, puchniecie szklenie się przepalanie klocków, pylenie, itd..

ATE omijam szerokim łukiem,
1, Na poprzednim aucie kilka zestawów zdeformowane, nawet były fabryczne niedociągnięcia,
Brembo już lepiej
TRW średnie
Zimmerman do aut sportowych bardzo dobre, Stosowane do Porsche i kilku innych marek na pierwszy montaż.
Zimmermana testowałem tylko raz, nawiercane tarcze z klockami
Komplet jako jedyny mi bardzo przypasował, Zimmerman zaleca przeprowadzenie tak zwanego układania/hartowania.
po takim zabiegu Heblowanie z 200 do 0 odbywało sie bez bicia puchnięcia tarcz czy innych zjawisk.

Moje pytanie czy ty masz napęd na przednią czy tylna oś ?
Woskuję że przednią skoro tarcze masz nie wentylowane na tylnej osi.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 09, 2021, 14:19:18 pm »
Moje pytanie czy ty masz napęd na przednią czy tylna oś ?
Woskuję że przednią skoro tarcze masz nie wentylowane na tylnej osi.

XE nie wystepuje w wersji FWD - tylko RWD lub AWD (platforma d7a)
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2021, 13:12:17 pm »
Informacyjnie, klocki hamulcowe w Jaggurze XE MY18 to oryginalnie ATE z znaczkiem Jaguara :).
Dziś wleciał komplet Brembo, musiałem mierzyć klocki i od razu udało się dobrać komplet.

A co do procedury odblokowania ręcznego. U mnie działała tylko przy włączonym zapłonie, po wyłączeniu ręczny zaciągał się automatycznie.
Dodatkowo auto po około 10 minutach, jeśli nie odpalony, wyłącza zapłon, co spowoduje załączenie ręcznego :). Zatem sugeruje robić to w miarę sprawnie i po pierwszym kole, powtórzyć proces odblokowywania ręcznego.
Na wyświetlaczu nie było informacji o trybie serwisowym/konserwacji, ale pojawił się pomarańczowy trójkąt. W informacji o pojeździe nie było jednak innego powodu jak sugestia wciśnięcia hamulca w celu odpalenia auta.

Offline mikeferrero

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • zwykły użytkownik
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2021, 13:21:30 pm »
Pełna racja nigdy nie można mieszać zestawów do hamowania. Mam na mysli "ostrzejszy" (czyli np większe tarcze, nacinane, nawiercane , jedno i drugie)przód, a standard tył. Można się mocno zdziwić jak taki zestaw hamuje.
Co do tarcz- Brembo, klocki Brembo. Sprawdzone- działa- nie piszczy, nie skrzypi i co najważniejsze nie krzywi się.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2021, 13:28:10 pm wysłana przez mikeferrero »
obecnie są:
XE 2.0 d to mój 40 pojazd z rzędu
E-Pace First Edition 2.0 P 250
Moto Guzzi California 1100
Harley Davidson 1700  FHP "Policjant"
BMW 1150 GS Paris Dakar
DUCATI Multistrada 1200

Offline kirk42

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Jaguar XE 20d R-Sport MY17
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2022, 12:36:19 pm »
Co do tarcz- Brembo, klocki Brembo. Sprawdzone- działa- nie piszczy, nie skrzypi i co najważniejsze nie krzywi się.

Właśnie czeka mnie wymiana tarcz i klocków przód i tył. Bardzo podoba mi się to, że fabryczne w ogóle nie pylą i chętnie bym coś takiego nabył. Jak to wygląda w Brembo?
Myślałem także o Tarczach Zimmermann lub Rotinger, czy ktoś to to przetestował i może polecić do tego jakieś klocki?


Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 26, 2022, 16:32:10 pm »
Witam, jeśli chodzi o tarcze w Jaguarze bezpośrednio, to się nie wypowiem, natomiast jeśli chodzi o marki i jakość, to już mogę nieco więcej powiedzieć.
Brembo bardzo dobre tarcze, Zimmermann omijam szerokim łukiem. Najlepsze tarcze, z jakimi miałem dotychczas styczność - mam je w Mazdzie, miałem i w Audi - stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim jakości, to Mikoda. Nigdy mnie nie zawiodły.
Oczywiście nawiercane i nacinane - różnica w efektywności kolosalna. Dają radę tam, gdzie inne by już dawno temu wymiękły i to przy prędkościach koło 200km/h (mam ciężką nogę i brak limitów prędkości na większości autobahn w DE).
Tak więc do swojego Kitku na pewno będę za niedługo montował Mikoda.
Jeśli chodzi o klocki, to mogę z czystym sumieniem polecić EBC - profesjonalne klocki w dobrych cenach. Różnią się kolorem w zależności od wersji. Tu już pozostawię dowolność wg uznania osobistego. Aczkolwiek z tarczami Mikoda często są w zestawie dobre klocki albo "fabrycznie" montowane w danym aucie, albo od Mikoda.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Martino1905

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 26, 2022, 19:13:15 pm »
Czy zestaw tarcze+ klocki z BREMBO będzie dobrym wyborem do Jaguara?
Jaguar XE, 2.0D163KM, mapowanie 195KM, 2017

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 27, 2022, 20:39:23 pm »
Nie wiem jak z klockami, ale tarcze mogę polecić. Mam z tyłu tarcze Brembo z klockami EBC GreenStuff. Jestem mega zadowolony.
XE 2015 2.0D Automat

Offline zalluk

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2022, 23:43:05 pm »
cześć , ja ostatnio wymieniłem układ hamulcowy na BREMBO (tarcze i klocki kurews.....ko drogo  ) i problemy z hamulcami ustały , więc myślę że jak ten sam producent to nie ma problemu , wcześniej też kombinowałem z tanimi zamiennikami , no i kicha , więc jak to mówią tanio kupujesz 2x płacisz

Offline czarny_kot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2023, 00:27:48 am »
Wie ktoś może jakie tarcze i zaciski są z tyłu w XE R-Sport AWD 300 KM? Wizualnie mają czerwone zaciski, ale nie wiem czy są większe niż standardowe.