Autor Wątek: Zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzącej  (Przeczytany 1454 razy)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzącej
« dnia: Lipiec 27, 2021, 16:33:34 pm »
Witam, z pod tej plastikowej nakrętki w zbiorniku płynu chłodzącego ciekł płyn - po jeździe było zaroszone. Odkręciłem tą śrubkę, zmieniłem oring i zakręciłem. Teraz moje pytanie nakrętkę dokręcić fest ??? Jak ten zaworek przelewowy działa ? Tam nie ma ujścia przez tą śrubę ?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzącej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2021, 20:25:39 pm »
Nikt nie odpowiedział więc piszę znowu... Jaką funkcję pełni ta nakrętka ? Ma być jakoś ustawiona specjalnie ? Z pod tego nowego oringu też cieknie trochę. Coś jest zatkane ? Czy....  Ten nowy oring który w sklepie kupiłem chyba jest za cienki dlatego cieknie- nie jestem pewny. Ori z jaguara przyjdzie mi w tym tygodniu. Tak jak pisałem oring muszą ściągnąć 🤣😅.

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzącej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2021, 16:19:53 pm »
To jest odpowietrznik układu chłodzącego. Odkręca się go tylko przy napełnianiu układu, później musi być dokręcony. Jeśli płyn wycieka odpowietrznikiem a ten jest dokręcony sprawdziłbym czy wszystko jest w porządku z samym korkiem zbiornika, który powinien upuścić nadmiar ciśnienia. Kolejna sprawa to czy nadmierne ciśnienie pochodzi z samego układu chłodzenia czy może jest pompowane przez nieszczelną uszczelkę pod głowicą.