Autor Wątek: Stukot wydechu - źródło w jednostce napędowej (diesel, automat)  (Przeczytany 2903 razy)

Offline szalap84

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Stukot wydechu - źródło w jednostce napędowej (diesel, automat)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2021, 11:10:56 am »
Temat już stał się niemal archiwalny, ale może komuś przyda się podsumowanie. Chwilę zwlekałem, ale w końcu wymieniłem olej skrzyni biegów. I - mówiąc krótko - zadziałało. Po wymianie i przejechaniu kilkuset kilometrów problem się rozwiązał. Także w razie podobnej usterki, jest to jeden z tropów, którym warto się kierować. Raz jeszcze dzięki wszystkim, którzy napisali na forum i pomogli.

Offline Christoph

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Stukot wydechu - źródło w jednostce napędowej (diesel, automat)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2021, 11:27:14 am »
Jak oglądałem jednego też 2.0d przy 118.000 miał to samo głodny metaliczny dźwięk z rury i na wolnych obrotach drgania całego auta. Na inspekcji mówili o podwyżkach i o jakimś wentylu w układzie paliwowym/wydechowym. Teraz w tym którym kupiłem 2 razy miałem ten dźwięk przy ruszabiu tylko cichy i zdarzyło się delikatnie drgania na postoju z D. Jednak nie często. Podejrzewam to samo, Ale na szczęście mam 2 lata gwarancji u Jagura na całą Europę więc jeśli będzie się to nasilać od razu jadę do ich warsztatu.

Offline Christoph

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Stukot wydechu - źródło w jednostce napędowej (diesel, automat)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2021, 11:36:38 am »
Zaraz zaraz. Czyli wymieniłeś tlyko olej w skrzyni biegów i dźwięk z wydechu i drgania auta ustały i już się nie powtarzają? Jeśli tak to jaki koszt oleju i wymiana?

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Stukot wydechu - źródło w jednostce napędowej (diesel, automat)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2021, 23:33:10 pm »
Na niemieckim eBayu cały zestaw za 205 euro. Wymiana w normalnym warsztacie max. 60 Euro. W serwisie Jaguara... Przemilczę😂
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline mikeferrero

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • zwykły użytkownik
Odp: Stukot wydechu - źródło w jednostce napędowej (diesel, automat)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2021, 15:43:54 pm »
Miałem to samo auto (80 tys przebiegu )stało w serwisie 2 tyg, po mojej awanturze w ciągu 1 dnia naprawili. Przyczyną był tłumik tylny, (zamieniali kilka razy:nowy/stary/nowy na stary) po wymianie na nowy- idealnie. Rozpruli podobno ten mój wibrujący i nic nie znaleźli. Taka ciekawostka, tak samo mają niektóre modele Audi- tłumik super, ale wibruje powodując stuki, po wymianie na nowy problem ustępuje.
obecnie są:
XE 2.0 d to mój 40 pojazd z rzędu
E-Pace First Edition 2.0 P 250
Moto Guzzi California 1100
Harley Davidson 1700  FHP "Policjant"
BMW 1150 GS Paris Dakar
DUCATI Multistrada 1200