Autor Wątek: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)  (Przeczytany 1869 razy)

Offline PheuszMor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • One like no other
Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« dnia: Wrzesień 26, 2021, 08:52:53 am »
Witam,

zamierzam kupić głowicę diagnostyczną do JLR - będę używał jej w XE 2017r.

Posiadam Mangustę PRO której używam w S-TYPE 2005r, ale ona ogarnia samochodu do 2016r (w zależności od JLR SDD)

Myślę nad SVCI J2534, podobno dużo lepsza (szybsza) niż VCM II. Z tego co się orientuję VCM II również sobie nie radzi z rocznikami 2017+ i tam potrzeba już PATHFINDER'a DOIP.

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi głowicami? Niektórzy sprzedawcy kiedy ich pytam przyznają, że z XE 2017r raczej SVCI J2534 nie będzie współpracować.

Znalazłem chińczyki - VXDIAG VCX SE DoIP... ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2021, 09:17:30 am wysłana przez PheuszMor »
Zdradziłem BMW po 12 latach i zakochałem się z kocurach ;)

Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
Odp: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2021, 19:38:45 pm »
Podłaczam się do zapytania.
Mój mechanik ma kompa Delphy ale niestety tylko do 2017 prze standardowe OBD się połączył.

Soft kompa pisze o interfejsie DoIP, rozumiem że wystarczy zakupić np. SV60156 i bedę w stanie się połaczyć z XE MY18 ?


Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2021, 16:14:41 pm »
Znalazłem coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/1000003498045.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7c523c00LtYClR&mp=1
Jakieś sugestie uwagi ??

Poprzednio kupiłem podobna zabawkę z softem VIdy dla VOLVO i śmigało na tyle skutecznie że dawało rade z programowaniem.

Offline Castrol

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2021, 19:48:28 pm »
1 248,80 zł  22% zniżki | VXDIAG VCX SE DoIP dla JLR SDD PATHFINDER diagnostyka samochodów WIFI skaner OBD2 automotivo dla Jlr narzędzie diagnostyczne programowanie kodowania
https://a.aliexpress.com/_vKfgZC
Ja mam coś takiego i polecam

Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
Odp: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2021, 08:43:47 am »
Jaki soft do tego interfejsu można użyć ?

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2021, 13:53:06 pm »
1 248,80 zł  22% zniżki | VXDIAG VCX SE DoIP dla JLR SDD PATHFINDER diagnostyka samochodów WIFI skaner OBD2 automotivo dla Jlr narzędzie diagnostyczne programowanie kodowania
https://a.aliexpress.com/_vKfgZC
Ja mam coś takiego i polecam

Według opisów na Aili, XE X760 jest suwem :D  Natomiast XE Dm tu ciekawe X260 to raczej,,  XE X760

F-type to raczje XJS ?
a F-pace to XJ ?

Ale namieszane :D
Interfejs też tak intuicyjny jak opis ?

no i dalej  w opise :
1."tylko urządzenie": oprogramowanie nie jest dołączone, ale możemy znaleźć oprogramowanie dla ciebie, możesz bezpośrednio zainstalować oprogramowanie samodzielnie.

o ile wiem do interfejs jest dedykowany pod konkretne oprogramowanie obsługujące dany interfejs.
O ile mnie jakaś pomroczność nie dopadła.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2021, 13:58:24 pm wysłana przez Jaccom »

Offline goral73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • XE 2.0 D
Odp: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2021, 17:29:29 pm »
Witam , może to jest/będzie jakaś alternatywa dla diagnostyki
https://maxiecu.com/pl/produkty/wyszukiwarka-funkcjonalnosci/
Mam kilka marek w tym programie sprawdza się ,  XE mają zająć się w przyszłym roku.

Offline Castrol

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Głowica Diagnostyczna do modeli 2017+ (Interfejs)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2021, 01:37:12 am »
1 248,80 zł  22% zniżki | VXDIAG VCX SE DoIP dla JLR SDD PATHFINDER diagnostyka samochodów WIFI skaner OBD2 automotivo dla Jlr narzędzie diagnostyczne programowanie kodowania
https://a.aliexpress.com/_vKfgZC
Ja mam coś takiego i polecam

Według opisów na Aili, XE X760 jest suwem :D  Natomiast XE Dm tu ciekawe X260 to raczej,,  XE X760

F-type to raczje XJS ?
a F-pace to XJ ?

Ale namieszane :D
Interfejs też tak intuicyjny jak opis ?

no i dalej  w opise :
1."tylko urządzenie": oprogramowanie nie jest dołączone, ale możemy znaleźć oprogramowanie dla ciebie, możesz bezpośrednio zainstalować oprogramowanie samodzielnie.

o ile wiem do interfejs jest dedykowany pod konkretne oprogramowanie obsługujące dany interfejs.
O ile mnie jakaś pomroczność nie dopadła.
Zazwyczaj tak jest,że pod dane oprogramowanie. Producent Ci wysyła całe oprogramowanie a opcja na alie z oprogramowaniem to poprostu dysk który ci wysyłają. Interfejs bardzo fajny, na początku trzeba trochę czasu pokombinować ale wszystko intuicyjne:) Robi wszystko to co oryginał. Robiłem tym kodowanie samochodu z USA. Kupiłem urządzenie za 900 zł a ludzie nawet z tego forum za samo kodowanie mówili mi w okolicach 1500-2000. Oczywiście,że jest jakieś ryzyko,że coś ustalisz ale wg mnie małe. No ale kto nie ryzykuje nie oszczędza i niczego się nie uczy :)