Autor Wątek: Dodatkowe zabezpieczenie kota - co polecacie przy X358  (Przeczytany 2218 razy)

Offline jaguarx358-newintown

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Dodatkowe zabezpieczenie kota - co polecacie przy X358
« dnia: Lipiec 02, 2021, 16:48:36 pm »
Hej, tak ostatnio słyszałem, że nasila się fala kradzieży samochód i pomyślałem, że może warto zainstalować jakieś dodatkowe zabezpieczenie na wszelki wypadek. Czy ktoś ma jakiś dobry pomysł, a przy okazji jakiegoś sprawdzonego specjalistę w okolicach Wrocławia gdzie coś takiego można zamontować? Mam na myśli odcięcie zapłonu etc.

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Dodatkowe zabezpieczenie kota - co polecacie przy X358
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2021, 21:16:37 pm »
Myśle, że nie potrzeba sobie tym zawracać beretu, x358 to kompletnie niepłynne auto.

Offline jaguarx358-newintown

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Dodatkowe zabezpieczenie kota - co polecacie przy X358
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2021, 21:35:29 pm »
Czyli nie kradną w ogóle? A jak za granicą - też uważasz że nie ma sensu, żeby przysłowiowo spać spokojnie. Jakieś ocięcie pompy paliwa czy coś podobnego? Moje auto bardzo czesto stoi na ulicy dlatego też mam minimalne obawy.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Dodatkowe zabezpieczenie kota - co polecacie przy X358
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2021, 11:24:01 am »
Nasze Jaguary mają podobne zabezpieczenia fabryczne do tych zastosowanych w poliftowej BMW E38, a według fachowców od beemek są to systemy bardzo trudne do obejścia, żeby nawet nie powiedzieć że niemożliwe w warunkach i czasie, który ma do dyspozycji złodziej. Kiedyś nawet usłyszałem od elektryka w serwisie BMW, że gdyby usłyszał że ktoś zgłasza kradzież poliftowej E38 na kołach to on to potraktuje jako próbę wyłudzenia odszkodowania. Jedyna opcja to odjazd na lawecie, ale na to żadne dodatkowe zabezpieczenie też nie zadziała. Najlepszym potwierdzeniem słuszności tej teorii jest propozycja mojego ubezpieczyciela, który dał mi dodatkowo do OC za parę groszy półkasko na Jaga, które obejmuje tylko kradzież i spalenie, a gdy zapytałem dlaczego, to odpowiedź była że ich systemy pokazują, że tych aut nigdzie nie kradną i że jeżeli nie są zagazowane to są niepalne  :-clap :-clap

Offline jaguarx358-newintown

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Dodatkowe zabezpieczenie kota - co polecacie przy X358
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2021, 17:31:31 pm »
Tak też myślałem, że nikt tego nie rusza, ale zastanawiałem się nad jakimiś kretynami kradnącymi dla fanu. Zapytam w takim razie ubezpieczyciela ile muszę dopłacić do AC, może także dostanę ofertę nie do odrzucenia :) Jakby nie było bardzo dziękuje za informacje