Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Pełny Serwis olejowy jaki olej 20t

(1/7) > >>

mlastowski89:
Witam

Szukałem na forum ale ciężko coś konkretnego znaleźć.

Potrzebuje i formacji jaki dokładnie okej zalać, marka typ ilość ( obecnie zalany castrol ale nie jestem przekonany) jakie do re filtry łącznie z kanonowym. Co jeszcze warto wymienić ? Przebieg  62 tys, wymieniać w skrzyni biegów ?

XE 2016 20t


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

M737:

--- Cytuj --- author=mlastowski89 link=topic=42783.msg321252#msg321252 date=162480jakie do re filtry łącznie z kanonowym.

--- Koniec cytatu ---

jak napiszesz cały post po polsku - odpowiem

mlastowski89:
Sorry, słownik jakiś dziwny w tej aplikacji

Potrzebuje informacji jaki dokładnie olej zalać, marka typ ilość ( obecnie zalany castrol ale nie jestem przekonany) jakiej firmy filtry łącznie z kabinowym. Co jeszcze warto wymienić ? Przebieg  62 tys, wymieniać olej w skrzyni biegów ?

XE 2016 20t


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

M737:
5W-30
ma spełniać normę STJLR.03.5003 (to dla benzyny, dla diesel końcówka 5007)
5,4 litra (dla diesel 2.0 więcej bo 6,5 litra)

do benzyny 2.0 polecam Millers a konkretnie ten :
https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3035-olej-syntetyczny-millers-ee-performance-eco-5w30-5l-5024081770657
https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3034-olej-syntetyczny-millers-ee-performance-eco-5w30-1l-5024081770619

filtr oleju - szukaj Purflux (tej firmy idzie na pierwszy montaż)
filtr powietrza - na pierwszy montaż idzie polski Filtron
kabinowy - bez znaczenia większego

jak chcesz się długo cieszyć silnikiem to olej wymieniaj co 10 max 12 kkm (wraz z filtrami oleju i powietrza)

filtr powietrza Filtron jest świetnej jakości, nic lepszego nie musisz szukać

skrzynia - jak nie szarpie i nic się nie dzieje można ale nie trzeba, jeśli to automat to masz skrzynię ZF8
kupujesz zestaw oryginalny firmy ZF - miska ze zintegrowanym filtrem, komplet srub do miski i oryginalny olej firmy ZF
dedykowany do tej skrzyni

tomas90:
Założyłem podobny temat na dziale XF ale nie uzyskałem żadnej odp, do mojego też rozumiem taki sam olej będzie podchodził (2.0 benzyna ecoobost 2015r) ?, zastanawiam się czy to ma naprawde sens przejść na millers, do tej pory był Mobil 1 wymiana co max 10tys a chodzi za mną prawdziwy syntetyk od dawna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej