Autor Wątek: Daimler Double Six 1989 rok - ile gazu do klimy - układ na r134  (Przeczytany 4161 razy)

Offline Sabbath

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
Daimler Double Six 1989 rok - ile gazu do klimy - układ na r134
« dnia: Czerwiec 24, 2021, 14:36:56 pm »
Witam serdecznie, kotek (Daimler Double Six z 1989 roku) przeszedł serwis klimy:
- wymieniony został osuszacz na nowy (Delphi)
- przejrzany i uszczelniony kompressor klimatyzacji z nowym olejem (gwarancja 2 lata)
- sprawdzona szczelność układu i wszystko działa i chłodzi
- napuszczony do układu gaz R134 (układ w 2007 roku w Holandii przystosowany do R134)

I teraz pytanie ile gazu powinno się napuścić żeby niczego nie uszkodzić (wiem że R12 wchodzi 1,56 kg) ale R134 ma inne właściwości i napuszczone zostało 1 kg i wszystko działa jak powinno ale czy nie trzeba by jeszcze dobić gazu?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Daimler Double Six 1989 rok - ile gazu do klimy - układ na r134
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2021, 02:03:22 am »
r134 musisz dać mniej  gazu niz w R12 . Ja jak nabijam to nie patrze ile weszło tylko otwieram okno i sprawdzam reka . jak robi sie zimno to już jest ok . oczywiście tez mam zegary co pokazują czy nie przesadziłem. Wtedy  wysokie ciśnienie idzie bardzo w góre  to  już jest zle . Z tego co piszesz to 1kg może być ok ale  1.2 będzie tez dobrze .  Pojeździj i zobaczysz jak chłodzi . Powodzenia .
 
I love and hate Jaguars

Offline Sabbath

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
Odp: Daimler Double Six 1989 rok - ile gazu do klimy - układ na r134
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2021, 08:28:55 am »
Sprawdziłem w ostatnie upały i nabijając 1 kg, naprawdę fajnie chłodzi. Nie bedę więcej dobijał bo sie troche boję a działanie układu jest ok.