Autor Wątek: Klima  (Przeczytany 3601 razy)

Offline Rafi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2021, 08:24:35 am »
A sprawdzałeś ciśnienie sprężarki jakie masz pod maszyną ? Moja stara sprężarka miała 4 bary, i raz klimatyzacja chodziła a raz nie ...

Zmieniłem czujnik w kabinie i jakiejs poprawy nie widzę . Zastanawiam się nad modułem , jest on podobno odpowiedzialny za takie akcje  . Jest to ATC Modile

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 08, 2021, 17:25:40 pm »
Nie kumam tego . Jade nie chłodzi . Mocniejsze chamowanie zaczyna dmuchać zimnym🤦 :-tylko

Offline michalns

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2021, 22:22:44 pm »
Właśnie u siebie naprawiłem problem o którym wspominacie, u mnie uszkodzona była sprężarka, sama wymiana sprężarki nie pomogła do płynu dostały się opiłki metalu ze sprężarki. Jako że opiłki metalu dostały się do układu trzeba było wypłukać cały układ z opiłków  oraz wymienić chłodnicę klimatyzacji. Reasumując wymieniona chłodnica, sprężarka klimatyzacji, wypłukany układ, nabita klimatyzacja - 3000 tys zł lżejszy i wszystko jest OK :)

Byłem wczoraj w warsztacie i wyszła wysoka wartość nikiego ciśnienia w układzie ( ponad 4 bar ), czyli ponad 14st temperatury w układzie, dlatego muszę czekać długo na schodzenie się kabiny :/, teraz tylko trzeba znaleźć warsztat od klimy, który będzie miał wolny podnośnik i czekać na diagnozę, czy tylko działamy przy sprężarce, czy jak u Ciebie cały układ do płukania !

U mnie temat rozwiązany :), pomogła wymiana elektrozaworu kompresora klimatyzacji, klima chłodzi teraz jak wściekła :-super, obyło się bez płukania :)