Autor Wątek: Klima  (Przeczytany 3592 razy)

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Klima
« dnia: Czerwiec 16, 2021, 19:58:05 pm »
Witam . Mam problem z klimà . Dziala ale czasem przestaje i znòw mrozi po czasie lub długo nie . Pytanie czy moze to być wina czujnika temperatury klimy w kabinie ? I gdzie go znajdę ? Czy i gdzie szukać ? Moze kompresor ? Osuszacz ? Jak juz działa to mrozi dobrze . Trochę gorzej jak jest 30 na zewnątrz . :-help :-help

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2021, 23:04:25 pm »
Czujnik znalazłem w końcu . Jest nad schowkiem

Offline michalns

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2021, 16:58:50 pm »
cześć
Podepnę się pod temat
Jak wymienisz / uporasz się z problemem, to daj znać, ja mam u siebie podobny problem, jak temperatury są w okolicach 30 st, to gdy odpalam samochód przez kilka minut leci gorące powietrze, dopiero po kilku minutach zaczyna działać w miarę prawidłowo. Nie ma tego problemu, jak temperatury są niższe ok. 20 st, wtedy wszystko działa cacy od początku. Pod kompem nie pokazuje błędów, czynnik nie ucieka. Może ktoś miał podobny problem i go ogarnął?

Offline Rafi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2021, 13:45:42 pm »
Właśnie u siebie naprawiłem problem o którym wspominacie, u mnie uszkodzona była sprężarka, sama wymiana sprężarki nie pomogła do płynu dostały się opiłki metalu ze sprężarki. Jako że opiłki metalu dostały się do układu trzeba było wypłukać cały układ z opiłków  oraz wymienić chłodnicę klimatyzacji. Reasumując wymieniona chłodnica, sprężarka klimatyzacji, wypłukany układ, nabita klimatyzacja - 3000 tys zł lżejszy i wszystko jest OK :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2021, 13:52:08 pm wysłana przez Rafi »

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2021, 23:20:59 pm »
Wymieniłem czujnik temperatury w kabinie i czekam na 30* zeby sprawdzić . Rafi Chłodnice wymieniałeś na nową z osuszaczem ?

Offline Rafi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2021, 00:03:36 am »
Tak, daj znać czy u ciebie pomogło wymiana czujnika ? Do wymiany czujnika trzeba wyciągać całą deskę czy wystarczy tylko schowek i srebrną osłonę od kratek powietrza ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2021, 00:10:16 am wysłana przez Rafi »

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2021, 00:36:00 am »
Sciągasz listwe ozdobną z przyciskami , nastepnie boczny panel ., schowek i można listwe z nawiewem . Do czujnika dostajesz sie od schowka . Rozpinasz wtyczkę i 2 śruby .

Offline michalns

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2021, 12:08:40 pm »
Właśnie u siebie naprawiłem problem o którym wspominacie, u mnie uszkodzona była sprężarka, sama wymiana sprężarki nie pomogła do płynu dostały się opiłki metalu ze sprężarki. Jako że opiłki metalu dostały się do układu trzeba było wypłukać cały układ z opiłków  oraz wymienić chłodnicę klimatyzacji. Reasumując wymieniona chłodnica, sprężarka klimatyzacji, wypłukany układ, nabita klimatyzacja - 3000 tys zł lżejszy i wszystko jest OK :)

Byłem wczoraj w warsztacie i wyszła wysoka wartość nikiego ciśnienia w układzie ( ponad 4 bar ), czyli ponad 14st temperatury w układzie, dlatego muszę czekać długo na schodzenie się kabiny :/, teraz tylko trzeba znaleźć warsztat od klimy, który będzie miał wolny podnośnik i czekać na diagnozę, czy tylko działamy przy sprężarce, czy jak u Ciebie cały układ do płukania !

Offline Rafi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2021, 15:09:47 pm »
Wartość powinna mieć 2 bary zamiast 4, oby ci tylko sprężarka nie puszczała opiłków bo nawet jak masz sprawna chłodnice klimatyzacji, to i tak ją będziesz musiał wymienić na nową.

Offline Matrix_neo94

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2021, 23:52:08 pm »
Miałem pisać temat ale widzę że już ktoś mnie ubiegl.
Mam identyczny problem jak tu opisujecie. Mechanik sprawdził sprężarke na stole i jest sprawna, wymieniony został skraplacz i osuszacz oraz elektrozawor. Gówno to dało... Układ cały jest i był szczelny. Mam nadzieję że pozostaje tylko wymiana czujnika temperatury kabiny, tylko pytanie czy jest jakaś różnica z tym czujnikiem jeśli chodzi o przedlift a polift?

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2021, 08:57:10 am »
Zmieniłem czujnik w kabinie i jakiejs poprawy nie widzę . Zastanawiam się nad modułem , jest on podobno odpowiedzialny za takie akcje  . Jest to ATC Modile

Offline Matrix_neo94

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2021, 11:19:36 am »
Chodzi Ci o moduł nagrzewnicy?

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2021, 17:28:55 pm »
Raczej tak . Jak mialem ustawione na auto to działa nie specjalnie jak włàczyłem na 16 stopni to zaczeło chłodniej dmuchać

Offline Matrix_neo94

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2021, 18:34:36 pm »
U mnie jak ustawie na 16 i sam nawiew na kratki na full to coś tam dmucha zimne ale szału nie ma

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Klima
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2021, 18:58:30 pm »
Pytanie czy przy wymianie tego modułu trzeba robić adaptacje ???