Autor Wątek: Kamera cofania  (Przeczytany 3422 razy)

Offline Arkadiusz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Kamera cofania
« dnia: Czerwiec 07, 2021, 13:09:08 pm »
Witam wszystkich klubowiczów , posiadam jaga z 2009r . Chciałbym założyć kamerę cofania ponieważ fabrycznie jej nie ma ( czujniki cofania są). Czy jest taka możliwość? Czy wiązka już jest oryginalnie założona? Miłego dnia .

Offline Rafi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2021, 17:14:56 pm »
Ściągnij wygłuszenie bagażnika i zaglądnij czy są przewody do wpięcia kostki z kamerą zobacz od razu czy na klapie masz miejsce do wstawienia kamery, kamera jest zaraz obok z przycisku do otwierania klapy. Oprócz wpięcia kostki i kamery będziesz musiał podłączyć zasilanie do kamery bo na pewno nie ma bezpiecznika wpiętego.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2021, 07:52:50 am »
listwa chromowa na klapie jest inna w wersji z kamera
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Arkadiusz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2021, 13:14:58 pm »
Dzięki panowanie za wszelki uwagi . Miłego dnia !

Offline andrzejkarwat

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Kocham to forum
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2022, 22:08:31 pm »
witam.mam pytanie czy założyłeś tą kamere cofania? jezeli tak to czy była kostka do podpięcia i miejsce do montazu.Pytam bo tez myśle ozałozeniu kamery.
Pozdrawiam


Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2022, 07:52:24 am »
Jak zdjąć tą listwę? W moim Jagu kamera śnieży. Wymieniłem tą sławną wiązkę ale nic to nie dało. Czasami ekran kamery śnieży a czasami obraz był idealny. Od jakiegoś czasu śnieży non stop. Podejrzewam, że problem może być z przewodami w okolicach samej kamery i potrzebuję się tam dostać. Nie próbowałem jeszcze ściągać tej listwy i zapewne nie jest to trudne ale wszelkie wskazówki przed podjęciem się tego tematu będą na pewno pomocne.

Offline Drecki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2022, 01:00:50 am »
Witam. Mam pekniety przewod od kamerki w miejscu oslony gomowej przy klapie bagaznika.
Podpowiedzie prosze czy da sie to polutowac? czy trzeba wymieniac przewod. Jakis odcinek czy calosc ?
Pozdrawiam

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2022, 17:18:34 pm »
Ja własnie wymieniłem tà wiàzkè . Swiatłość nastała 🤪😂

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2022, 07:44:18 am »
Witam. Kamera w moim Jagu snieży od zawsze. Wymieniłem całą wiązkę i nic się nie zmieniło. Wczoraj wymieniłem również kamerę i też nie pomogło. Co dalej? Gdzie szukać rozwiązania problemu?

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2022, 07:49:12 am »
Jak pisałem wyżej - wymieniłem wszystko począwszy od kamery do wiązki (od kamery poprzez klapę do wnętrza bagażnika). Kamera śnieży ale czasami chodzi czysto. Gdzie jeszcze mogę znaleźć jakąś wtyczkę, która może być podejrzewam niedopięta. Z tego co słyszałem, gdzieś w okolicy fotela jest jakieś połączenie...

Offline bodzio9391ss

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2022, 20:20:23 pm »
Witam wszystkich klubowiczów , posiadam jaga z 2009r . Chciałbym założyć kamerę cofania ponieważ fabrycznie jej nie ma ( czujniki cofania są). Czy jest taka możliwość? Czy wiązka już jest oryginalnie założona? Miłego dnia .
i jak kolego zrobiłeś bo kupiłem kamerę + listwę i wiązkę klapy bagażnika z wyjściem na kamerę i teraz pytanie gdzie prowadzić kabel FAKRA  do radia i do czego go wpiąć do zielonego wejścia pozdrawiam