Autor Wątek: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył  (Przeczytany 1541 razy)

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« dnia: Czerwiec 06, 2021, 22:02:24 pm »
 :-bry witam Szanowne Grono  jcpf-animated
A wiec tak od 3 lat posiadam S-type 2003 r.  2.5 V6 z kierownica po prawej czyli Angol,zjechałem autem do Polski tylko do lakiernika i miałem nim wracać po skończonej kosmetyce spowrotem na Wyspy. Lakier został zrobiony czas wracać ,..ale Covid i całe z tym świnstwem zakazy nakazy,auto zostało pozostawione  w PL,.Od lakiernika wyjechało samo na kolach, trochę się przewietrzył i zaparkowany został na trawniczku...I jak każdy wtedy myślał Pandemia się skończy w 3 miesiące  i  będzie po krzyku ..Niestety Jak i pandemia tak i samochód pozostały, zdążyłem go zarej. na PL blaszki ,by Brexit-owe przepisy mi go nie zablokowały ,udało się ,Auto pozostaje już w PL,ale pojawiły się problemy...Jaguar po tym postoju rzucił palenie  :-cry  .Samochód, kreci ale nie odpala,był wezwany ,,pseudo mechanik''miał zdiagnozować usterkę i ewentualnie powiedzieć co trzeba naprawić oraz jakie koszta,samochód został ,,przeskanowany kompem'' 150 zł skasował jak i błędy..kodów usterek nie zapisał,a wyczyścił wszystko i stwierdził ze musi go wziaść na garaż, bo on nie wie,a gdy zapytałem go o kody błędów to odparł że zapomniał spisać bo się spieszył...krew zalewa  :-zly ręce opadają  :-zly .
Pojazd wiadomo nie trafił na wyżej wspomniany warsztat ,,do Czesia fachury'' Bo nie chciał bym odbierać go rozbebeszonego i wyczyszczonym portfelem.
Mam swoje 2 urządzenia skanujące do  OBD2 ,,ale nie ma mnie na miejscu .Zamierzam pojawić się niedługo w kraju i sprawdzić osobiście co go boli,ale chciałbym mieć już jakiś punkt zaczepienia ,na co zwrócić uwagę?gdzie zaglądnąć?co sprawdzić jako 1-wsze?
w samochodzie ponadto świeci tylna prawa lampa,cały czas,nieważne czy zapłon  jest włączony czy nie ma,nawet gdy zamknięty samochód wszystko gaśnie, a ona nie.Wiec dorażnie został odłączony akumulator,.A wisienka na torcie to zostało zablokowane radio i brak kodu,zaginiona (karta z jaguar code) która była od zawsze w przeciw słonecznym daszku najprawdopodobniej gdzieś na lakierni ,ewent.Lub Pan pseudo diagnosta wziął sobie,co by potem skasować kolejne 150  za ,,naprawę''
Każda wskazówka,czy sugestia mile widziana Panowie...Pozdrowionka

Offline Karlos69kgb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2021, 22:53:10 pm »
Siemka.

Pierwsze co się nasuwa na myśl to paliwo i iskra, czyli filtr plus świeże paliwo i sprawdź czy jest iskra. Drugie to możliwe, że jakieś syfy już są w układzie paliwowym. Może zapowietrzył się układ paliwowy? Ja bym to sprawdził na początek. Miałem podobnie z innym autem.
Jeśli lampa cały czas świeci czyli gdzieś ma zwarcie lub przebicie. To tak na szybko, najlepiej jak już będziesz w PL i sam zerkniesz.
Pozdrawiam.
Możliwe, że ktoś ma inne rozwiązanie lub wie co szwankuje.

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2021, 23:23:54 pm »
 :-bry ok po krótkiej weryfikacji iskra jest,samochod zapala, a raczej załapuje na tzw,,Plak'' czyli nie dostaje paliwa... i teraz pytanie;Czy to  immobilajser odcina ?Czy może pompa padła?
Gdzie jest w Jaguarze  przekaznik od pompy paliwa?oraz jak dostać się do samej pompy? :-help

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline KarolKazik

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Kocham to forum
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2021, 17:50:14 pm »
Sprawdź kostki od wtryskiwaczy. Ja tak mialem

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2022, 23:47:55 pm »
Witam ponownie  :-bry . Po weryfikacji wyszło że nie odzywa się pompa paliwa,kupiłem druga ,,sprawną" używkę podmieniłem samą pompkę...I teraz najlepsza część, pompa jak by mieli ale po 3 sek max4 wyłącza się  jak by nabiła już ciśnienie do roboczego,ale tak nie jest bo przewody suche/ puste ...paliwa ponad połowe zbiornika,kreci i odpala tylko na plaku,na magistrali / ukladzie zero paliwa ...Wyczytałem ze może to moduł??pompy paliwa,tylko teraz niewiem czy kupując drugi podmiana na zasadzie plug and play czy trzeba programowac,rece opadaja samochod stoii od ponad roku...a mechanicy jak by głucho niemi slyszac tylko nazwe Jaguar :-help

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2022, 13:19:49 pm »
Warto sprawdzić czy jest drożny przewód i filtr paliwa, jeżeli pompa podaje paliwo do miejsca zatkania to komputer widzi ciśnienie i wyłącza pompkę.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2022, 01:05:47 am »
Odpiołem przewody te przy zbiormiku i nic nie leci zero...a pompka załącza sie na 2 moze 3 sek i wylacza tak jak by wyłapał ze jest nabita listwa..
Sama pompka sprawdzana no i odzywa się tryskajac zdrowo w zewn pojemniku z paliwem,ale nasówa sie pytanie...czy   pompka daje dobrze...no juz mi rece opadają  :-help

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2022, 13:05:31 pm »
 :-bry Rece opadaja Panowie,zero zmian w temacie..ma ktos z was jakis pomysł... :-help

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Jagu$ S-type 2.5 V6 Kręci lecz nie Odpala ,świecąca lampa tył
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2022, 12:20:27 pm »
Ja przyjrzałbym się immobilizerowi. Jeżeli autko długo stało pod chmurką, a przy okazji akumulator rozładował się do zera, to immo mógł złapać jakiś błąd i odcina paliwo