Autor Wątek: Modernizacja układu filtru paliwa.  (Przeczytany 1518 razy)

Offline kwintek1992

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Modernizacja układu filtru paliwa.
« dnia: Luty 16, 2015, 13:56:57 pm »
Witam  :-bry mam mały projekt co do filtru paliwa aby go przemieścić zza tylnego koła pod podwoziem z lewej strony  pod maskę
i zamiast standardowego filtru zamontować filtr w obudowie ( np jak w e46  :-A  w podobnym litrażu silnikowym ) aby ułatwić wymianę filtrów i zminimalizować uszkodzenie gwintów węży dochodzących do filtru paliwa  po obu stronach ( swoja sprawa mamy taki sam filtr jak polonez czy alfa 164 tylko z trudniejszym dostępem).

Moje pytanie brzy czy ktoś już podjął się czegoś takiego z forum lub znacie przypadki modernizacji polegającej na przełożeniu  np standardowego filtru pod maskę i czy ma to jakiś wpływ na paliwo ( według mnie chyba nie ponieważ i tak pompa wytwarza ciśnienie w układzie paliowym więc czy bd ten filtr tam gdzie jest czy pod maska nie bd różnicy lecz mogę się mylić)
więc proszę o podpowiedzi jakieś sugestie np jaki filtr zamontować w zamian interesuje mnie filtr w obudowie według mnie najbardziej wygodny i bezproblemowy oraz  niezawodny.   :-tylko 

Wiem może to trochę szalony pomysł :-nuts ale inżynierowie chyba troszkę poszaleli z umiejscowienie tego filtru, a jakie są wasze opinie ? ;] :-kogutki  :-super

Offline kwintek1992

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Modernizacja układu filtru paliwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2015, 13:27:46 pm »
Witam ponownie niestety nie da się zmodernizować ukł. paliwa ponieważ gubi ciśnienie  musi zostac tak jak fabryka wypuściła


Ale mam inne pytanie króćce  które idą do filtru paliwa i od filtru ( czyli te dochodzące i wychodzące ) ma ktoś na sprzedaż najlepiej nowe lub wie gdzie mogę dostać takie nie używane.

Offline ar3k30

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Modernizacja układu filtru paliwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2015, 15:39:45 pm »
na ASO kupisz nowe nieużywane  :-tylko
XJ8 X308 4.0