Autor Wątek: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0  (Przeczytany 8250 razy)

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2021, 22:19:23 pm »
Jaguar znalazł nowego właściciela, odetchnąłem z ulgą.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2021, 23:22:35 pm »
Mercek to napisz teraz szczerze co Cię bolało w tym kocie bo ja się przymierzam do tego modelu, nie ma to jak uczciwe opinie użytkownika, może się wyleczę.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2021, 09:12:18 am »
Marti, przecież pisał wcześniej...sam założył ten temat.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2021, 12:42:21 pm »
Tak w skrócie to x351 może się podobać i tyle, na tym koniec jego plusów. Ten samochód nie prowadzi się jak limuzyna, jest słabo wykończony, materiały przeciętne, kiepsko spasowane, przy większych prędkościach głośny w środku. Po samochodzie marki premium, tej klasy zdecydowanie spodziewałem się czegoś więcej. Wcześniej miałem A6, Jaguar jest nieporównywalnie słabszy pod każdym względem, teraz mam BMW F11, to już przepaść, mimo że to „tylko” piątka a nie siódemka. Tak jak jakiś czas temu S-Type na tle konkurencji wypadał dość blado, tak x351 na tle konkurencji zupełnie odpada.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 432
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 21, 2021, 20:34:20 pm »
Moim zdaniem jest dobrze spasowany i jest cicho w środku na autobanie. U mnie w cls 63amgS Shooting brake  skóra przy 100tkm wyglądała o wiele gorzej aniżeli w xjr575. Głośniej też jest w meśku. W jaguarze brakuje mi 4x4 wtedy by się cudnie odpychał. Za to w clsie szanuje go za 4x4 i silnik m157 a i jeszcze B&O🔥🔥🔥 Super kot zajefajna skrzynia zf i ten wygląd.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2021, 23:35:40 pm »
Nie wiem jak w Mercedesie, ale w BMW F11 jest zdecydowanie ciszej, lepiej się prowadzi i jakość materiałów jest lepsza niż w Jaguarze, który jest modelem klasę wyżej niż piątka. Dlatego tak mnie rozczarował Jaguar. Kierowałem się wrażeniami estetycznymi, bo x351 może się podobać, cały czas mi się podoba mimo pewnych niedociągnięć. Zależy czego kto oczekuje od samochodu. Dla mnie przede wszystkim musi się świetnie prowadzić, w końcu jest samochodem, na równi stawiam jakość materiałów i wykończenia. Tak z czystym sumieniem to mogę każdemu powiedzieć, Jaguar- jak najbardziej, ale przejedź się też Audi, BMW czy Mercedesem. Sam ocenisz.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2021, 21:35:28 pm »
Napisałem to już na forum X350, że Jaguary są wobec BMW o model do tyłu i trzymam się tej mojej opinii, co nie zmienia postaci rzeczy, że są ładne i mają to "coś", ale dotyczy to tylko modeli do X358 włącznie, nowsze są już tylko produktami masowymi i dlatego mogą drażnić tym swoim technicznym zapóźnieniem.
A tak na marginesie Kolego Mercek, jeżeli piszesz pod Avatarem coś o pięknej kobiecie to umieść tam rzeczywiście piękną kobietę, bo ta która stoi przed ładnym Jagiem ma krzywe nogi...
Pozdrawiam

Offline Feuerfall

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2021, 13:24:12 pm »
Nie rozumiem za bardzo uwag odnośnie wnętrza nowych Jagów. Nowa BM-ka - paskudne monitory wystające ponad kierownicę, samo wykonczenie i efekt wizualny jak w każdym nowym samochodzie, kompletnie nic specjalnego i widać, że to auto na masową produkcje (no chyba tylko co do serii 7 można debatować). Pozostałe serie praktycznie klony,  tak jakbyś postawił jeden samochód na linii, i tu troche nadwozia, tu trochę lamp, i już mamy inną serie. XJ jak dla mnie od samego swojego początku stracił dużo na tej niby nowej bryle samochodu (jakby taki Mondeo na sterydach) ale w środku, za każdym razem jak oglądam zdjęcia wnętrz różnych jego modeli, zawsze jest dobre wrażenie. Widać jak na dłoni inne podejście do tego tematu jak u niemca. Wyciszenie? Bardzo zastanawiające jest co tu niektórzy piszą, bo w moim głupim S-Type przedliftowym jeszcze, jak zamknę wszystkie szyby to czuje sie jak w izolatce, można szeptem rozmawiać, co mnie akurat irytuje. Dlatego ciężko mi uwierzyć, że w nowszych dopakowanych tym bardziej wersjach nagle się pojawia taki problem (plus to że juz niejednokrotnie słyszałem o tej ciszy w Jaguarze czy ktoś to lubi czy nie). No i ta sprawda z cichym samochodem, to ja nie wiem - może trzeba zainwestować w elektryka albo hybrydę? Może jestem młody i to dlatego, ale jak dla mnie Jaguar który nie ryczy, to nie Jaguar, tak samo nie uznaje ich z silnikami poniżej 3 litrów.

Na koniec dodam, że gdybym mial wybierac miedzy X351 a niemcami w podobnej klasie, zawsze wybrałbym jaga ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 13:28:46 pm wysłana przez Feuerfall »

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2021, 19:54:47 pm »
Na koniec dodam, że gdybym mial wybierac miedzy X351 a niemcami w podobnej klasie, zawsze wybrałbym jaga ;)
A dlaczego nie Maserati? Piękne i ryczy tak jak lubisz  :)

Offline Feuerfall

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 30, 2021, 12:15:14 pm »

Mówiłem o niemcach, Maserati brzmi ciekawie, ale chyba bałbym się go kupować ;)

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2021, 10:43:58 am »

Nie musisz się bać. Od siedmiu lat mam Quattroporte  i jest to jeden z mniej awaryjnych samochodów jaki kiedykolwiek miałem, a frajda z jazdy nie do porównania z żadnym innym. Jest tak fajny, że zostanie u mnie na zawsze.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2021, 23:04:50 pm wysłana przez MicGin »

Offline Feuerfall

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 02, 2021, 11:38:41 am »
Dobrze wiedzieć bo też mi sie zawsze podobał. Miałem tylko obawy, bo jakby mimo wszystko coś się stało poważnego, czy nie trzeba jeździć i po całej Polsce szukać mechanika do takiego auta :D

Online Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 02, 2021, 15:41:29 pm »
Trochę trzeba. I zakładam, że orientowałeś się w kosztach takich spraw jak elementy napędu czy silnika?  ;D
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 432
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 03, 2021, 01:13:56 am »
Panie na przedni wahacz do Quattroporte czekałem 3 tygodnie. Jakość wykonania w Maserati takie sobie. Silnik wiadomo ❤️❤️❤️

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 03, 2021, 09:05:22 am »
Dobry serwis Maserati jest w Warszawie na Arkuszowej, ale podstawowe sprawy serwisowe zrobi każdy lepszy mechanik w Twojej okolicy. Trzeba tylko uważać, żeby przy wymianie oleju w silniku zastosować właściwy filtr oleju, bo zamontowanie niewłaściwego powoduje śmierć silnika.
Mój Quattroporte zbliża się do 150 tys kilometrów i jak do tej pory nie musiałem robić niczego po za podstawowym serwisem. Zgadzam się, że wszystko jest tu droższe, bo np. za tarcze i klocki na przód i tył zapłaciłem ponad 5 tys, a wymiana oleju z filtrem w silniku/ wchodzi prawie 10 litrów/ kosztuje w serwisie ponad tysiaka.
Przy ostatniej wymianie oleju komputer serwisowy pokazał, że zostało mi już tylko trochę ponad 20% sprzęgła, więc pewnie za 20-30tys kilometrów czeka mnie wymiana tarczy lub kompletnego sprzęgła, co w tym drugim przypadku będzie kosztowało grubo ponad 10tys.
Tak więc koszty są, ale jak się chce mieć na wyłączność panienkę o urodzie i możliwościach Moniki Bellucci, to też trzeba się liczyć z kosztami...