Autor Wątek: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0  (Przeczytany 8435 razy)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 03, 2021, 12:05:50 pm »
Z tą urodą QP to bym się tak nie zapędzał ;) Podobnie we wnętrzu.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 03, 2021, 19:47:06 pm »
Z tą urodą QP to bym się tak nie zapędzał ;) Podobnie we wnętrzu.
To tak jak z kobietami, jednemu podoba się Kasia, drugiemu Marysia, a trzeciemu mama Marysi, co nie zmienia postaci rzeczy, że QP większość uznaje za bardzo ładne i proporcjonalne auto, a w masie podobnych do siebie i ogólnie brzydkich nazistowskich pojazdów, które zdominowały nasze ulice, zarówno OP jaki i X350 wyróżniają się mocno na korzyść, a X351 wpisuje się niestety w grupę podobnych do siebie i przez to nudnych samochodów

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 03, 2021, 21:24:45 pm »
Chodziło mię o metaforę z Moniką Bellucci ;)

Jak komuś nie przeszkadzają przyciski z Fiata Stilo czy Bravo to ok  ;D

Wnętrze jak na klasę auta wręcz żałośnie wykonane. Uroda z zewnątrz również dyskusyjna - wszak podobieństwo do Daewoo Nubira już dawno zostało ustalone ;)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 17, 2021, 08:08:09 am »

Nie musisz się bać. Od siedmiu lat mam Quattroporte  i jest to jeden z mniej awaryjnych samochodów jaki kiedykolwiek miałem, a frajda z jazdy nie do porównania z żadnym innym. Jest tak fajny, że zostanie u mnie na zawsze.

Jaki rocznik? Jaka skrzynia? Jak to jest z tym sprzęgłem w skrzyni f1 bo to też już legendami obrosło.

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 18, 2021, 07:22:48 am »
Kupiłem właśnie x351. I powiem tak. Tyłka nie urywa jeśli chodzi o wykonanie A jest w bardzo ładnym stanie, nawet gumolit z przycisków nie zlazł, ALE za tą kasę to nie widzę nic lepszego. S klasa koszt x2.
Ten samochód broni się ceną, jest wygodny i ładny. Nic lepszego w takim rozmiarze i cenie nie kupimy i basta.Mam o nim zdanie takie jak Doug Demuro. Czyli jako nowe zupełnie nieopłacalne, ale jako używka w dobrym stanie to jest genialne.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 18, 2021, 19:33:58 pm »
Jaki rocznik? Jaka skrzynia? Jak to jest z tym sprzęgłem w skrzyni f1 bo to też już legendami obrosło.
Rocznik 2007 a u mnie od 2014, kupiony z przebiegiem 75tys od pierwszego właściciela z którym podjechałem do serwisu gdzie mogłem sobie podejrzeć całą historię serwisową/ była bardzo krótka/, teraz ma prawie 150tys, skrzynia Duoselect, sprzęgło F1 jeszcze oryginalne. Przy zakupie komp w tym samym serwisie pokazał stan zużycia sprzęgła 65%, dzisiaj po przejechaniu kolejnych 75 tys kilometrów stan zużycia zbliża się do 80%, ale ja jeżdżę wyłącznie na manetkach i nie używam trybu automatik.
Gdyby to sprzęgło każdy traktował tak jak ja, do czego było zaprojektowane, to to sprzęgło byłoby wieczne, ale jeżdżenie tym autkiem w trybie automatu nie tylko zabiera połowę frajdy z jazdy, ale i masakruje sprzęgło, bo każde ruszenie z miejsca i każda zmiana biegu odbywa się z lekkim poślizgiem - żeby było komfortowo.
Patrząc na moje zużycie sprzęgła, to gdym ja jeździł tym autkiem od początku, to u mnie to sprzęgło zrobiłoby pół miliona.
Pozdrawiam

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 20, 2021, 07:19:36 am »
Przepraszam za OT, ale zaciekawiła mnie możliwość sprawdzenia zużycia sprzęgła za pomocą komputera. Czy jest taka możliwość w Jaguarze? Z chęcią skorzystałbym z takiej opcji i sprawdziłbym jak wygląda to w moim aucie...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 21, 2021, 22:52:38 pm »
Przecież w Jagu jest zwykły automat....w Maserati zrobotyzowany manual
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2021, 06:43:36 am »
Nie wiem co jest w Maserati, nie znam się. Nie wiem też, jakim cudem za pomocą komputera można sprawdzić zużycie sprzęgła...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 22, 2021, 08:28:21 am »
Pewnie na wysprzegliku jest czujnik.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 23, 2021, 15:31:14 pm »
A może podobnie jak przy hamulcach? Taka wielka filozofia?

Albo miernik uślizgu? To są przecież trywialne rozwiązania.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2021, 21:50:00 pm »
Troszkę temat zszedł na bok, miało być o Jaguarze. Temat założyłem, żeby szczerze opisać swoje doświadczenia z samochodem, nie po to, żeby frustraci wylewali swoje pełne jadu żale. Kolega a1410 ma chyba jakieś kompleksy, ale to mnie zupełnie nie interesuje. Gwoli ścisłości, kobieta z awatara jest piękna i nie ma krzywych nóg, nogi są celowo wygięte, żeby wyeksponować logo samochodu. Cóż, są różne gusta. Fotomodelka ze zdjęcia nie musi się przecież wszystkim podobać. Najważniejsze dla mnie jest to, że odnosi sukcesy w modelingu i kilka lat temu zgodziła się zostać moją żoną. Jeśli chodzi o samego Jaguara, to jak celnie zauważył Drive3r jest to samochód dla pasjonatów, odstaje od niemieckiej i pewnie nie tylko niemieckiej konkurencji. Za te same pieniądze można mieć A6 czy serię 5, bezdyskusyjnie lepiej wykonane i lepiej jeżdżące auta. Udowadnianie na siłę, że Jaguar nie jest gorszy od nich jest śmieszne i niepoważne. Każdy, kto rozważa wydanie swoich pieniędzy na x351 powinien na początek przejechać się konkurencją niemiecką, różnicę widać i czuć od razu. Jaguarowi nie można odmówić uroku magii marki, ale przecież to samochód, chyba nie o nazwę w nim chodzi. Prawda jest taka, że np. przy BMW Jaguar to po prostu ładna tandeta. Jeśli tak pięknie wygląda i ma ten swój urok, to może niech stoi na placu do podziwiania, bo na tym jego urok się kończy.