Autor Wątek: Zmiana dolotu powietrza w 5.0 S/C  (Przeczytany 1399 razy)

Offline RIDDL

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Zmiana dolotu powietrza w 5.0 S/C
« dnia: Wrzesień 11, 2021, 21:07:55 pm »
Chciałbym uzyskać u siebie efekt jak na foto, czy można gdzieś kupić taki gotowy pasujący dolot czy wyłącznie na zamowienie?


Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Zmiana dolotu powietrza w 5.0 S/C
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2021, 07:46:08 am »
W jakim celu? Jeśli chcesz uzyskać efekty wizualne czy akustyczne to OK, ale poza tym skutkiem będzie spadek mocy/momentu, pogorszenie jakości filtracji i zwiększona temperatura zasysanego powietrza. Ta pianka do izolacji rur wygląda prawie profesjonalnie ;)
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Zmiana dolotu powietrza w 5.0 S/C
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2021, 09:26:54 am »
Jak kto chce to żadna filozofia zlecić wyspawanie z kwasówki takiego dolotu.

Tylko faktycznie po co? Pomijam ryzyko usterki powłoki w kompresorze.

Może za stary jestem ale czego brakuje 5.0 S/C, żeby poruszać się sprawnie po Europie?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline RIDDL

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Zmiana dolotu powietrza w 5.0 S/C
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2021, 10:43:58 am »
W jakim celu? Jeśli chcesz uzyskać efekty wizualne czy akustyczne to OK, ale poza tym skutkiem będzie spadek mocy/momentu, pogorszenie jakości filtracji i zwiększona temperatura zasysanego powietrza. Ta pianka do izolacji rur wygląda prawie profesjonalnie ;)

 :-bry Chciałem uzyskać efekt wizualny oraz dźwiękowy, jednocześnie myślałem że za sprawą zwiększonego dopływu powietrza wzrośnie nieco moc natomiast w  momencie pisania posta nie podumałem nad faktem poboru owszem powietrza ale CIEPŁEGO (jestem trochę zielony w kwestiach technicznych), a chciałbym uzyskać z dolotów kilka procent mocy więcej - zostawię jednak standardowe puszki a przyexperymentuję z wymianą filtrów na "sportowe", z tego co czytałem ludzie odnotowują małe przyrosty. Docelowo chcę uzyskać 600hp+ dlatego planuję wymienić też kółko kompresora, wydech i mapę.  :-A

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Zmiana dolotu powietrza w 5.0 S/C
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2021, 22:41:50 pm »
Pozostaje pytanie, czy reszta napędu ma rezerwy na 600 HP+.

Czy silnik jest na to przygotowany - jaki jest stan rozrządu, układu chłodzenia, wtrysków?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.