Autor Wątek: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0  (Przeczytany 8249 razy)

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« dnia: Maj 19, 2021, 20:12:41 pm »
Wolnossąca benzyna, w wersji long. Auto piękne, nietuzinkowe, ale zdecydowanie nie jest warte swojej ceny. Jeśli chodzi o komfort podróżowania i prowadzenie przy większych prędkościach to niestety Jaguar mocno rozczarowuje. Nie ma zupełnie porównania do Audi czy Mercedesa. Jest to samochód dla kochających Jaguary, takie osoby potrafią wybaczyć masę wad i niedociągnięć. Jakość wykonania wyraźnie odstaje od innych przedstawicieli tej klasy, a mowa przecież o samochodach premium. Drugi raz bym nie kupił, raczej wrócę do Audi. Piękny wygląd i urok marki nie wystarczą, dzisiejszy samochód, zwłaszcza tej klasy, ma być cichy, szybki i świetnie się prowadzić. Jaguar x351 raczej średnio spełnia te wymogi. Swego czasu jeździłem S-Type, rozczarował mnie, z Xj nie jest lepiej. A szkoda.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2021, 22:53:36 pm »
No niestety takie są fakty. X350 jeszcze bardziej odstaje w tej klasie.
Jaguara się kupuje dla stylu lub z miłości do marki.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2021, 11:09:47 am »
Dokładnie tak. Za każdym razem powtarzam, jak mogli zepsuć tak piękny samochód. Nieporozumieniem są ceny tych aut i zaliczanie ich do grona premium. Trzeba jednak przyznać, że są wyjątkowe.

Online Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2021, 15:44:31 pm »
Poza XJ Mk1, wszystkie kolejne XJ odstawały od konkurencji, zatem dziwne te oczekiwania? Wystarczy prześledzić historię modelu  :P

XJ to nadal jest premium, tylko trochę inne. Kiedyś dla specyficznego klienta, bo miały oryginalne wzornictwo.

Obecnie nie wiadomo dla kogo, ponieważ poza tym, że odstają parametrami od konkurencji to nie wyglądają w ogóle.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2021, 19:36:56 pm »
Historia modelu nie zmienia faktu, że na dzień dzisiejszy Xj X351 to model luksusowy, za bardzo duże pieniądze, próbujący ustawić się między A8, S klasą i BMW 7. To zobowiązuje i zupełnie nie rozumiem producenta jak mógł się zwyczajnie nie przyłożyć. Co do wyglądu, rzecz gustu. Jest wielu, którym nowe linie Jaguara podobają się. Wiem, że zbytnio idealizuję, ale Jaguar kojarzył mi się zawsze z pięknymi szybkimi prestiżowymi samochodami. Czar prysł, gdy zakupiłem S-Type. Jedno wielkie rozczarowanie. Tłumaczyłem sobie, że każda firma miała problemy z jakością, że nowy model musi być nowoczesny, szybki, pięknie sportowo się prowadzić. Niestety nic bardziej mylnego. Wcześniej jeździłem A6 i Jaguar do pięt jej nie dorasta, mimo że jest o klasę wyżej. Coś panowie Anglicy pod dyktando Hindusów nie odrobili lekcji. Chyba, że Jaguar od zawsze miał tylko mieć styl i nic więcej.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2021, 22:46:26 pm »
Mercek pochwal się co za znowu minę kupiłeś, pamietam jak narzekałaś na forum non stop na S Type, czyżby znowu trafiła Ci się okazja cenowa

Online Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2021, 23:10:43 pm »
Jaguara nie kupuje się z określonego powodu, tylko mimo wszystko. Proste.

To jak z Saabem. Niby odstaje od niemieckiej konkurencji a jednak przez lata miał i nadal ma grono "wyznawców". I nie chcą jeździć niczym innym.

Jaguar podobnie. Dawno dawno temu ;) kupiłem Daimlera XJ nie dlatego, że był lepszy niż ówczesna S-klasa. Był we wszystkim gorszy. Ale ma piękne drewno, fantastyczną linię, nie do pomylenia z niczym innym (czego nie można powiedzieć o x351 - dlatego ostatni XJ to auto dla nikogo ;)). I go nigdy nie sprzedam.

Nie trzeba być ekspertem, żeby dostrzec, że x300 nie ma co porównywać się z W140 czy e32. A jednak wielu ludzi chciało go mieć. Podobnie porównanie x350 z W221 czy E65.

Świat byłby smutny, gdyby wszyscy jeździli Audi (nomen omen jedne z paskudniejszych aut na drogach). I to jest piękne. Dlatego na zlot klasyków przyjedzie nie tylko zgraja W123 i W115. I nie tylko Jaguar. Ale też Austin Allegro. Peugeot 104. Czy Rayton Fissore.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2021, 11:23:26 am »
Marti i tu się mylisz, żadna okazja cenowa, tylko perfekcyjnie utrzymany od pierwszego właściciela. Nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Nie powiedziałem, że mój Jaguar źle jeździ albo coś jest z nim nie tak. Miałem okazję jeździć kilkoma X351 i wiem co mówię. Po prostu Jaguar odstaje z jakością i prowadzeniem od konkurencji i to nie tylko w swojej klasie, ale i niższej, bo lepszy poziom prezentuje choćby wspomniane A6 czy E klasa, a to samochody klasy niższej niż Xj. Nie narzekam, po prostu podzieliłem się swoimi odczuciami.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2021, 12:12:48 pm »
Mercek jak narazie to opisujesz same ogólniki, napisz konkretnie co cię boli w tym aucie, bo jeżeli chodzi o ceny używanych to potrafią być tańsze od a6, wiec nie pisz że nie jest warty swojej ceny, biorąc pod uwagę że E, i a6 w środku to sam plastik wiec bez przesady

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2021, 18:50:44 pm »
Świat byłby smutny, gdyby wszyscy jeździli Audi (nomen omen jedne z paskudniejszych aut na drogach).
I są zwykle prowadzone przez najpaskudniejszych kierowców...

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2021, 21:22:16 pm »
a1410 nie ustawiałabym tak wszystkich w jednym rzędzie. Audi prowadzą zwykle najpaskudniejsi kierowcy, BMW prowadzą zwykle cwaniaki dresiarze, skody prowadzą zwykle fajtłapy, a Jaguary pozujące na kogoś wyjątkowego snoby, nieważne że prowadzący auta gorsze niż 80 procent nowszych i lepszych poruszających się po drogach. Ważne, że uważają się za elitę. Takie generalizowanie zawsze jest krzywdzące, bo nie każdy jest jak większość.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2021, 21:35:33 pm »
Myślę, że temat można zamknąć bo schodzi na zupełnie inne tory niż był na początku. Chciałem się podzielić swoją opinią na temat X351, a kończy się na bezsensownych wypowiedziach na temat kierowców i samochodów innych marek. Uczciwie rzecz ujmując nic nie zmieni tego, że Jaguar ma sporo do odrobienia, żeby chociaż zacząć dorównywać konkurencji. Na ten moment niepoważne jest porównywanie Xj z A8, S klasą czy siódemką. I nie zmieni tego napinanie się forumowych posiadaczy Jaguara. Prawda jest taka, że za 115 tys. które dałem za Xj mam prawo wymagać, a Jaguar prowadzi się kiepsko, nie jest dostatecznie wyciszony, a jakość spasowania elementów wnętrza i jakość użytych materiałów jest zwyczajnie kiepska. Pomijam już dramatyczne multimedia. Tak, Jaguara kupuje się tylko dlatego, że jest Jaguarem, nie dlatego że to dobry samochód. Wystarczy pojeździć czymś innym i wszystko staje się jasne.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2021, 00:00:27 am »
Tak zostawmy temat kierowców, bo nie o to w tym wątku chodzi, może Mercek masz rację, nie wiem nie jeździłem x351, ale np. tutaj mamy test tego auta i facet wydaje się obiektywny, i xj wcale źle nie wypada
 GLOBAL MOTORS
Jaguar XJ L – dwanaście i pół centymetra za Niemcami?
W/g niezależnych danych technicznych xj jest wyciszony na takim samym poziomie jak Niemcy, wiec nie wiem o co chodzi.
Mój x350 prowadzi się bardzo dobrze na wyciszenie też nie narzekam, czyżby nowszy model zepsuli, to dziwne bo dla Jaguara był bardzo ważny, moim zdaniem największy problem Jaguara to brak serwisu i dostępności części, bo braki mogą uziemić auto nawet na miesiąc czasu w serwisie, a co by nie gadać x351 jest najładniejszy w swojej klasie bezdyskusyjnie, Audi przy nim wyglada jak Kaszalot

Online Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2021, 15:52:28 pm »
Niezrozumiałe jest oczekiwanie czegoś po aucie z powodu ceny, jaką się zapłaciło  :P

115k zł to nawet na nową Mazdę 6 jakoś wyposażoną nie wystarczy. I co z tego? Generalnie za takie pieniądze w klasie premium można oczekiwać przede wszystkim zużytej furmanki, która znienacka może zaskoczyć naprawą za 20k.

Po Jaguarze, nieważne za jakie pieniądze, spodziewam się tylko i wyłącznie niedoróbek jakościowych, braków w wyposażeniu, kiepskiego serwisu.

x351 z definicji nie ruszyłbym kijem, nawet za 15k zł. Rozwiązanie to gwarantuje brak rozczarowania tym modelem  ;D

PS. Range Rover L322 - poziom wykończenia wnętrza tragiczny momentami. A jednak. W przeważającej większości opinii samochód uznawany za klasę samą dla siebie. Za benchmarking dla pozostałych, którzy aspirują do tego segmentu.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • XF 3.0 S/C
Odp: Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2021, 00:01:15 am »
Wątek o wyższości jedenej marki nad drugą, gdzie głównym kryterium jest stosunek ceny do prowadzenia i jakości materiałów. Każdy ma inne priorytety. Są ludzie którzy kupują samochody bo się po prostu w nich dobrze czują, mimo iż w pewnych aspektach konkurecnja oferuje coś lepszego.