Autor Wątek: Zakup jaguara xe  (Przeczytany 2501 razy)

Offline Gregor1996

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Zakup jaguara xe
« dnia: Czerwiec 30, 2021, 15:26:20 pm »
Witam serdecznie wszytkich forumowiczów.
Pisze z zapytaniem i liczę na wyrozumiałość :)
Przymierzanie się do zakupu Jaguara xe 2.0d
Pytanie odemnie...
Jak wyglądają koszty eksploatacji typu utrzymanie tego samochodu jakim jest Jaguar xe.
Koszty częście dostępność części i usterki które się przydarzają temu modelowi :)
Na przykład koszt wymiany olejów filtrów rozrządu hamulców itp.
Dziękuję z góry za pomoc i dziękuję za poświęcony czas.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Zakup jaguara xe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2021, 21:53:32 pm »
wszystko o co pytasz tanie oprócz rozrządu (kilka tysięcy zł)

Offline kajoj69

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Czarny kot
Odp: Zakup jaguara xe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2021, 21:59:19 pm »
Dlaczego Diesel ? I pytanie ilu letni ? Mogę powiedzieć tylko na swoim przykładzie i moim wyborze porównując co miałem to zawsze kopcich był zawsze drożdży w eksploatacji przy mojej jeździe 2L benzyniak 300 km jadąc spokojnie spali 7 litrów 2L D 5 litrów koszta paliwa zaczynaja się jak jedziesz powyżej 170 km/h benzyna weźmie ile 🤪 17l czy 20 l na 100km diesel pewnie max 10l teraz odpowiedz sobie na pytanie po co kupujesz samochód   czy będziesz tak  jeździł. Ja mam fan z jazdy i  a spalanie nie patrzę. Drugi- co ile czasu zmieniasz Samochód ? Czy jak ci się nudzi czy jak się psuje ? Kupując używany zawsze kot w worku 😏 wiadomo nie wszystkich stać na nowy ale czy cię stać na naprawy ? Ja wychodzę z założenia jak dbasz tak masz wiadomo można kupić naprawdę dobre egzemplarze ale zawsze coś może wyskoczyć nie okazując wcześniej objawu. Ja sprzedając każdy samochód przed wystawieniem oddawałem do serwisu i wymieniałem co było trzeba i zapobiegawczo coś na zaś by niemiła kupujący żadnych ale i wystawiałem zawsze za najwyższa cenę o dziwo sprzedawały się max do 2 tygodni były warte ale w jednym padły wtryski nie było objawu usterki przy tym świece żarowe i inne pierdolki. Przed sprzedażą zainwestowałem w serwis 5 tys plus komplet opon używanych sprzedałem Samochód  za  18 000 tys facetowi padły wtryski kolejne 5 tys i pierdolki 3 tys. Dlatego postanowiłem kupić nowy to co miałem na używany wpłaciłem resztę na raty. 3 lata masz gwarancje ja w rok zrobiłem 45 tys km i nic mnie nie kosztowało po za tym ze 3 razy zmieniałem olej 1100 pln klocki 1100 przednie albo tylne przednie 1400 pln no i opony to koszt 1000 pln szt 😏 ale wiem ze mnie na to stać i się nie martwię ze padnie turbo czy inne pierdoły  gwarancja 😜ale nowe tez są bez wad mam problem ze spadkiem mocy i jak narazie serwis żaden sobie nie poradził ale śpię spokojnie bo mecze ich z gwarancji co byś zrobił w przypadku braku jej jazda od serwisu do serwisu i wklejanie tylko 500 z diagnostykę i bez rezultatu albo będą wymieniać pokolenia wszystko aż dojdą ale koszta cię zrujnują. Powiedz czym się kierujesz kupując ten Samochód?

Oczywiście mówimy o serwisie ASO. U kolegi w garażu klocki zmienisz olej zmienisz za 1/3 ale kolega musi mieć sprzęt klocki z tylu na lewarki nie zmienisz
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2021, 13:36:09 pm wysłana przez Choina »

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Zakup jaguara xe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2021, 08:36:07 am »
zmienisz... wystarczy wprowadzić hamulec postojowy w tryb serwisowy a to robi się bez jakichkolwiek urządzeń

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Zakup jaguara xe
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2021, 17:49:40 pm »
wszystko o co pytasz tanie oprócz rozrządu (kilka tysięcy zł)
No coz...ASO w moim przypadku nie jest tanie, a za diagnostyke komputerowa zadaja 189 euro za godzine.
I gdyby sie w tej godzinie wyrobili to jeszcze bym przymknal oko.Niestety oni potrzebuja 3 godzin.
A teraz mam zostawic auto na dwa dni.Ciekawe jak policza...
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Gregor1996

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Zakup jaguara xe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2021, 21:15:08 pm »
wszystko o co pytasz tanie oprócz rozrządu (kilka tysięcy zł)
Czyli nie ma co się bać w takim razie że zepsuje się coś za co zapłacę krocie bo marka premium? :3

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Zakup jaguara xe
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2021, 21:26:52 pm »
klocki około 200zł filtr oleju 35zł powietrza 25zł - tych samych firm co na pierwszy montaż
na ten moment dobra dostępność części uzywanych na allegro, ceny bardzo niskie przy osprzęcie
słupek silnika dość drogi