Autor Wątek: Przeróbka HID US na EU  (Przeczytany 1843 razy)

Offline Tomo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Przeróbka HID US na EU
« dnia: Kwiecień 28, 2021, 20:30:32 pm »
Cześć,
Wie ktoś może czy da się gdzieś dostać przesłonę z klapką do lamp HID z US.
Mój XJR to lekki ulep, miał walnięty prawy bok i tam dostał europejską lampę, a lewa dalej ameryka w wersji same światła mijania (bez ruchomej przesłony).
Potrzebowałbym przesłony z klapką + solenoid. Ewentualnie jak ktoś wie gdzie i jak, to może całe projektory na podmiankę.
Nie znalazłem nic do XJ w Polsce, może pasuje coś od s-type/x-type? Albo jakiś aftermarket i podmienić oba projektory na nowe?
Byłbym wdzięczny za pomoc, a jak rozwiążę problem, to się podzielę odpowiedziami :)

[EDIT] Znalazłem projektor wyglądający identycznie jak mój (od VW touareg 7L). Może ktoś wie czy to będzie pasować na podmiankę? :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2021, 20:52:51 pm wysłana przez Tomo »
Jest - 1999 Mazda mx-5 1.6
Jest - 2005 Jaguar XJR (US)

Offline Bulldose

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Przeróbka HID US na EU
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2021, 21:20:06 pm »
Sprobuj pogadac z jakas firma co przerabia swiatla - mysle ze bedzie najlepiej i najprosciej - np retrofit.

Ja mialem w USA lampy z UK ;) - z tym ze nie zenony tylko zwykle i przerobili mi wsadzajac soczewke.

Offline Tomo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przeróbka HID US na EU
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2021, 21:57:06 pm »
Mail do hidretrofit już poszedł, pytam też tutaj :)
A że mam lampę na stole i rozebraną... Jakbym znalazł elementy, to sam zrobię. Nie mam tutaj wielkiej filozofii ;)

[EDIT] zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, czy balast od amerykańca bez klapki będzie działać sensownie? Tj czy tam się dzieje jakaś magia po wrzuceniu długich poza ruszaniem klapki i tej magii może tam nie być? W prawej lampie którą mam EU wygląda na to, że klapka podłączona jest do tych samych przewodów co żarówka h7.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2021, 23:49:58 pm wysłana przez Tomo »
Jest - 1999 Mazda mx-5 1.6
Jest - 2005 Jaguar XJR (US)

Offline Tomo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przeróbka HID US na EU
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2021, 20:45:36 pm »
[Update] po rozebraniu lamp, okazało się że były minimalnie inne odbłyśniki lewa/prawa. W ramach wyrównania stron zakupiłem dwa projektory z Saaba 9-5 (pasują jak ulał, identyko z jednym który był ). Dodatkowo silniczek automatycznej regulacji jak w audi (i bodajże VW).
Lampy wypolerowane, zabezpieczone folią, odbłyśniki i soczewki zregenerowane plus bi-xenon po obu stronach.
Generalnie prosta sprawa (nie trzeba rozklejać lamp, bo projektory wychodzą przez tylny otwór).
Jedyne wyzwanie to w lampie us brakowało wiza i do elektromagnesu bi-xenon. Trzeba wpiąć się w wiązkę lampy h7.
Po ślubie nadrobię i wrzucę jakieś obszerniejsze podsumowanie ;)
Jest - 1999 Mazda mx-5 1.6
Jest - 2005 Jaguar XJR (US)