Autor Wątek: Trzeszczące plastiki - suszenie auta wewnątrz w celu pozbycia się wilgoci  (Przeczytany 1920 razy)

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Witajcie, przeczytałem gdzieś na zagranicznym forum, że aby pozbyć się niektórych dzwięków trzeszczących elementów auta wewnątrz, należałoby wstawić do auta piecyk na około 40 stopni, tak aby gruntownie je osuszyć. Ile jest w tym prawdy i czy ma to w ogóle sens w przypadku tego auta. Chyba, że macie inne pomysły. W aucie nie czuć wilgoci, ale kilka miesiecy temu naprawiałem szyber, zapchane odpływy etc.
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Trzeszczące plastiki - suszenie auta wewnątrz w celu pozbycia się wilgoci
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2021, 09:42:22 am »
Pierwsze słyszę, może dlatego że trzasków nie słyszę.  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jagmaniac

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • DAIMLER XJ40, 1992
Odp: Trzeszczące plastiki - suszenie auta wewnątrz w celu pozbycia się wilgoci
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2021, 13:30:22 pm »
w lato zostaw auto na sloncu i bedziesz mial nawet wiecej niz 40st wewnatrz... czy jak zostawiales tak auto latem to trzaski ci znikaly???

gdzie to napisane na tym zagranicznym forum - daj link
DAIMLER XJ40, 1992

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 386
Odp: Trzeszczące plastiki - suszenie auta wewnątrz w celu pozbycia się wilgoci
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2021, 14:36:02 pm »
Witajcie, przeczytałem gdzieś na zagranicznym forum, że aby pozbyć się niektórych dzwięków trzeszczących elementów auta wewnątrz, należałoby wstawić do auta piecyk na około 40 stopni, tak aby gruntownie je osuszyć. Ile jest w tym prawdy i czy ma to w ogóle sens w przypadku tego auta. Chyba, że macie inne pomysły. W aucie nie czuć wilgoci, ale kilka miesiecy temu naprawiałem szyber, zapchane odpływy etc.
Może takie w szmacianych woreczkach lub skarpetach pod fotelem?
 https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/pochlaniacz-wilgoci-silikazel-bialy-saszetka-p-1.html?gclid=Cj0KCQjwppSEBhCGARIsANIs4p6RGNxn7JEOf8NFiN3T--i2Qc-d1vqnmELVhRP_6trUEFANYWpIFnEaAqvJEALw_wcB
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Trzeszczące plastiki - suszenie auta wewnątrz w celu pozbycia się wilgoci
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2021, 17:37:36 pm »
Chodziło mi w zasadzie tylko o odpowiedź na pytanie, czy ewentualna wigloć może miec wpływ na trzeszczenie plastików - a może ten typ tak ma :D
Pochłaniacz wilgoci mam, ale zastanawiam się czy czekać do lata, czy wsadzic go do piekarnika :D
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2