Autor Wątek: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju  (Przeczytany 1625 razy)

Offline Chom99

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« dnia: Kwiecień 05, 2021, 00:06:10 am »
Cześć, Mam kolejny problem z swoim kocurem a mianowicie uciążliwy zapach spalonego oleju po każdej bardziej dynamicznej jeździe i przy dłuższym postoju. Zacząłem grzebać i natrafiłem na wyciek spod pokrywy zaworów więc wymieniłem uszczelkę, liczyłem na to że sprawa się uspokoji bo myślałem że olej kapie na kolektor i plecionkę. Jak się bardzo szybko okazało niestety temat nie ucichł. Zajrzałem raz jeszcze od spodu i zauważyłem że plecionka jest nie mal pływająca w oleju więc ja wyczyściłem myśląc że to olej z usuniętego wycieku pokrywy zaworów. Po tygodniu zajrzałem raz jeszcze i moim oczom ukazał się po raz kolejny ten brutalny widok pływającej plecionki, dodam jeszcze że kompletnie nie potrafię znaleźć miejsca z którego się ten olej bierze. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Bo ja już wymiękam i 3 mechaników u których było auto także. Jeśli macie jakiegoś majstra w okolicach Zabrza + - 50km to chętnie przygarnę numer. Z góry dzięki za pomoc 😁😑

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2021, 09:06:42 am »
Umyj silnik za pomocą zmywacza do hamulców (na zimno) + ew. sprężone powietrze do tego - po wszystkim zasypka dla niemowląt (byle nie na wydech) i będziesz widział gdzie cieknie - sprawdzony patent

Offline Chom99

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2021, 23:15:52 pm »
q_nerk zmywaczem właśnie dziś po raz kolejny wszystko umyłem. Jutro kupię zasypkę i zobaczymy co z tego wyniknie. Dodam tylko, że obejrzałem dziś cały silnik dookoła wzdloz i wszerz i wszystkie miejsca łączone jedyne co zauważyłem to pocenie się kompresora klimatyzacji ale czy kompressor może wydawać zapach spalonego oleju?? Nie wydaje mi się. Temat jest tak irytujący że rozważam Kompletny remont silnika. Odezwę się za kilka dni zdać relacje 😁 Pozdro

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2021, 11:18:41 am »
Zobacz czy to nie przypadkiem z łączenia silnik -skrzynia

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2021, 19:02:53 pm »
AJV6?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline MM1977

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
    • rekuperacja Poznań
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2021, 10:24:12 am »
Z reguły olej, który kapie na wydech, będzie znajdował się nad kolektorami wydechowymi lub przednią rurą. Jeśli zapach oleju zniknie po ruszeniu, przyjrzałbym się dolnym rurom wydechowym. Jeśli nadal pojawia się podczas jazdy, przyjrzałbym się najpierw tylnemu kolektorowi wydechowemu, a następnie przedniemu kolektorowi. Nie mam powodu, dla którego technicy mieliby patrzeć na dolną część silnika, chyba że nie rozumieją grawitacji  ;D

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2021, 20:28:42 pm »
AJV6?

Swoją drogą znajomy miał kiedyś ten problem właśnie w tym silniku, wiesz może co to mogło być?

Offline Chom99

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2021, 10:34:42 am »
Cześć, problem został rozwiązany a mianowicie wężyk z wspomagania kapał na plecionkę wydechu :logojcpf:

Offline Chom99

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Zapach spalonego oleju po ostrej jeździe i postoju
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2021, 15:39:13 pm »
No i niestety przykra wiadomość, przewód owszem jest po wymianie suchy ale usterka dalej jest... Plus zaświecił mi się gearbox fault