Jagmarket > Znalezione na allegro, ebay itp.

XF z silnikiem 2,0D 240PS - kultura pracy i wątpliwości przy zakupie

(1/2) > >>

stodadam:
Witam serdecznie szanownych użytkowników i miłosników Jaguarów!
Dotychczas nie miałem okazji posiadać Jaguara, choć zawsze fascynowały mmie. Jako że jestem na etapie zmiany samochodu postanowiłem spróbować.Najbardziej oczarował mnie XF sportbrake. W związku z tym takiego własnie poszukuję. Chodzi o auto 3-4 letnie. Zainteresowało mnie takie w salonie Karlik w Poznaniu:
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xf-sportbrake-2-0-i4d-240km-awd-auto-prestige-my18-ID6DAw9u.html#d14993ee73
Samochód od pierwszego własciciela, kupiony i serwisowany przez niego u Karlika. Miałem okazję odbyć jazdę próbną i tu pojawiły się wątpliwosci:
1. Kultura pracy silnika- Nigdy wczesniej nie miałem stycznosci z tym silnikiem, ale ten egzemplarz odznaczał sie kulturą porównywalną do skody 2,0TDi którą mam okazję czasem jeździć. Czy to normalne dla tego silnika?
2. Gdy zagłębiłem się w temat (rownież na anglojęzycznych forach) okzuje się że te silniki miały jakis problem z łańcuchami rozrządu i wynikającymi z tego kosztownymi naprawami https://www.jaguar-swansea.co.uk/latest-news-blog/2020/1/20/ingenium-engine-timing-chain-issues . Czy wiecie cos więcej na ten temat? Czy rzeczywiscie te silniki są tak złe? Auto jest piękne, ale nie chcę się wpakować w kłopoty za 150k zł....
Posiadacze i mechanicy którzy mieliscie stycznosc z tym silnikiem ! Proszę napiszcie jakie macie doswiadczenia i jakie przebiegi zrobiliscie bezawaryjnie. Byc moze dmucham na zimne.....:)

Zbyszek01:
Coś nie do końca wszedł ci twój post.

stodadam:
Przepraszam, ale za każdym razem gdy wciskam alt+s wyrzuca mnie ze strony...

milet:
Z opisu problemu z łańcuchem rozrządu wynika, że to wada konstrukcyjna. Skoro to auto salonowe, to może w samym salonie zapytaj, czy była jakaś akcja przywoławcza i tenże łańcuch wymieniano? Może zresztą salon w ramach uprzejmości/gwarancji tenże łańcuch Ci wymieni lub przynajmniej zaoferuje zniżkę?

Zbyszek01:
Co prawda XE ale z tym samym silnikiem kupione w salonie jako używane z gwarancją (podobnie jak to co wybrałeś) i już zrobiłem nim 10 Tkm w 5 miesięcy pandemii, na liczniku mam 80 Tkm. Nic niepokojącego nie słyszę i nie czuję. Kupując masz 2 lata gwarancji  (Approvet) i wrazie „W” masz zabezpieczenie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej