Autor Wątek: Auto Naprawa Krzysztof Michałowski / Białystok  (Przeczytany 3307 razy)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Auto Naprawa Krzysztof Michałowski / Białystok
« dnia: Październik 15, 2021, 10:14:18 am »
Na uznanie i polecenie zdecydowanie zasługuje warsztat samochodowy w Białymstoku na ulicy Kolejowej 12/1.
Szybko naprawili awarię w moim s type. Myślę że dzięki ich pomysłowości i wnikliwiej ocenie stanu głowicy, bez jej demontażu, uniknąłem drogiej naprawy silnika bądź też wymiany na inny lub nawet zezłomowania auta. Także bardzo profesjonalnie i uczciwie :-R :-super
:)

s-type 4.0 2000r

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Auto Naprawa Krzysztof Michałowski / Białystok
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2021, 20:09:59 pm »
To warsztat Profesora Chrisa?
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Auto Naprawa Krzysztof Michałowski / Białystok
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2021, 20:27:00 pm »
Dokładnie tak, auto odmówiło mi posłuszeństwa 10km za Białymstokiem, jechałem do Niemiec do pracy. I jedyne co przyszło mi do głowy to oni. Chodziło aby znowu nie wypożyczać lawety jak ostatnio. I byłem też ciekawy  :) i nie zawiodłem się

No i mam nową naklejkę na dziurę w zderzaku ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 20:33:29 pm wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Auto Naprawa Krzysztof Michałowski / Białystok
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2021, 09:23:36 am »
Myślę że dzięki ich pomysłowości i wnikliwiej ocenie stanu głowicy, bez jej demontażu, uniknąłem drogiej naprawy silnika bądź też wymiany na inny lub nawet zezłomowania auta.

Napisz coś więcej proszę.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Auto Naprawa Krzysztof Michałowski / Białystok
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2021, 11:14:39 am »
Pierwsze oględziny sugerowały zniszczenie zaworów, bo napinacz górny napinający łańcuch wałków rozleciał się, łańcuszek rozerwany, wałek wydechowy stoi dęba. Nie wiadomo jak dół silnika. Ponure te pierwsze wizje. Ale okazało się że poprostu tak zawory się ustawiły. Myślę że najpierw rozleciał się napinacz potem któryś z zaworów oparł się o tłok i zerwało łańcuszek i to chyba uratowało głowice bo zawory tak się poustawiały że nie kolidowało to z tłokami. Chłopaki Profesora sprawdzili na każdym cylindrze szczelność głowicy obracając wałkiem odpowiednio. No i okazało się że ładnie wszystko domyka. Pozostało założyć nowy rozrząd i śmiga dalej.
:)

s-type 4.0 2000r