Autor Wątek: kontynuacja - przekładka z RHD  (Przeczytany 6789 razy)

v.studio

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 04:20:28 am »
kontynuacja dyskusji z innego wątku

Kosztowalo to majatek-cytat
czesc.
czy mozesz mi napisac ile lacznie byl koszt przelozenia kierownicy i calosci robocizny oraz czesci na lhd?
a takze jaki jest koszt wszystkich formalnosci prawnych.
pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 08:14:04 am wysłana przez qbaty »

v.studio

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2009, 04:26:23 am »
sorry
powyzsza wiadomosc miala byc na pw,ale przez pomylke napisana zostala na forom ogolnym. :-wstyd
ps;
ale moze jednak kogos to zainteresuje.

EMIL

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2009, 12:24:59 pm »
Przekladka niema najmniejszego sensu.Iszczerze jest poprostu to nie oplacalne.Jezeli zrobisz sobie sam to duzy plus.Ale ja bym nie polecal .Jezeli chodzi o to ze lepiej jest przelozyc auta po 2000 roku to stym zdecydowanie sie nie zgodze.Poprostu jest latwiej przelozyc starsze modele.Ale swoja droga jezeli przelozysz to i tak bedziesz sie bujal ze sprzedarza tego auta..Na przegladzie lepiej nie wspominac ze bylo przekladane.Poniewaz ingerujesz w konstrukcje auta wycinajac grodzie.Jak dugo jestes w u.k i jak dugo masz to auto  na siebie .Ja tez staram sie o rejestracje w polsce bez przekladki xj 99.I bede sie staral do tad az mi sie uda a jestem pewien ze sie uda bo unia nie zabrania rejestracji z kiera po prawej.A co do przekladki to wogule nie wchodzi w rachube poprostu nie bede psul auta.Jak mi sie uda to dam ci znac.

EMIL

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:25:57 pm »
Dziekuje za link.Co do przekladki VW to koszt przelozenia Paska B5 to 7tys.zloty.Byc moze teraz stanialo.Nie jestem pewien bo robilem to rok temu.Ale niestety tez trzeba wycinac grodzie.Jezeli chodzi o busy to sprawdz jakie sa ceny Transporterów w U.K.Wiec w tym przypadku niezabardzo sie to oplaca.Ale tutaj chodzi o Jaguara anie busy czy VW.Choc prawde muwiac jezeli by sie to oplacalo to ciagneli by te auta masowo a tak niestety niejest.

EMIL

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2009, 16:46:42 pm »
Ale jezeli znalazl bys mi garaz gdzie przeloza mi xj za 7 tys.zloty to bylbym ci bardzo wdzieczny .Bo niestety tam gdzie robilem Paska powiedzieli ze sie tego niepodejma.Choc wolal bym go zarejestrowac bez przekladki .Narazie czekam na odpowiedz i jestem dobrej mysli ze sie uda.

EMIL

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2009, 02:50:14 am »
W sumie juz znalazlem.Koszt okolo 10.000zloty.Zalezy od tego za ile kupil bym czesci.Bo oni niestety nie maja.

v.studio

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2009, 14:46:43 pm »
 :)czesc
dorzuce swoje 3 grosze do dyskusji jesli mozna

emil-/Przekladka niema najmniejszego sensu.Iszczerze jest poprostu to nie oplacalne/
 nie,nie---tu sie z toba nie zgodze poniewaz rozne sa sytacje w zyciu i roznie ktos staje sie posiadaczem auta.
pytanie moje o koszta spowodowane bylo tym tym ze chce dac auto na prezent ,
wiec juz  sie oplaca go przerzucic /przynajmniej  w mojej sytuacji/,
poniewaz prezentobiorca ma go za ....okolo6-10tys.-/tak jak pisal papryk o kosztach./

emil-/Ale swoja droga jezeli przelozysz to i tak bedziesz sie bujal ze sprzedarza tego auta./
 :)nawet nie ma takiej opcji zebym sprzedal to auto,nie takie bylo np moje przeslanie w pytaniu ,nawet jesli bedzie biegal w polsce.nie  chce robic tego na sprzedaz tylko dla siebie.
ewentualnie jesli juz to zostanie na organy ale po uzgodnieniu z rada domowa. :-W

emil-/Jak dugo jestes w u.k i jak dugo masz to auto  na siebie/
 :)nie widze zwiazku z  tematem---ale odpowiem jesli o mnie chodzi-5lat--auto mam rok.jest to moj 4 pojazd w uk.

emil-/A co do przekladki to wogole nie wchodzi w rachube poprostu nie bede psul auta.Jak mi sie uda to dam ci znac./
 :)oczywiscie nie chodzi o psucie auta--a jesli ci sie uda to napisz bo napewno wielu to interesuje.

 :)busy.4x4 osobowe inne.
tak papryk zgadzam sie z toba
ceny rozne-przerozne.
a jesli chodzi o tematy techniczne  przerobek to tez jest podobnie ,w jednym latwiej w innym trudno.

 :)masowy import z uk do pl--ciekawy temat ale mysle ze na inna audycje.

 :)reasumujac; :-R :-R :-R
rozne sa sytacje jesli chodzi o posiadanie i przerabianie i roznie sie do tego podchodzi.
nie mozna wszystkich wkladac do jednego wora. :-R
na obecna chwile ,po przeczytaniu w/w textow oplacalna dla mnie jest zmiana.

goraco pozdrawiam i  jesli temat bedzie sie ciagnal dalej chetnie wyraze swoje zdanie na niektore sprawy w tej kwestii. :-* :-thank.
ps.pisze i mam na mysli tylko model xj6 --ten co ma papryk na zbyciu nie o innych  mlodszych autach.
/jaguar pow.2000/

EMIL

  • Gość
kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2009, 17:20:05 pm »
Masz racje jezeli chcesz dac auto na prezent to w tym przypadku jest to oplacalne.Swoja droga wiem ze kazdy podchodzi do tego inaczej .Ja po przelozeniu stwierdzilem ze jednak zbytnio sie to nie oplacalo.Choc robilem to rok temu to do dzisiaj nie mam pewnosci jak to jest zrobione.Tym bardziej ze tym autem jezdzi zona.Jezeli by to chodzilo o mnie  to niemial bym zadnego problemu i niezastanawial bym sie .Ale niechodzi o bezpieczenstwo moje tylko zony.Pozatym to co zaoszczedzilem to strace przy sprzedazy.Koszt przelozenia xj nieruzni sie wiele od paska .Mam tutaj na mysli cene za robote.Poprostu nie znalazlem garazu ktury przelozyl by juz na gotowo z czesciami .Jezeli za czesci wyszlo by 5 tys.zloty tak jak liczylem to w 10 bys sie wymiescil.Ale ja tak jak i ty zbyt duzo czasu spedzilem w u.k i naprawde nie orientuje sie jakie sa ceny za komplet do przekladki xj.Tutaj napewno Papryk bedzie sie orientowal jakie sa ceny za komplet czesci.Bo ja jak narazie nie szukalem bo chce zarejestrowac bez przekladki.

naughtycat23

  • Gość
Odp: kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2009, 11:48:47 am »
Chociaż są tutaj osoby znające się dużo bardziej na temacie przekładek wiem że w niektorych modelach jest to opłacalne w innych nie a wszystko zależy od tego czy podłoga ( plus jeszcze kilka spraw ) jest bazową dla zarówno modeli z kierą po prawej jak i po lewej stronie plus wszystko co potrzebne czyli części najlepije z rozbitka żeby było taniej - także balansuję się na granicy opłacalności a półśrodki ze względu na bezpieczeństwo moim zdaniem są nieopłacalne. W zasadzie robiąc to dla siebie moim skromnym zdanie sięnie opłaca robiąc na handel - to zupełnie inna historia  :-V

EMIL

  • Gość
Odp: kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2009, 23:41:46 pm »
A o to najprostrzy sposub przekladki Anglika.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2009, 08:11:10 am »
Ja się tylko zastanawiam skąd pomysł na przekładańce po 2000r, że najlepiej. Wg mnie najgorzej właśnie. X300 jest już trudna - trzeba zgrać trochę rzeczy ze sobą,  myślę o kabelkach głównie. Żeby fotele odsuwały się, kierownice, lusterka opuszczały właściwe itd. Ale taka na przykład series 2?

naughtycat23

  • Gość
Odp: kontynuacja - przekładka z RHD
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2009, 14:01:54 pm »
Czyl im samochód starszy tym ( teoretycznie ) prostszy konstrukcyjnie i co się z tym wiąże latwiejszy do wykonania takiej operacji zgadzam sie w 100 % z KRISSEM  :-V