Autor Wątek: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu  (Przeczytany 1820 razy)

Offline kirk42

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Jaguar XE 20d R-Sport MY17
Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« dnia: Kwiecień 11, 2021, 08:45:14 am »
Cześć!
Jeżdżę XE wyposażonym w tylne i przednie czujniki parkowania oraz tylną kamerę i zauważyłem, że dojeżdżając do przeszkody przodem nie wrzucając wcześniej wstecznego czujniki nie są aktywne i każdorazowo muszę je sobie włączać. Nie mogłem w to uwierzyć i zerknąłem do instrukcji i widzę tam następujące informacje:
"System wspomagania parkowania jest włączany automatycznie po włączeniu biegu wstecznego (R) lub położenia neutralnego (N)."

Czy da się coś z tym zrobić żeby czujniki aktywowały się same, gdy prędkość spadnie np poniżej 10 czy 20 km/h tak jest odbywa się to w zdecydowanej większości samochodów wyposażonym w przednie czujniki parkowania?

Dzięki za podpowiedzi!

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2021, 17:27:57 pm »
one działają jak chcą... jadąc wolno przez podziemny garaż czasami aktywują się same a czasami dojeżdżam do
ściany i muszę uzyć przycisku... taki urok JAGów, jak kazdy kot heh

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2021, 08:55:47 am »
w moim epace mozna wlaczyc zeby uruchamialy sie automatycznie - po wykryciu "przeszkody" z przodu - opcja jest dostepna na wyswietlaczu gdy czujniki sa aktywne.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline kirk42

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Jaguar XE 20d R-Sport MY17
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2021, 12:53:24 pm »
Myślę, że u mnie może to tak nie zadziałać ponieważ Ty masz pewnie radar i aktywny tempomat. Ja tego niestety nie mam, więc pewnie jedynym co mogłoby aktywować czujniki byłoby info o prędkości pojazdu. Notabene tak jak to działa praktycznie w każdym aucie z przednimi czujnikami parkowania.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2021, 12:57:44 pm »
ta opcje pokazał mi kolega tez w epace, w ktorym nie bylo aktywnego tempomatu/radaru
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 386
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2021, 16:57:50 pm »
Nie mam aktywnego i u mnie uruchamiają się automatycznie przy wolnym dojeździe do przeszkody a nawet krawężnika jak parkuję pod skosem, Nic nie ustawiałem, tak było jak kupiłem.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2021, 19:47:35 pm »
mam radar aktywny, mam tempomat aktywny, hamowanie automatyczne... czujniki przednie działają jak chcą i kiedy chcą, często trzeba je wymusić

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2021, 08:52:24 am »
Mam ABD bez aktywnego tempomatu, czujniki parkowania czasem działają wg własnego uznania. Potrafią załączyć się 5 m przed pojazdem z przodu, przy wolnej jeździe, często aktywują się w deszczu, za to potrafią nie zadziałać w garażu 50 cm od ściany lub drugiego auta.
Po aktualizacji softu straciłem też możliwość ręcznego włączenia kamery, jeśli nie jest włączony wsteczny.  :(

Kamera jest ok., funkcja wykrywania ruchu poprzecznego bardzo się przydaje, za to wykonanie kamery już nie cieszy. W Mercedesie kamera jest schowana i wysuwa się tylko na czas pracy - dzięki temu nie ma problemu zabrudzenia przy jeździe po mokrej lub zaśnieżonej drodze.

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2021, 09:51:20 am »
Mam tak samo w Land Rover (ta sama firma),  Mysle, ze reczne wlaczanie czujników jest lepszym rozwiazaniem. Inaczej pipsanie doprowadza mnie do szału np. w korku.

Cześć!
Jeżdżę XE wyposażonym w tylne i przednie czujniki parkowania oraz tylną kamerę i zauważyłem, że dojeżdżając do przeszkody przodem nie wrzucając wcześniej wstecznego czujniki nie są aktywne i każdorazowo muszę je sobie włączać. Nie mogłem w to uwierzyć i zerknąłem do instrukcji i widzę tam następujące informacje:
"System wspomagania parkowania jest włączany automatycznie po włączeniu biegu wstecznego (R) lub położenia neutralnego (N)."

Czy da się coś z tym zrobić żeby czujniki aktywowały się same, gdy prędkość spadnie np poniżej 10 czy 20 km/h tak jest odbywa się to w zdecydowanej większości samochodów wyposażonym w przednie czujniki parkowania?

Dzięki za podpowiedzi!

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Czujniki parkowania podczas jazdy do przodu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2021, 14:03:19 pm »
A u mnie wszystko dobrze działa :) Czasami nawet są nadgorliwe :)