Autor Wątek: Aktywacja/dodanie CarPlay  (Przeczytany 25494 razy)

Offline MrCieslak

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Jaguar XE X760 2017r.
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 03, 2022, 17:39:38 pm »
Tak,

moge uruchomic apple/android ...,

Pozdr
Aktualizacja możliwa jest zdalnie czy na miejscu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 04, 2022, 12:20:44 pm »
Aktualizacja sytuacji. Moduł, który otrzymałem ma wade fabryczną i a bootloopa, nie uruchamia sie. Będę go wymieniał na drugi egzemplarz.
Jeśli chodzi o samą procedurę instalacji, to jest to jakieś 20min roboty z browarem w ręku. Instalacja bajecznie prosta. Teraz nie będę się rozpisywał, wrzucę dokładną fotorelację po zamontowaniu nowego modułu.
XE 2015 2.0D Automat

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 13, 2022, 21:06:16 pm »
Akcji ciąg dalszy. Wymienią mi na gwarancji, ale muszę odczekać trochę czasu, bo są problemy z Harmanem i chcą je rozwiązać, wtedy dostanę sprawny moduł. Ok. miesiąca powinno to trwać. Więc czekam.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 13, 2022, 21:47:26 pm »
Czyli jak by nie moje kłopoty z czasem które opóźniły zakup i montaż w ich partnerskim serwisie to też bym miał kłopot. Błędnie informacje podają. Miało pasować.

Swoją drogą to drogi diesel u was.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2022, 21:51:50 pm wysłana przez Zbyszek01 »
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 14, 2022, 10:00:37 am »
Właśnie dziś lecę na Polskę i z pewnością nie zatankuję na autostradzie. Normalnie kosztuje mniej ale i tak drogo.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2022, 10:32:44 am wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 15, 2022, 12:12:12 pm »
Z cenami zależy jak leży, o ktorej godzinie i w jakim miejscu. Ostatnie kilka dni to cena wacha sie miedzy 2 a 2.1€ za 1l diesel normalny w miescie, na autostradach nawet do 10% drozej. Niby w PL po przeliczeniu taniej jest, ale po pierwsze nie przeliczam, po drugie jakość paliwa w PL... Byłem w zeszłym tygodniu w PL i wydaje mi się, że także jakość dróg ma chyba wpływ na cenę. Trzeba to ludziom mimo wszystko jakoś zrekompensować.

@Zbyszek01 jeśli dałeś auto na zrobienie tego, a tak Ci powiedzieli, to znaczy że moduł przyszedł, ale nie działał. Pożyjemy zobaczymy. Ja rozumiem, że to ma prawo robić problemy, skoro jest tak skomplikowane, ale myślę, że z czasem to ogarną i będzie działać dobrze. A tak baydeway, to można potem na stałe zamienić te radio w aucie na z androidem podłączając jakiś telefon i go w aucie zostawiając. Jeśli będzie jeszcze miał karte Sim, to od reki mamy hotspot w aucie. No i navi na żywo
XE 2015 2.0D Automat

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 15, 2022, 15:16:06 pm »
...

@Zbyszek01 jeśli dałeś auto na zrobienie tego, a tak Ci powiedzieli, to znaczy że moduł przyszedł, ale nie działał.
...
Nie dałem i nie zamówiłem, pogmatwało mi się troszkę i mam mało czasu. Nie wiem czy zdążę sobie na Mikołaja sprawić  :D
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 18, 2022, 21:00:27 pm »
@Zbyszek01 to może się wstrzymaj, a potwierdzę, że mój działa prawidłowo. Zaoszczędzisz nerwów i czasu.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 19, 2022, 05:20:42 am »
Tak zrobię, wstrzymam się.
Jednak na Mikołaja chciałbym coś dostać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 20, 2022, 20:51:57 pm »
Do Mikołaja to napewno. Wczoraj odesłałem swój moduł. Jak tylko dotrze, wyślą nowy. Więc może i do końca tego miesiąca będzie już wszystko wiadomo.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 21, 2022, 18:00:07 pm »
Daj znać jak się już sprawa rozwiąże, mam dość używania iPhona jako nawigacji.
Swoją drogą fajnie jest zobaczyć w ori nawigacji jazdę w tunelu   :o
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 10, 2022, 17:41:34 pm »
Masz już jakieś wiadomości?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 10, 2022, 20:18:13 pm »
Witam,
mam dobrą i złą wiadomość.
Dobra jest taka, że właśnie dostałem moduł, a zła jest taka, że chwilowo jestem bez auta - dolega serwis. Wymiana łańcucha, odmy i jakiegoś sensora. Plus taki, że wszystko dla mnie bezkosztowe, bo wszystko w ramach gwarancji, ale niestety trochę to potrwa.
P.S. Kot nie był w zestawie, trzeba się na własną rękę doposażyć.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 10, 2022, 20:24:04 pm »
Poczekam na relację z montażu i czy działa.
Rób zdjęcia  jak się dostać do wnętrza.  :-super
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 11, 2022, 20:43:01 pm »
Zrobię kompletną fotorelację, a może i nawet nagram filmik. Dostęp jest banalnie prosty. 5min roboty jeśli zdejmować by ekran, bez tego to jakieś 3min. Pierwszy raz może być trochę strach, że mocno trzyma i że się coś połamie, ale to tylko złudzenie. Trzeba wykonywać zdecydowane ruchy. Polecam wyposażyć się w narzędzie do rozbierania plastików w aucie. Pomocne przy bezinwazyjnym zdejmowaniu dekorów. Najpierw zdejmuje sie osłonę między panelem klimy a tacką na telefon za pokrętłem skrzyni. Należy podważyć od przodu. Siedzi mocno, ale zejdzie bez większego problemu. Potem zdejmujemy dekor wokół ekranu i nawiewów. Zaczynamy od rogu u dołu.  Potem odkręca się śruby od panelu przycisków. Panek klimy się po prostu odczepia - wystarczy złapać od dołu i lekko szarpnąć. Można delikatnie odgiąć boczne dekory ręką, ale nie powinno robić większego problemu. Wtyczkę odpinamy od panelu. Odkręcamy pozostałe 2 śruby od panelu przycisków radia i można je zdjąć. Mamy pełen dostęp do modułu radia. Odkręcamy 2 śruby i wysuwamy je całe. Ja akurat zdejmowałem też ekran, aby ułatwić sobie rozpinanie i podpięcie nowych przewodów - zajmują one trochę miejsca, a wtyczka główna jest "ciężka w odpięciu" i ponownym podpięciu. No i potem łatwiej to sensownie upchać z tyłu, aby nic nie stukało później podczas jazdy. Jeśli chodzi o umiejscowienie modułu, to mam w planie zamontować go w przestrzeni między ekranem a centralką radia - jest tam wystarczająca przestrzeń. Moduł przyczepię za pomocą taśmy dwustronnej, ale piankowej 3M. Da to kilka mm między częściami do odprowadzania ciepła i będzie amortyzować wibracje.
Zdjęcia są z próby pierwszej instalacji wadliwego modułu. Ale powinny dobrze zobrazować całokształt tego, co jest do roboty.
Jeśli chodzi o samo podpięcie modułu, to banalna sprawa. Z radia odpinamy 2 wtyczki - czerwona od ekranu i czarna duża główna. Ekran wpinamy w moduł, a z modułu idzie nowy kabel do radia do wtyczki ekranu. między wtyczkę główną a radio idzie kabel adaptacyjny do modułu - taki można by powiedzieć trójnik. Do modułu dochodzą jeszcze 2 przewody - antena Wifi i porty USB z AUX. To wszystko, jeśli chodzi o kwestię podpinania kabli. W Przewodach trójnika mamy miejsce na podpięcie dodatkowych kamer, a nawet zestawu 360 BirdView i paku innych rzeczy.
XE 2015 2.0D Automat