Autor Wątek: Pompa hamulcowa jaguar x type 2.2  (Przeczytany 627 razy)

Offline patrykrudnik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Pompa hamulcowa jaguar x type 2.2
« dnia: Kwiecień 12, 2021, 19:15:19 pm »
Dzień dobry, mam pewien problem z moim Jaguarem. Gdy wracałem z pracy pedał hamulca robił się miękki, pomyślałem że wrócę do domu doleje płynu i będzie okej. Dolalem ale nadal to samo, wyskoczył komunikat, niski poziom płynu. Zauważyłem wyciek na pampersie z prawej strony przód. Pojechałem do mechanika, mechanik stwierdził że jest uszkodzona pompa hamulcowa. Moim zdaniem może to być vacumm pedał po naciśnięciu jest twardy i potem stopniowo staje się miękki. Mechanik powiedział też że to wina pompy bo nie może wyrównać ciśnienia na obu stronach czy coś takiego. Jak myślicie co to może być? Jeśli to wina tej pompy może znacie kogoś kto sprzedaje. Ta z 2006 z tego co się dowiedziałem jest poliftowa i zdobycie jej jest strasznie trudne, podobno można wstawić całą pompę z servo ze starszego modelu, jak to wygląda w praktyce? Numer tej pompy: 0204y24429
Nr VIN samochodu: SAJAF51167BJ17556

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Pompa hamulcowa jaguar x type 2.2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2021, 11:08:13 am »
Uszkodzona vacum pompa nie będzie powodować wycieku, tak samo jak uszkodzona pompa hamulcowa (no chyba że padła już do reszty). Z opisu wynika że masz uszkodzony przewód hamulcowy