Autor Wątek: Drgania  (Przeczytany 2790 razy)

Offline slawo023

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Drgania
« dnia: Marzec 23, 2021, 13:28:51 pm »
Witam. Mam takie pytanie i może ktoś będzie wiedział: mam drgania jak wrzucę D albo mocniejsze jak wrzucę R. Drgania występują tylko na niskich obrotach (jak mam wciśnięty pedał hamulca) jak dam większe obroty to ich nie ma (jak dam gaz). Przy jeżdzie nic się nie dzieje i przy wysokich obrotach tylko przy niskich jak jest samochód zatrzymany lub delikatnie daję gaz. Przy biegu N lub P nic się nie dzieje i nie ma drgań. Zastanawiam się co to może być. Może ktoś miał podobnie? Poduszka pod skrzynią biegów? Pacjent to Jaguar XE 2.0 benzyna z automatem. Poduszki pod silnikiem niby były sprawdzane ale wolę wiedzieć wasze zdanie. :-tylko

edit: Świece wymieniałem i jest lepiej ale dalej dokuczają drgania
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2021, 13:34:28 pm wysłana przez slawo023 »

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drgania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2021, 13:35:44 pm »
Nie wiem kto sprawdzal poduszki pod silnikiem ale na 99% to one sa zrodlem trzesawki. Tp jest pneumatyka i jak nie trzymaja cisnienia to problem objawia sie trzesieniem samocjodu na wolnych obrotach.

Offline slawo023

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Drgania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2021, 13:43:37 pm »
poduszka od skrzyni biegów nie będzie? Czasem słyszę jak mocno biegi zmienia.

Offline Dudi

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Drgania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2021, 16:55:25 pm »
Witam mam to samo w 2.0b z 2016r. poduszki byly sprawdzane i sa ok.zamienialem cewki od innego silnika 2.0b i na chwile bylo dobrze ale tylko chwile.Ktos mi podpowiedzial zebym podjechal gdzies na komputer i przywrocil ustawienia fabryczne to moze pomoze,problem w tym ze w lubelskim nie znalazlem mechanika ktory by mial odpowiedni program do niego.Prosze o pomoc bo na skrzyzowaniu jak stoje to mysle ze zaraz mi silnik wypadnie.Pozdrawiam

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drgania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2023, 18:50:16 pm »
Witam.
2.0D automat. 156kkm na liczniku. Auto mam od roku, cały czas ma drgania podczas postoju na wolnych obrotach, niezależnie od biegu . Silnik po remoncie miesiąc temu - łańcuchy itp. wymieniłem obie poduszki - bez zmian. Skrzynia po wymianie oleju - w doskonałym stanie, brak syfu w starym oleju. Sprawdziłem tłumik końcowy - naderwane wieszaki i zużyty jeden niwelator drgań, popękany i luźny. Wymieniłem, drgania bardzo mocno zmalały, ale nadal są wyczuwalne i irytujące. Gdy położy siè rękę na masce to wyraźnie czuć drgania. Silnik też wg mnie mocno się trzęsie, jak otworzę maskę. Po prostu to widać. Gdy odkręcę korek wlewu oleju to wydaje mi się, że jest troszkę za wysokie ciśnienie, bo podskakuje prawidłowo ale po chwili go wyrzuci. Wszędzie piszą o poduszkach nie trzymających ciśnienia, ale wątpię, aby nowe i stare były zepsute. Czy może sam układ podciśnienia jest nieszczelny? Czytałem że drgania mogą być spowodowane problemem ze świecami albo przewodami - na tym akurat się nie znam. W serwisie, który robił rozrzad niestety pracują tłuki - auto 2 razy wracało na reklamację z powodu wycieku oleju. Na temat wibracji od razu stwierdzili, że poduszki. Jakieś poszlaki, w krórym kierunku szukać?
XE 2015 2.0D Automat

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Drgania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2023, 13:26:54 pm »
Czy ktoś już rozwiązał ten problem? Szlak mnie już trafia. Podciśnienie sprawdzone, przewody wymienione, poduszki sprawdzone (trzymają ciśnienie).
Mechanik stwierdził, że może to być dwumasa. ???

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drgania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2023, 23:46:17 pm »
Duży wpływ na wibracje ma zużyty niwelator drgań na ostatnim tłumiku - są dwa - takie gumowe tuleje. U mnie po wymianie obu drgania spadły o 90%. Jest jeszcze jeden między silnikiem a pierwszym tłumikiem - tego nie sprawdzałem jeszcze. Jeszcze muszę sprawdzić, jak będzie po wymianie przewodów podciśnienia, ale na to cały czas brak czasu, żeby zrobić. Może w tym tygodniu się uda. W każdym razie coś jest na rzeczy, bo czasami drgania są prawie niewyczuwalne, a czasami mocne. I potrafi to się zmieniać kilkukrotnie podczas jednej jazdy, co kolejne zatrzymanie. W każdym razie nikt mi nie powie, że to diesel i musi drgać, nic z tym nie zrobię - od razu mu z otwartej w modre przyp@#$%ole - jeździłem wieloma autami i żadne sprawne nie trzęsło. Jeśli trzęsie, to jest uszkodzenie/zużycie i koniec. Zazwyczaj była to przez poduszki itp. No ale tu jest mega ciężki temat z tym.
XE 2015 2.0D Automat

Offline MisiekW

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Drgania
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2023, 19:51:42 pm »
Witam bardzo serdecznie forumowiczów.  Właśnie się rarejestrowalem na forum.
Miałem podobny problem jak Slawo023 okazało się, że problem był z amortyzatorem drgań tłumika końcowego. Jedna z dwóch gumowych tulej była uszkodzona. Wymiana jest bardzo prosta.