Autor Wątek: Częsty błąd map sensora (obwód)  (Przeczytany 1455 razy)

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Częsty błąd map sensora (obwód)
« dnia: Marzec 22, 2021, 21:17:12 pm »
1. Od dłuższego czasu sporadycznie wywali mi błąd map sensora P0105 (BARO)-circuit malfunction.
2. Kilka razy wyskoczył mi także błąd jeden sondy lambda za katalizatorem - którą wymieniłem za nową (stara była uniwersalna) - błąd już się nie pojawia.
3. Co do MAP'a jest on w miarę regularny a wczoraj wywaliło mi: system to lean bank1 i 2 i restricted performance - po skasowaniu błędu i około 60km już się nie pojawił.
4. Silnik pracuje w zasadzie bez zarzutu, oprócz minimalnie nie równej pracy na biegu jałowym - czasami nawet idealnie. Po rozgrzaniu nie zbiera sie tak dobrze na niskich obrotach - na zimnym zaś idealnie.
5. Z historii obd widzę, że od czasu do czasu pojawiały się błędy, które nie skutkowały włączeniem Check Engine:
P0112 Intake air temperature sensor - low imput.
P0102 Mass air flow sensor volume air flow - low imput

Wrzucam screen z OBD na jałowym - ktoś już mi zwrócił uwagę na korekty długoterminowe - na screenie są na poziomie 17%, ale na ogół wahają się od 11% do 17%.

Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline ajtotal

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Częsty błąd map sensora (obwód)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2021, 18:31:59 pm »
Brudny czujnik.... 
Ja wpuscilem z ogrodniczego pompowanego spraya benzyne ekstrakcyjna do dolotu ok. 0.5 l i zamknalem tym samym temat.
Był xj8 4.2L x350 2004 BRG- jedyny słuszny kolor i paski po bokach też miał.
Jest New XK R-Performance, pitch black, Full Fat Range Rover 4.4tdv8