Autor Wątek: Wyciek  (Przeczytany 1517 razy)

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Wyciek
« dnia: Marzec 05, 2021, 21:19:11 pm »
Witam panowie potrzebuje pomocy z moim kotem mam problem mianowicie wymieniałem 3razy simeringa pomiędzy łączeniem skrzyni a silnika i dalej mam wyciek nie mam pojęcia gdzie to mam zdajgnozowac i naprawić druga sprawa spalanie mam pomiędzy 14 a 25l nie wiem sondy były wymieniane rok temu mechanik mówił że sol ok proszę o pomoc z moim jagiem

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2021, 23:17:22 pm »
Bo to nie simering. Łączenie bloku cieknie, ewentualnie miska olejowa.
Co do spalania....sonda, nieszczelności itp
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2021, 06:33:13 am »
Wiesz co załączyłem zdjęcie kurcze mechanik mi wysyłał że to z simeringa niby o ecie sami bardzo proszę a wysokie spalanie posprawdzam nie szczelności może mi się uda znalesc

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2021, 06:42:09 am »
Panowie czy może mieć luzy na wale itp czy to raczej nie możliwe jest kurde to mi namysł przychodzi może na skrzyni biegów soł luzy i przenosi się na wałek kurcze sam nie wiem na tym zdjęciu widać nimby że to z simeringa wyciek tak jak pisałem wcześniej 3 razy zmieniałem a może jakieś ciśnienie robi w silniku i wypycha tym simeringiem bardzo proszę o pomoc albo przynajmniej nakierowanie co mogę zrobić z góry dziękuję i pozdrawiam

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2021, 17:37:31 pm »
Kolor oleju na zdjęciu w ogóle jakby nie silnikowy. Ale jak się powiększy to widac że blok na dole pod uszczelniaczem jest uderzony. Trzeba przejrzeć dokładnie powierzchnię wału czy nie ma zadry jakiejś. Ja to zawsze przed nałożeniem jeśli jest dostęp  w miarę to papierem na mokro "poleruje" wał.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2021, 19:17:38 pm »
Witaj driv3rrrr wiesz co robił polerkę wału z tego co mi mówi bo pytałem się go wiesz co mnie zastanawia czego powiedziałeś że to nie olej hm kurcze robił polerkę wkładał simering przez butelke kurde szlak mnie trafia wiesz bo już 3 razy mi to robił i dalej cieknie może być ze to z wysprzeglik gdzieś ja nie bardzo w temacie i wolę się dopytać szanownych kolegów
A może jakieś podciśnienie robi w silniku i wypycha tym simeringiem sprawdzana była odma itp jest ok kurcze mechanik mój załamuje rence panowie macie jeszcze jakieś pomysły jaki powód może być tego wycieku bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2021, 11:51:39 am wysłana przez MicGin »

Online MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 777
  • JCPF Club Member
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2021, 11:55:06 am »
@Lemon82
Taka mała prośba. W drugim rzędzie od dołu, na klawiaturze, masz zazwyczaj pomiędzy M a / dwa znaki. Proszę zacznij ich używać.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2021, 12:26:45 pm »
A ja przepraszam trafiłem na forum jaguar owców czy sprawdzian interpunkcyjny? Proszę się lepiej pochwalić wiedzą samochodową niż ważniaka od polskiego grać

Online MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 777
  • JCPF Club Member
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2021, 13:44:24 pm »
Polecam lekturę:
Regulamin
Najlepiej po kolei, od początku. Jeśli jednak będzie to wielkim problemem to w pierwszej kolejności pkt. 15. później pkt. 7.
Pańskie posty są nieczytelne i trzeba sporo wysiłku aby je zrozumieć.
Jeszcze raz ponawiam prośbę. Od właściciela Jaguara spodziewamy się dużej dawki kultury i szacunku dla innych forumowiczów, co przejawia się także poprzez czytelne formułowanie swych wypowiedzi.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • O. K.
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2021, 14:54:30 pm »
Polecam lekturę:
Regulamin
Najlepiej po kolei, od początku. Jeśli jednak będzie to wielkim problemem to w pierwszej kolejności pkt. 15. później pkt. 7.
Pańskie posty są nieczytelne i trzeba sporo wysiłku aby je zrozumieć.
Jeszcze raz ponawiam prośbę. Od właściciela Jaguara spodziewamy się dużej dawki kultury i szacunku dla innych forumowiczów, co przejawia się także poprzez czytelne formułowanie swych wypowiedzi.

 :-clap :-V :-super
✌POWODZENIA😉

Offline olek1337

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2021, 08:55:13 am »
Też mam wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem. Też mechanik wymienił simmeringi, też nie pomogło. Przy jakiejś najbliższej okazji będę coś dalej z tym działał i dam znać. Pzdr

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2021, 09:17:21 am »
No to lecimy:
Czy na wale jest wycięty rowek? Zapewne jest, w takim razie uszczelniacz należy osadzić głębiej (byle równo)
Druga sprawa to jego właściwe osadzanie, należy użyć prowadzenia - między uszczelniaczem w wałem wkładamy tuleję, żeby nie uszkodzić wargi - ja dorabiam z bulelki + opalam krawędzie tejże.
Trzecia sprawa to sam uszczelniacz warto osadzić na reinz-a bądź podobny liquid gasket - z doświadczenia wiem że przy zewnętrznej metalowej części uszczelniacza a blokiem lubi przeciekać olej - zwłaszcza jak ktoś nieumiejętnie wydłubywał uszczelniacz.

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2021, 09:42:59 am »
Witam. Postaram się tak zrobić tz, żeby mechanik tak zrobił. Moje pytanie jest takie ten kanalik olejowy co na zdjęciu jest, jak on by się zapchał czy nie jest możliwość że będzie, wysadzać olej simeringiem.
Dodam jeszcze że ewidentnie cieknie od strony wału, czyli tej wargi od środka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2021, 11:40:43 am wysłana przez MicGin »

Offline Arsen

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2021, 10:13:01 am »
Podczas przeglądu technicznego, diagnosta stwierdził że "skrzynia się poci" i polecił jak najszybciej sprawdzić stan oleju. Próbowałem odkręcić śrubę M17 znajdującą się kilka cm nad dnem skrzyni (wyglądającą na wlew oleju) ale jest tak mocno dociągnięta że boje się dalej odkręcać. Czy to może być lewy gwint? A może to nie korek tylko coś innego? Jest blisko korka spustowego, więc teoretycznie powinna być ta. No i przydało by się też zajrzeć do dyfra. Czy ktoś przerabiał ten temat i mógłby mnie oświecić? Motor 3.0, 2000r. skrzynia manualna.

Offline Arsen

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2021, 20:52:10 pm »
To jednak był korek, odkręcony przy pomocy półmetrowej przedłużki. Po wymianie oleju zaczął przeciekać tylny uszczelniacz. Czy ktoś zna jego index lub wymiary?