Autor Wątek: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l  (Przeczytany 3113 razy)

Online Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« dnia: Maj 15, 2020, 21:36:17 pm »
Witam, od jakiegoś czasu pojawia mi się w moim XK8 4,2l komunikat Fuel Filler Cap i żółta lampka check engine. Błąd zapal się i wyświetla po przejechaniu jakichś 10 km, po ponownym uruchomieniu silnika błędu nie ma i pojawia się znowu po kilkunastu minutach jazdy. Co ciekawe jak jest zimno nie ma tego problemu, czym cieplej na dworze tym częściej się pojawia. Sprawdziłem szczelność korka wlewu paliwa oraz wymieniłem też uszczelkę korka. To jednak nie pomogło. Gdzieś na forach brytyjskich wyczytałem, ze to może być jakaś nieszczelność przy filtrach węglowych układu paliwowego. czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351

Offline Martinez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Przytuliłem KOTA
    • pokochajKampera
Odp: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2020, 08:37:54 am »
Cześć

Czy udało się Tobie zdiagnozować ten błąd ? W moim XK8 pojawil się komunikat Check Gas Cap i po chwili zapaliła sie kontrolka Check Engine i pali się przez cały czas. Co ciekawe kotek działa normalnie. 

Zastanawiam się czy podłączenie pod kompa i kasowanie błędu coś da i czy nie wróci to ponownie ?

Podpytam jeszcze dlaczego pojawia się komunikat Check Gas Cap ?

Pozdrawiam

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2020, 11:20:13 am »
U mnie podobnie. Mam 4.2 wersja USA. Zakrętka wlewu wymieniona na nową ale błąd powraca. Generalnie ten układ jest bardzo czuły na mikro nieszczelności. Co jakiś czas kasuje błąd i powraca, żadnych negatywnych objawów nie ma. Jest jeszcze taka Puszka z wkładem Węglowym która jest elementem systemu odpowietrzenie układu paliwowego. Mam ją nową, jeszcze nie instalowałem możliwe że to pomoże.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline Martinez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Przytuliłem KOTA
    • pokochajKampera
Odp: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2020, 20:43:29 pm »
Zastanawiam się co mówią fachowcy od Jaguarów - ten typ tak ma. Jeśli to nie uszczelka to co ? Czekam na pogodę to podjadę gdzie trzeba, mam nadzieje ze pomogą.

Online Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Odp: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2020, 13:40:59 pm »
U mnie cały czas bez zmian. Kasuję błąd w komputerze i można dalej jeździć. Nie ma żadnych innych negatywnych sygnałów tylko komunikat i kontrolka Check Engine. Podobnie jak kolega powyżej wymieniłem uszczelki we wlewie paliwa, ale nic to nie zmieniło. Z różnych źródeł podczas poszukiwań rozwiązania mojego problemu dowiedziałem się, że często leży on właśnie w nieszczelności filtra węglowego który jest pod autem.
Zauważyłem też ciekawą prawidłowość. Błąd pojawia się najczęściej po przejechaniu jakichś 10 km ale tylko w ciepłe dni. Jak jest zimno to błąd wcale nie występuje, co zasugerowało mi że może są nieszczelne przewody i połączenia gumowe przy tymże filtrze. Musze tam zajrzeć. Dlatego prosiłbym kolegę marcinw, który zamierza wymienić puszki filtrów węglowych o informacje; czy u niego po wymianie błąd zniknął.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2020, 11:08:52 am »
problem z evapem, nieszczelnosc ukladu powoduje takie cos, trzeba znalesc czy to puszka z filtrem nieszczelna, czy zawor puszcza czy pompka evap nie wyrabia

Offline Martinez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Przytuliłem KOTA
    • pokochajKampera
Odp: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2020, 22:56:04 pm »
Mam nadzieję, że udało mi się zdiagnozować problem i usunąć. Na obecną chwilę problem nie powraca. Powód ?

Otóż poszedłem tropem kodu P0455 - Usterka w układzie przechwytywania par paliwa - po nitce do kłębka. Mając powyższe na uwadze postanowiłem sprawdzić cały układ wężyków zaczynający się przy wlewie paliwa. Docierając właśnie do dwóch filtrów węglowych pod podwoziem na wysokości bagażnika natknąłem się na sparciałe węże, które jak się okazało po ich demontażu były najwyraźniej dziurawe. Po wymianie ich nie pojawia się w chwili obecnej komunikat Check Gas Cap i oby tak dalej  :-A

Mam nadzieję, że pomogę i również wam. Powodzenia


Online Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Odp: Błąd Fuel Filler Cap XK8 4,2l
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2021, 22:09:36 pm »
Dzięki Martinez. Jak wyciągnę autko z garażu po zimowym letargu to posprawdzam te wężyki. Też podejrzewałem, że tam może być problem. Dzięki za informację i pomoc.
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351