Autor Wątek: 4.2 - lekko glośniej?  (Przeczytany 1834 razy)

Offline franek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
4.2 - lekko glośniej?
« dnia: Luty 22, 2021, 22:17:58 pm »
Czy modowaliście układ wydechowy w 4.2?
Korci mnie aby trochę bardziej był słyszalny...bez żadnego usuwania katalizatorów i pełnego przelotu.
Jakieś doświadczenia?
Sam środkowy zmieniony na x-pipe coś pomoże czy jednak końcowe należy wymienić?
BTW- chętnie nabędę coś sprawdzonego.
XF 4.2
Kabury do broni.
Piekarnia Kabur Gniezno

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2021, 07:10:58 am »
Witam. Działam w temacie od jakiegoś czasu. Założenie wydechu typu cat-back w firmie specjalizującej się takimi rzeczami to koszt od około 5-6 tys. w górę (zależy od renomy firmy). Same tłumiki końcowe to koszt od 1500zł w górę. W moim aucie, jako pierwszy krok, usunąłem katalizatory i tłumik środkowy, założyłem x-pipe a tłumiki końcowe zostawiłem. Efekt - masakra, nie polecam! Rezonans i pierdzenie. Od razu założyłem tłumiki środkowe (przelotowe Magnaflow) i jest znośnie, porównywalnie do oryginału. Krok drugi to zamówienie końcowych tłumików (BAQ Exhaust ), które czekają na założenie już od dłuższego czasu z racji warunków pogodowych. Cały układ będzie na rurach o średnicy 2,25 cala. Jak już poskładam to w całość to podzielę się opinią. Jak widać, kombinacji trochę jest i jeśli miałbym raz jeszcze zaczynać przygodę z samodzielnym grzebaniem przy układzie wydechowym to pewnie bym odpuścił i dał auto do profesjonalistów. Fakt jest taki, że zrobię to nie gorzej niż oni ale dużo taniej nie będzie a problemów po drodze wiele. Najprostszym i najtańszym sposobem na polepszenie dźwięku będzie założenie straight pipe (bez usuwania tłumika środkowego i katów).

Offline franek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2021, 16:58:52 pm »
To zapewne o Koledze pisali mi z Baq'a ;-]
Wspominali mi, ze lepiej jest zalozyc same konce, u Nich to 2200zl brutto.
Katalizatorow boje sie usuwać.
Sa fajne opcje w UK ale Brexit troche namieszal i trzeba doliczyc pare zlotych.
Czy mozesz wrzucic fotki jak w ogole sa one wykonane. W Baq chyba nie zabezpieczeli materialu foto ;-]
XF 4.2
Kabury do broni.
Piekarnia Kabur Gniezno

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2021, 07:14:57 am »
Ogólnie to żadna firma specjalizująca się w wykonywaniu wydechów, z którą się kontaktowałem, nie polecała usuwania katalizatorów. W moim aucie podejrzewano ich zużycie, dlatego zdecydowałem się je usunąć (jak się okazało - były w idealnym stanie). Co do UK, zamówiłem dedykowany zestaw końcowych tłumików do mojego auta z Ebay. Pierwsza sprawa to to, że w ogóle nie pasował (miałem trochę problemów ze zwrotem), a druga to wykonanie. W porównaniu do Baq Exhaust to badziewie a cena ta sama. Możesz ewentualnie iść w kierunku np: Quicksilvera ale cena powala za same końcowe tłumiki (5000zł vs 2200zł z Baq). Jest jeszcze opcja z USA - MinaGallery (też około 5000zł). 

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2021, 07:18:55 am »
Na tym foto już gotowe pospawane końcówki z wytłoczonym logo. Umówiłem się z wcześniej z wykonawcą, że wyśle mi "połapane spawem" końcówki celem weryfikacji, czy o takie mi chodziło (kształt, kąt ścięcia itd.)

Offline franek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2021, 12:25:07 pm »
Bardzo fajnie wyglada, rozumiem ze rury sa rownej srednicy i teraz Ty musisz spawac aby wszystko zlapac w calosc?
Ciekawe jaka roznica bedzie po zalozeniu, uhuhuuu ;-]
XF 4.2
Kabury do broni.
Piekarnia Kabur Gniezno

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2021, 07:33:58 am »
Mierzyłem średnicę rur oryginalnego wydechu i waha się między 52cm a 57cm w zależności od odcinka. Po zasięgnięciu opinii fachowców zdecydowałem się na zrobienie całego wydechu o średnicy 2,25 cala (około 60mm) i takiego rozmiaru zamówiłem puszki końcowe na wlocie i wylocie. Średnica końcówek to 3 cale. Jak tylko pogoda się poprawi to spawamy. Sam nie mogę się już doczekać, jak to zagada.

Offline franek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2021, 21:55:11 pm »
Koniecznie wrzuć relacje ! ;-]
XF 4.2
Kabury do broni.
Piekarnia Kabur Gniezno

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: 4.2 - lekko glośniej?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2021, 12:45:42 pm »