Autor Wątek: Napinacz rozrządu - wymiana  (Przeczytany 3016 razy)

Offline Jacko13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Napinacz rozrządu - wymiana
« dnia: Luty 21, 2021, 12:53:29 pm »
Dzień dobry, czy ktoś ma za sobą wymianę napinacza rozrządu w xjs v12 5.3? Proszę o informację jak wygląda ta operacja (jak się do niego dostać)czy muszę zdejmować do tego obydwie głowice aby otworzyć przód silnika? Domyślam się że to większa robota ale chciałbym uniknąć niepotrzebnych prac. Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Koty są kapryśne. Problem z felgami do kota - jeśli dam radę pomogę.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Napinacz rozrządu - wymiana
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2021, 22:16:59 pm »
 Ja zawsze zdejmuje głowic  zawsze mam potem dobrze zrobiony silnik . Oczywiście  czas i forsa. Jednak sam napinacz to okolo 300 dolarów. Widzalem duzo V12  i te silniki jak są zadbane  to mogą przejść 200tys kilometrów .
 Jednak mozna niby zdjąć przednią pokrywę bez zdejmowania głowic poczytaj biblie XJS
 " Kirby’s Book "
 Ja teraz robię v12 z 1980  rozebrałem do ostatniej śrubki i teraz bardzo powoli składam . Musiałem oddać tez głowice to spawania bo były duze wżery i przy okazji zrobili  specjalne wkłady do prowadnic zaworów . Teraz szlifuje siedzenia . do nowych zaworów . 
 Buduje silnik dla siebie to mam czas . Kupuje części na Ebay,   jak znajdę oryginalne.
I love and hate Jaguars

Offline Jacko13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Napinacz rozrządu - wymiana
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2021, 23:08:59 pm »
Bardzo dziękuję, ja także "robię" samochód dla siebie i chciałbym wykonać to dobrze stąd pytanie aby nic nie zepsuć. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to nie ma możliwości wymiany bez zdejmowania przedniego dekla - sprawa o tyle łatwiejsza że prawa głowica już wraca z naprawy (wypadło gniazdo zaworowe) i silnik trochę rozebrany a napinacz pękł ze starości...cena za napinacz do zaakceptowania ale nic na półce tylko praktycznie wszystko co do tej pory kupiłem jest na zamówienie...eeech...tanie części są do golfa IV. Wypatrzyłem pod głównym kołem pasowym coś w rodzaju przelotowego otworu i wygląda to tak jakby było mocowaniem dolnym napinacza więc myślałem że uda się przyspieszyć prace i wymienić bez dodatkowych rozbiórek. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.
Koty są kapryśne. Problem z felgami do kota - jeśli dam radę pomogę.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Napinacz rozrządu - wymiana
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2021, 04:28:37 am »
Niestety musisz zdjąć przedni dekiel .
 Tak z ciekawości czy wypadło moze piąte siedzenie  z prawej strony ? 
I love and hate Jaguars

Offline Jacko13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Napinacz rozrządu - wymiana
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2021, 11:27:27 am »
Nie dam głowy ale 4 lub 5 z prawej - samochód z Texasu mocno grzany więc domyślam się że to mu "pomogło", na tą chwilę myślę ze najsensowniej będzie zrzucić drugą głowę i zrobić komplet tak żeby zamknąć temat. Bardzo dziękuję za pomoc.
Ps. czy jest możliwość skontaktować się z Tobą telefonicznie?
Koty są kapryśne. Problem z felgami do kota - jeśli dam radę pomogę.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Napinacz rozrządu - wymiana
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2021, 07:04:53 am »
Twoja skrzynka PW jest pełna i nie przyjmuje więcej wiadomości  - wyczyść .
I love and hate Jaguars