Autor Wątek: XJ12 V12 5.3 1977 nie ma iskry  (Przeczytany 173 razy)

Offline Amoath

• Aspirant
  • Kocham to forum
XJ12 V12 5.3 1977 nie ma iskry
« dnia: Luty 14, 2021, 11:29:37 am »
Witam, odbudowuje klasyka ze stajni Jaguara , jest to XJ12 V12 z okolic 1977 r. oczywiście właściciel dokładnie nie zna roku i jego historii, auto przyjechało tak zdewastowane ,że od 5 lat próbujemy je wskrzesić, mianowicie silnik jest w budzie, podpięta cała elektryka jak w oryginale, w bagażniku niestety posiadamy tylko jedną pompę paliwa która po podłączeniu do wiązki nie dostaje prądu, silnik dostał nowy olej, filtry, kable, świece i na więcej nie wystarczyło funduszy bo niestety właściciel twierdzi że więcej pieniędzy nie da i mamy go uruchomić na tym co mamy.

Brak napięcia na cewce, silnik pięknie kręci
Brak napięcia na pompie paliwowej z tyłu (wspominałem właścicielowi że potrzeba drugiej żeby było oryginalnie)
Auto stało +/- 5lat i dosłownie zgniło, blacharsko został odnowiony, wnętrze nowe, mechanika ... MA BYĆ TANIO, SZYBKO i bez wymyślania, bo auto odpalało i jeździło. Nie mogę przeforsować klientowi informacji że po 5-6 latach postoju ten silnik może być uszkodzony, a bardziej jego elektryka.

Wtrysk LUCAS!
obawiam się że wtryskiwacze do wymiany ponieważ 7/12 ma nalot rdzy.
Jest tu ktoś w stanie mi pomóc ? Pozdrawiam serdecznie

Offline jarek-jerryjag

• Forumowicz Executive
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: XJ12 V12 5.3 1977 nie ma iskry
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2021, 08:32:47 am »
Jak nie ma iskry tpo moze być wzmacniacz Opus albo przekaźnik albo  aparat zapłonowy .  Ile tych masz pomp? w tych modelach z wtryskami  była jedna pompa .
 Jesli nie dzałas pompa paliwowa to spróbuj sprawdzić przekaźnik nad chodnicą  możesz tez podłączyć 12 wolt do pompy i bedzie dzialała. moze masz problem z masa ?
 Trudno reperować silnik jak  go sie nie widzi . Sprawdź czy ktoś w kraju posiada Epitest to by ci się przydało albo chociaż książkę do tego testera.
 Jeśli wtryski nie działają, pompa i iskra to  ciężko powiedzieć ze silnik jest zły . Jak kręci to możesz sprawdzić kompresje.  Ja  ostatnio uruchomiłem samochód  xjs który nie chodził przez 21 lat .   ale to inny system v12. zajęło mnie to 2 godziny bo wtryski były lekko zablokowane . Jednak kiddy wtrysk podłączyłem to testera i po 20 -30 sekundach zaczął chodzić . Czasami trzeba wyjąc i dać do czyszczenia wtryski jak ich nie słychać gdy dostają puls. Niestety bez zainwestowania forsy nic  z tego nie bedzie .  I jeszcze jedna ważna rzecz auto z wtryskami  powinno mieć wymienione węże  w systemie paliwowym .  jesli masz oryginalne to one mają ponad 40 lat i  tylko proszą się aby pękły i masz  super ognisko .
I love and hate Jaguars