Autor Wątek: ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....  (Przeczytany 1501 razy)

Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....
« dnia: Luty 09, 2021, 20:58:54 pm »
Hej,
W czasie jazdy pojawił się błąd "ASPC - niedostępne", jednocześnie zapaliła się kontrolka poduszki i zniknęła ikonka ludzika kierowcy.
Auto nie wykrywa kierowcy, nie odnotowuje zapięcia pasów.

Czy możliwe że ASC jak i mata kierowcy są na jednym bezpieczniku ? Jeśli tak to który w pierwszej kolejności sprawdzić, ewentualnie w której skrzynce bezpieczników szukać.
Nie znalazłem w opisie pozycji zarówno poduszek jak i ASPC.

Dzięki za info...

P.S....Zamarzł mi zbiornik płynu do spryskiwacza....zalany zimowy.....z PSB.......


Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2021, 12:53:44 pm »
W pierwszej kolejności sprawdź moduł pod fotelem. to przez niego wszystko przechodzi.
Upalony bezpiecznik to znak ze jest zwarcie w obwodzie. Mata jeśli jest wo wyłącznie w celu podgrzewania.
Jeśli n nie łapie obecności to poduszka foliowa z powietrzem w siedzisku fotela.
pod fotelem jest mała kostka z mnóstwem kabelków i wężykiem połączona z poduszką siedziska, i tu szukaj może się rozszczelniła lub przebiła.


Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
Odp: ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2021, 21:44:53 pm »
Dzięki.
Powciskałem wszystko pod fotelem, zostawiłem na dwie noce i po prostu zniknął sam.
Po tygodniu zaczęły działać także spryskiwacze, odmarzł zbiorniczek.....
Będę obserwował i jak się pojawi ponowie będę dokładniej sprawdzał pod fotelem.

P.S. zadzwoniłem do Jaguara bo auto na gwarancji i w Wawie, pracownik serwisu nie wie co to jest ASPC i stwierdził że,  nie ma czegoś takiego w aucie......Podłączenie do komputera zajmuje minimum 3 godziny......eh.....

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2021, 09:31:10 am »
To podlaczenie do kompa to chyba bardzo skomplikowana czynnosc :- pojecia U mnie tez powiedzieli,ze minimum 2 godziny i dokladnie 189 euro za godzinke :-hehe
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2021, 16:08:15 pm »
To podlaczenie do kompa to chyba bardzo skomplikowana czynnosc :- pojecia U mnie tez powiedzieli,ze minimum 2 godziny i dokladnie 189 euro za godzinke :-hehe

Pokopało ich zdrowo hehe
Za 140$ można sobie kopic imax do diagnostyki jaguara.
Autoryzowane serwisy mają zarabiać na serwisach ale bez przesady. Analiza błędów to nie technologia kosmiczna.

Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
Odp: ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2021, 22:15:17 pm »
Jak już został podniesiony temat narzędzi do diagnostyki JRL.
Czy ten iMax to jakiś dedykowany komputer czy są jakieś sensowne rozwiązania w PL ?
Czy jakieś OBD po BT jest sensownym rozwiązaniem ? Jeśli tak to jaki software do tego szukać ?
Czy ktoś coś może sensownego doradzić ?

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: ASPC niedsotępne, kontrolka poduszki powietrznej.....
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2021, 10:59:51 am »
W serwisie,ktory mam niedaleko domu nie maja programu do x260.Robili cos innym.Wiem,ze serwisuja poprzednie modele.
Stwierdzili,ze musze jechac do innego serwisu,dedykowanego temu modelowi.I to oni podali mi cene.U mnie w pracy czesto rozmawiamy o autach i jak im powiedzialem cene podlaczenia pod komp  to pukali sie w czolo.
Porsche 987 S
SLK R 171