Autor Wątek: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno  (Przeczytany 5901 razy)

Online pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2021, 14:03:48 pm »
Jaguary są fajne ale to ogólnie jedno wielkie gó.no, prehistoryczne samochody, mam ale gdybym wiedział to bym nie miał.

Nie zgadzam się z tą opinią, wynika ona być może z faktu, że nasz rynek Jaguara (i nie tylko) jest w dużej mierze zapchany szrotami.
Na pewno nie generalizowałbym na całą markę, różnica w wykonaniu chociażby XJ - X-type jest ogromna.

Z zewnątrz tylko x-type i nowe xj (wiadomo wypasione są wszystkie współczesne), wewnątrz jaguary z dawnej epoki to wszystko prawie to samo, choć chciałbym zegarek ze wskazówkami jak w xj. Tylko ekran (ale po co, do loga jaguara z painta?) a może jednak nie to się chociaż wstawi coś współczesnego. Ja się osiągami i parametrami nie jaram, jaram się zabawą z elektroniki a tamta epoka pod tym względem to prehistoria. Współcześnie z jaguarów za miliony to xj, za mniejsze miliony Lincoln mkz. Co nie zmienia faktu że jeżdżąc nawet tym iksem czujesz fejm.

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2021, 14:57:18 pm »
Ważne, że ma piękną linię i środek kredens - tam jak bym do stodoły wchodził.

Pieknie podsumowane :)

Offline kar78

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2021, 15:19:26 pm »
Ja mam X-type jako kolejne auto w domu, traktuje go typowo jako niedzielne autko lub dalsza trasa, po prostu lubię  nim pojechać, 3.0b , rok 2002 z autentycznym przebiegiem 80tys w stanie idealnym, nie zamierzam go sprzedawac póki co, a wiem ,że trafi sie klient który zapłaci oczekiwana kwotę i będzie to ktoś z grona znajomych, bo wszystkie moje auta trafiają właśnie do nich, a przyznaje ,że zawsze miałem egzotyczne samochody :), które raczej cieżko sprzedać. Tak więc wszystko ma swojego klienta, jeden na X nie spojrzy a drugiemu będzie sie po nocach śnił. Ja zawsze chciałem mieć i Jaguara i Alfa Romeo i kilka innych niższowych marek.:)
X-type 3.0, Alfa Spider V6, Peugeot 504 coupe, Alfa Giulia 2.0 q4, Alfa Crosswagon Q4

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2021, 18:08:36 pm »
Co ciekawe, u mnie też X jest którymś tam samochodem, traktowanym po szlachecku. Zimy póki co nie widział. Stoi w ogrzewanym garażu i jak wyżej napisałem, doposażany w gadżety i pozbawiany z ognisk rdzy lub jej zapobieganiu. Po zakupie (a Banku nie obskoczyłem) nie miałem z nim wiele kłopotów, to drobnostki...jak CHECK z brakiem dostępu do diagnozy silnika  :-hehe Ale to już za mną. Za każdym razem kiedy mam do niego wsiąść i gdzieś jechać, mam autentycznego banana...czyli wybrałem dobrze (no w każdym razie dla mnie)...
Jeśli Jaguar nie jest marką premium to w takim razie nie ma o czym mówić...
A że w niektórych kwestiach wykonany z gównolitu...a które nie są? W jedynym, słusznym, kanale "filmowych skrótów", pokazują te najwyższe półki które bez kilogramów szpachli czy korków i stacyjek od furmanki nie funkcjonują więc z łaski swojej...kluczyk Bugatti od Szmelcwagena, czy Ferrari dla "ubogich"...ale ok. Teraz za najmniejszego z Jaguarów zapłacimy mniej niż za Golfa IV, tylko w tym przypadku wolę jednak markę z kotem na masce...

Pzdr.

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2021, 18:17:37 pm wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2021, 08:42:53 am »
A ktoś w ogóle trzyma tego x-typa pod chmurką ? :D ciekawe jak wytrzymuje pod "nakładem" atmosferycznym powiedzmy , że jest zabezpieczony od spodu przed korozją.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2021, 09:05:47 am »
Ja, blachy trzymają się ok (ale nigdy dzwona nie było i wszystko oryginalny lakier).
Lekki purchel przy blendzie tylnej klapy przemazany dawno temu odrdzewiaczem i tyle.
Może w połowie tego roku po 11latach stania na dworze trafi do garażu.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2021, 09:31:09 am »
Śmiało mogę napisać odpowiedź, bo będzie uczciwa -niedawno zrezygnowałem ze sprzedaży.
Nosiłem się z zamiarem zbycia Jaguara i kupna po prostu większego samochodu, szukałem Touarega. Po ataku zimy, kiedy znowu wyszły zalety Jaga dla mnie b.istotne, postanowiłem zostawić. Te zalety to:
- świetny napęd 4x4. Mam jeszcze Volvo XC70 z dołączanym napędem, jednak niebo a ziemia w kwestii bezpiecznej jazdy na śliskim (ruszanie, wchodzenie w zakręty) na korzyść Jaga
- niezła zwrotność (promień skrętu)
- szybkość przemieszczania się po mieście
- niezawodność wersji silnikowej w benzynie - w moim przypadku zima, pali na dotyk, bez kłopotu
oraz niezwiązane z zimą:
- przyjemność z jazdy, tak po prostu. Samochód z tym silnikiem daje mi sporo frajdy.
- całkiem pojemny bagażnik (kombi)
- z nieznanych mi przyczyn, chęć sprzedaży spotkała się z absolutnym sprzeciwem ze strony dzieci, którym się podobno bardzo wygodnie podróżuje z tyłu
- kompletnie się to nie kalkulowało

Nowe opony zimowe premium, niemal nowe letnie premium. W auto po zakupie włożone 2 razy tyle ile kosztowało. Pierwsza część wydatków to naprawy i wymiany konieczne (tak, te auta mają swoje wady, kaprysy i bolączki, poza tym przed sprzedażą nikt w nim nic nie robił). Tu lista napraw i wymian jest bardzo długa.
Druga część wydatków to te "niepotrzebne" - podwozie (hydropiaskowanie, pasywacja, konserwacja, woskowanie". Zero rdzy. 
Nowy lakier nadwozia.
Nowe hokeje (listwy a la chromowane), nowe uszczelki okno/drzwi - na całym samochodzie. Kompleksowa regenerację felg z malowaniem. Wymiana szyby przód (grzanie było spalone).
Generalnie kupa kasy.

Zostały do zrobienia hamulce, czasem szarpie skrzynia na dwójce. Parę innych dupereli.

Z takim opisem i wszystkimi fakturami do wglądu planowałem wystawić samochód za 22 tysiące. I teraz - oczywiście, że nikt kto ma do wyboru auta o 1/3 lub 1/2 tańsze od handlarza by nie kupił. Natomiast myślę, że bez problemu znalazłaby się osoba, która chciałaby mieć taki samochód i świadoma stanu i włożonych pieniędzy kupiłaby za 2 dyszki, planując zostawić to auto na dłużej.
Sam tak szukałem wspomnianego Touarega, odpuszczając ogłoszenia z których nic nie wynikała, zatrzymując oko na tych, gdzie widziałem, że ktoś włożył i jakoś dbał.

I nie zgodzę się z opiniami, że to zwykłe auto jak inne. Może kiedyś, w momencie debiutu i przez kilka następnych lat tak było.
Obecnie przez niskie ceny samochodów X-type przeżywa drugą młodość. Większość niedoinwestowanych samochodów zniknie z rynku już w niedługim czasie.
Teraz już z niektórymi częściami jest problem, na inne trzeba czekać i sprowadzać. To najlepszy czas na zakup i "zrobienie" auta.
Wygląda jak milion dolarów (wiem, kwestia gustu ale przecież piszę swoją opinię) i choć nijak im do starszych i większych Jaguarów (klasyków), to robią małe ale zdecydowane kroki w kierunku youngtimers - da się nimi  jeździć na co dzień - to ogromna zaleta, której wiele starszych aut jest pozbawiona.
 
 





 

Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2021, 11:11:56 am »
No i ja właśnie należę do tych co lubieją dać dobrą kase za zadbany samochód, lubię kupywać od kogoś kto widać ,że dbał i dba o niego. QUD  dzieci masz w jakim wieku ?, jeżdzą jeszcze w fotelikach ? zastanawiałem się jakby to wyglądało w jaguarze z myślą o przewożeniu dzieci w fotelikach. A jaguar x-type kombi ma troszke wiecej miejsca z tylu niż sedan ?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 10, 2021, 12:28:03 pm »
Moja córka ma 4 lata i spokojnie w foteliku daje radę, więc tutaj nie trzeba się bać

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 10, 2021, 12:44:30 pm »
No to super moje mają 6 lat. A z tym miejscem z tyłu w kombiaku jest tyle samo co w sedanie czy troszkę więcej ?

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2021, 12:55:20 pm »
Temat fotelikowy jest ciekawy, bo zmienny. W sensie - im dziecko większe tym do pewnego momentu gorzej, bo nóżkami kłuje w fotel, później znowu lepiej jak rośnie, bo nogi wchodzą pod fotel.
Ja mam 2 szczuplutkie dziewczynki, więc wiek 9 i 11 nic nie powie. Siedzą w fotelikach Diono Monterey i twierdzą, że mają mnóstwo miejsca. Ja tam im do końca nie wierzę, ale ciasno nie mają.
Sedan 4672 mm / Kombi 4716 mm więc jest trochę dłuższy. Ile w samej kabinie to by trzeba po szkicach popatrzeć.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2021, 13:15:19 pm wysłana przez QUD »
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2021, 16:39:29 pm »
Sedan 4672 mm / Kombi 4716 mm więc jest trochę dłuższy. Ile w samej kabinie to by trzeba po szkicach popatrzeć.

Różnica pewnie jest w bagażniku...

Offline Viator

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2021, 09:05:40 am »
Ponieważ im więcej wypowiedzi oraz opinii w takich tematach tym lepiej, ja też napiszę kilka słów.
Kupiłem X-type 2.1 rocznik 2002 blisko 3 lata temu. Był w mocno średnim stanie – takie szkolne 3 na szynach  ;). Ale pomyślałem, że kupię za 8k, włożę maksymalnie kolejne 8 i będę jeździł kilka lat autem, które mi się podoba, a jest w cenie nieco młodszego Passata.
I w sumie tak wyszło. Od razu po zakupie: progi, pompa wody i pompa wspomagania wraz z przewodem, filtry, oleje, świece. Po pół roku obie chłodnice. Zsumowało się ostatecznie na niecałe 14k.
Przez kolejne 2 lata polakierowałem tylne nadkole a ostatnio wymieniłem sondę lambda.
Ogólnie auto pewnie nadal jest warte 8k lub mniej, bo ma kilka mankamentów, których nigdy nikt już nie rozwiąże (między innymi korozja tylnego podwozia).
W sumie auto fajne, tanie w zakupie, dość drogie i upierdliwe w obsłudze, ale jest już stare i nie było szczególnie dopieszczane, więc nie ma co się dziwić, że cały czas coś wychodzi. Jak ten będzie nieopłacalny w naprawie to kupię kolejnego – o ile będą jeszcze jakieś sensowne jeżdżące…

Moja opinia jest taka, że jest alternatywa: albo kupić x-type za za 15-20k (i na pewno coś trzeba będzie zaraz dorzucić), albo do 10k i drugie 10 włożyć w przygotowanie do użytkowania. No i wkład w najbliższych latach nie zwróci się. Może za 15 lat, jak x-type zacznie być jangtajmerem.
X-Type 2.1 i 3.0

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2021, 09:46:39 am »
Dzięki za swoją opinię viator . Mógłbyś rozwinąć myśl "dość drogie i upierdliwe w obsłudze " . Jak byś mógł Ty i koledzy podać jakieś przykładowe koszta części które są "drogie" i co to znaczy UPIERDLIWE ? :) Będę wdzięczny :)

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2021, 10:19:48 am »
Przykład pierwszy z brzegu - pokrywa zaworów. Aluminiowa, popękana, wyciekał olej. Reaserch na szrotach pokazuje, że temat powszechny. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że w różnych wersjach silnikowych są różne. 2 tygodnie czekania na nową, 1500zł z wymianą nie moje.

O dźwiękach wydobywających się z różnymi częstotliwościami z układu napędowego i możliwych przyczynach nie będę wspominał, każdy to przeszedł / przechodzi.

Jaka ulga, jak jednak dojdziesz do wniosku, że w skrzyni rozdzielczej i moście na MUS trzeba wymieniać oleje na nowe i robi się połowę ciszej... :)

Ciągle i upierdliwe wycieki - albo z kompresora klimy, a to z misy, a to z układu chłodzenia na łączach przewodów z króćcami - prócz wymiany kpl. oringów, trzeba demontować kolektory ssące aby się do tego dostać i mogą dojść uszczelki kolektorów, koszt jednej uszczelki to ok 50 zł a jest ich 12.

To na szybko z pamięci, prawdziwa kopalnia wiedzy jest w fakturach :)
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl