Autor Wątek: Obroty do 3tyś i Cruise not Available  (Przeczytany 2264 razy)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2021, 20:51:40 pm »
Szczerze to nie mierzyłem ;) rzuciłem tak orientacyjnie. Wszystkie zależy - kiedyś w pewnym fordzie z napędem RWD wyjmowałem skrzynię automatyczną - 45 minut od wjechania do garażu. Tylko wszystkie narzędzia miałem dobrze przygotowane.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline TommyH21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2021, 22:02:20 pm »
 :-nie No to jestem , po wymianie świec z "cewkami" caly zestaw przy okazji wszystko sprawdzone pod wzgledem szczelności a problem jest dalej .... tylko teraz wyskakuja mi 2 błędy caly czas te same                 P0302- cylinder 2 misfire detected i P1316 injector circuit/ idm codes detected
To coś z wtryskiem z tego co sie dowiedzialem.... a moze być tak że mi sie zapchał?? Bo dzien przed pojawieniem się awarii miałem jechac zatankować ale że spadł pierwszy snieg to zanim dojechalem do stacji to polatałem troche bokiem i może sobie zassał jakiegoś syfu z baku....  czy to moze byc to?? :- pojecia
Widziałem na internetach że mozna przeczyscic wtryski bez demontażu... ma ktos pojecie czy to działa i czy mechanicy to robia??

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2021, 09:35:28 am »
Nie wiem, czy tu czyszczenie coś da, błąd wskazuje na uszkodzenie obwodu wtryskiwacza, może przy tej wymianie świeć uszkodziła się wiązka elektryczna? Szczęście w nieszczęściu jest dość krótka, niestety trudno dostępna...
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline TommyH21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2021, 11:16:59 am »
Raczej sie nic nie uszkodziło bo wszystko robiłem super uważnie i delikatnie, a po złożeniu wszystkiego sprawdzalem wszystkie kostki i podłaczenia miernikiem czy wszystko sprawne i wszystko wydawalo sie byc OK ... a z tego co sie dowiedziałem na angielski forum to przy zapchanym tez sie pojawia ten blad i jak by to byl problem z wiazka elektryczna to ze niby nie wyskakiwalo by na tym samym cylindrze...
Trudno dostepna wiazka elektryczna? A nie mozna tego jakos zregenerowac ? Coś polutowac czy cos?  Mam 2 elektrykow pod reką to ktorys moglby mi to zrobic jak da rade....

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2021, 20:45:08 pm »
P1316 w X-type oznacza 'Misfire excess emission'. Wcale nie oznacza problemu z wiązką, i jeśli dobrze kojarzę, to występuje zawsze, wraz z dowolnym P0300-P0306.
Czemu w cudzysłowie "cewkami"? Wymieniłeś cewki? Czy nie wymieniłeś?
P0302 oznacza problem z drugim cylindrem. Na początek ja bym zamienił cewki miejscami, np. 2 z 4 cylindrem. Jak dalej będzie na drugim, to trzeba szukać dalej. Skąd jesteś?
A w ogóle to wcześniej pisałeś o P1314, co wskazuje na pierwszy bank, a teraz problem jest na drugim banku.

"i jak by to byl problem z wiazka elektryczna to ze niby nie wyskakiwalo by na tym samym cylindrze..." - to nie ma sensu - jak uszkodzisz kabel od jednego wtryskiwacza, to powinien być błąd ciągle na tym samym, a nie na innym...
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline TommyH21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2021, 00:54:03 am »
Wczesniej wyskakiwal na pierwszy bank bo tam świeca była  do wymiany i po wymianie juz nie wróciło,  tak cewki wymieniałem też... na dniach wyjme je jeszcze raz zamienie miescem i zobacze co sie wtedy dzieje ...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2021, 18:07:42 pm »
... bo tam świeca była  do wymiany i po wymianie juz nie wróciło.
Z ciekawości - wymieniłeś tylko jedną świecę?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline TommyH21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Obroty do 3tyś i Cruise not Available
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 24, 2021, 22:17:48 pm »
 :-yipee :-yipee Problem rozwiązany  :-yipee kolega elektryk przyszedł sprawdził i okazało się że 2 kabelki wychodzące z konektora do cewki cyl.2 nie łączyły ... jakoś  to podłączył i wszystko działał idealnie . Zrobione już  ponad 200km i problem nie powraca . :-yipee
Wszystkim którzy chcieli pomóc  :-thank :-thank