Autor Wątek: X-type 2.5 stuki w zawieszeniu  (Przeczytany 329 razy)

Offline seba190

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
X-type 2.5 stuki w zawieszeniu
« dnia: Maj 07, 2023, 13:52:19 pm »
Witam. Problem dotyczy x type 2.5. Zostało wymienione zawieszenie przód + tył, z przodu kpl. tulei na wachaczach, sworznie, tuleje stabilizatora, łączniki i tuleje stabilizatora, górne mocowania amortyzatorów, końcówki i drążki kierownicze. Przy dużych nierównościach jest dosyć mocny stuk głównie z lewej strony z przodu ale zdarza się również z prawej choć rzadziej i ciszej, przypomina dobrze rozwalony sworzeń, mam wrażenie że ty gdzieś pod nogami... Na listwie maglownicy nie ma wyczuwalnego luzu. Na mniejszych nierównościach cisza. Nie mam już pomysłów co to może być, może tuleje na sankach?? Chociaż też nie widać żeby miały luz. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem lub podpowie czego jeszcze można się czepić?

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: X-type 2.5 stuki w zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2023, 19:42:42 pm »
Zaraz po zakupie, kilka lat temu miałem podobną historię. W zawieszeniu wszystko sprawne, natomiast problemem okazało się coś, co było pod podłogą - akurat u mnie po str. kierowcy.
Konieczne było wycięcie kawałka podłogi pod nogami kierowcy, zaspawanie tego co się tam telepało, wspawanie kawałka podłogi. Zdiagnozowali to w serwisie.
Niestety skleroza, tego co się tam obijało nie pamiętam  :-trudno
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl