Autor Wątek: Syrena alarmowa xj 308.  (Przeczytany 925 razy)

Offline TOMEK ZAJAC

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Syrena alarmowa xj 308.
« dnia: Luty 01, 2021, 17:41:50 pm »
Witam wszystkich . Mam jedno pytanko , już kiedyś ten temat był poruszany . Od kilku lat jestem posiadaczem Daimlera (308) . Po kilkunastu latach padły akumulatorki w syrenie alarmowej inteligentnej ( stosowane w wersjach na europejski rynek ) LNC 2026 AC . Zasilana była albo z tych akumulatorków albo z akumulatora . Elektronika też padła w samej syrenie alarmowej ( wszystko oblane gumą ) , raczej do wyrzucenia , nowej nie można już kupić . Moje pytanie to czy można zastąpić ją  syreną alarmową pasywną LNC 2026 BB , która jest dostępna ? Czy ktoś z was może to przerabiał . Czy wystarczy ją tylko wpiąć ( takie same gniazda ) i będzie działać , czy będą potrzebne jaszcze jakieś zmiany w elektronice całego układu alarmu ? Wysyłałem wiadomość do sklepu , a odpowiedz była taka że nic nie wiedzą na temat specyfikacji syren alarmowych i ich zamiany ( sklep w GB ). Syrena kosztuje kilka stówek i nie chcę wydawać nie potrzebnie . Dzięki , pozdrawiam .

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Syrena alarmowa xj 308.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2021, 20:33:04 pm »
Witaj, możesz ją zastąpić pasywną.
Moja aktywna też padła. Przerobiłem ją na pasywną, wywalając elektronikę i podpinając piny wtyczki bezpośrednio do wyprowadzeń syreny. Zalałem to sylikonem sanitarnym i tu był mój błąd, ponieważ rozpuszczalniki w nim zawarte przeżarły cewkę syreny (pochodziła może z miesiąc).
Wywaliłem to i zastosowałem samą syrenę z jakiegoś bieda alarmu. Miało być na próbę, zanim nie dorwę prawidłowej, ale wiesz jak jest...  :-trudno
Aktualnie syrena trzyma się na własnym magnesie do blachy nadkola i działa jak trzeba.
Prowizorka, czyli Jag w swojej najczystszej postaci  :-tylko

Musiał bym poszukać jaki pinout miał Passive sounder. Chociaż, chyba powinna być p&p.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<